Autor Subiect: Multimedia si navigatie New Vitara  (Citit de 325479 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline krm

Re: Multimedia si navigatie New Vitara
« Răspuns #30 : 26.Iun.2015, 07:36:24 a.m. »
@nitescucip - multumim! Avem un inceput :D

@ran75 - da, e bazat pe linux. Se poate si downloada de pe site-ul lor: http://oss.bosch-cm.com/suzuki.html
 

Offline nitescucip

Re: Multimedia si navigatie New Vitara
« Răspuns #31 : 30.Iun.2015, 04:24:15 p.m. »
Salut,

Am primit raspunsul din partea Suzuki RO:

In acest moment nu exista o versiune de actualizare a hartii pentru navigatia montata pe Vitara.
In momentul in  care va fi disponibila o varianta actualizata a hartii, veti fi anuntat de dealerul care va vandut masina.
Vas tam la dispozitie cu detalii suplimentare!


Trecand peste foamea de cratime din raspuns, am inteles ca deocamdata ramanem cu ce avem...

  • Vitara Spirit Allgrip 1.6 benzina
Ciprian
 

Offline gabineg

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 14367
  • Thanked: 3383 times
  • Gen: Bărbat
  • Suzuki SX4 GLX 4WD
    • Bucuresti
Re: Multimedia si navigatie New Vitara
« Răspuns #32 : 30.Iun.2015, 04:35:15 p.m. »
Probabil ca se reactualizeaza trimestrial, ca si la iGo...
  • SX4 by Giugiaro
It's nice to be Important, but it's more important to be Nice
 

Offline krm

Re: Multimedia si navigatie New Vitara
« Răspuns #33 : 09.Iul.2015, 07:02:50 a.m. »
A mai reusit cineva, ceva aici? Am incercat in diverse feluri cu fisierele date cu bunavointa de nitescucip, dar nu a functionat. Cred ca trebuie activata cumva inainte functia GPS.
 

Offline Mesmer

Re: Multimedia si navigatie New Vitara
« Răspuns #34 : 09.Iul.2015, 10:13:58 a.m. »
La dealer mi s-a spus ca SD-cardul cu naviagtie scos dintr-o masina echipare Spirit merge direct in media-nav Passion.
Eu cred ca are de-a face cu partitionarea cardului.

La alte marci (Skoda Octavia 3) asa este controlata licenta de navigatie, au o partitie hidden pe card pentru autentificare + tine cont de cate ori a fost actualizata. Dupa ce iese din garantie masina nu mai merg actualizarile.
 

Offline ran75

Re: Multimedia si navigatie New Vitara
« Răspuns #35 : 09.Iul.2015, 12:18:03 p.m. »
La dealer mi s-a spus ca SD-cardul cu naviagtie scos dintr-o masina echipare Spirit merge direct in media-nav Passion.
Eu cred ca are de-a face cu partitionarea cardului.

A incercat cineva sa cloneze un card de pe spirit si sa-l incerce la un passion?
  • suzuki vitara passion allgrip
 

Offline TVS

Re: Multimedia si navigatie New Vitara
« Răspuns #36 : 09.Iul.2015, 09:45:15 p.m. »
Eu zic ca va chinuiți degeaba. Nu merge. Asa este si la VW , sistemul RNS310 sau 315 ( pt Europa de est sau vest) care vine tot cu un Cars SD . Nu se poate copia, clona . Nu ai ce sa ii faci .
  • vitara-spirit 1,6 VVT , 4x4, manual, white pearl, 2015
 

Offline krm

Re: Multimedia si navigatie New Vitara
« Răspuns #37 : 10.Iul.2015, 07:58:44 a.m. »
Macar sa incercam :)

De s-ar fi stiut ca hartile se actualizeaza pe viitor, personal nu mi-as mai fi batut capul, era mult mai usor sa cumpar acel SD.
 

Offline manesz

Re: Multimedia si navigatie New Vitara
« Răspuns #38 : 25.Iul.2015, 09:59:25 a.m. »
cine de dej, poate sa mi spuna daca s ok boxele? se aude bine muzica, sound sistemul e de calitate?
 

Offline newah

Re: Multimedia si navigatie New Vitara
« Răspuns #39 : 25.Iul.2015, 11:22:02 a.m. »
sistemul este specific masinilor japoneze cu navigatia pe sdcard. la Mazda de ex odata introdus cardul in primii 100km parcursi cu navigatia activa se va scrie informatie criptata pe card care ulterior impiedica acel card sa mia fie recunoscut de alta masina.
Pana la activare insa poti sa pui cardul pe mai multe masini, cred ca sistemul este similar ca si concept cu cele de Digital Right Management care se bazeaza pe un template de securitate negociat din care se extrag cheile de criptare.
Daca afla cineva exact ar fi utila informatia.
In ce priveste piratarea, cardul de Mazda era 500 euro, cel de Suzuki cat costa? Macar sa merite efortul