Autor Subiect: Cablu USB SLDA  (Citit de 6774 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Girbil

Re: Cablu USB SLDA
« Răspuns #20 : 29.Iun.2020, 06:06:51 p.m. »
Salut,

 - Iese cumva butonul, dar cablul ramane in interior si nu ajungi la el pe sub volan. Ca sa-l mesteresti bine, trebuie data jos consola cu unitatea multimedia. Eu am incercat fara sa scot unitatea si nu mi-a iesit, a ramas cablul pe interior si nu l-am mai putut baga la loc. Deci, nu recomand sa-ti bati capul, mai ales daca esti in garantie. Cum vezi in topicul asta, cei de la service stiu(ar trebui sa stie) de problema. Daca gasesti un service care nu stie, incearca sa ajungi la DAB Auto. Acolo sigur stiu oamenii si ti-l schimba pe garantie. E posibil ca si cei de la autonet sa stie, da-le un telefon inainte.


- Problema haionului e si ea discutata pe forum. In principiu, masina e izolata foarte bine. Si, cand inchizi haionul, aerul compresat opune rezistenta. Pentru o proba, deschide o usa si inchide haionul, sa vezi ce usor se inchide. Nu stiu, totusi, ce variante ai. Eu am avut niste bureti asemanatori lipiti in spatele numarului, dar mi-au schimbat in service suporturile de numere, fara stiinta mea(e o placere intre autonet si dabauto sa-si puna brand-ul pe masini), si am ramas fara. Planific sa mesteresc tot ceva asemanator.
  • Vitara S 1.4 AT 2016
 
The following users thanked this post: Ionn

Offline perfidus

Re: Cablu USB SLDA
« Răspuns #21 : 29.Iun.2020, 07:05:11 p.m. »
@adrian.2020 - iti multumim pentru comentariile legate de functionarea pe electric la modelul hibrid. Ar fi fost bine daca mai faceai un post separat in topicul dedicat.
Legat de mufa USB, se pare ca nu au gasit alt furnizor de cablaje si problema se mosteneste si la generatia 2020.
Sa spun drept si la mine s-a deconectat, o singura data in patru luni, dar eu sper sa fi fost din mufa telefonului - am miscat-o si s-a reconectat imediat.


Suzuki Vitara 1.4T Spirit 4WD M/T 2019 ("Snow White")
 

Offline adrian.2020

Re: Cablu USB SLDA
« Răspuns #22 : 29.Iun.2020, 07:47:57 p.m. »
Multumesc Perfidus,
Pot face un topic de genul cum merge hibridul si cat consuma. Azi dimineata Bucuresti Cernavoda am facut slalom pe A2, masina in rodaj si nu sa rdepasesc 3500 rpm dar treapta 6 e cam 170 km/h la 3500 rpm!  Masina pe autostrada se comporta excelent din punct de vedere dinamic, manevrabilitate foarte buna
  • renault
 

Offline perfidus

Re: Cablu USB SLDA
« Răspuns #23 : 29.Iun.2020, 08:20:18 p.m. »
Cu placere, nu trebuie sa faci alt topic. Uite aici.


Suzuki Vitara 1.4T Spirit 4WD M/T 2019 ("Snow White")
 

Offline adrian_balan

Re: Cablu USB SLDA
« Răspuns #24 : 02.Iul.2020, 10:50:39 p.m. »
Salutare! Am avut si eu probleme cu android auto deconectandu-se. Am fost la constatare cu masina si au schimbat cablul dintre multimedia si adaptor usb si problema s-a rezolvat. Mergeti cu incredere la ei ca se schimba pe garantie. Drumuri bune!
  • Suzuki Vitara Passion 1.4 boosterjet MT
 

Offline badmania98

Re: Cablu USB SLDA
« Răspuns #25 : 11.Iul.2020, 07:28:35 a.m. »
Nu am avut deconectare pana acum. Am folosit cablul original de la Huawei Mate 30 Pro, care este cam lung în mașină. De câteva zile folosesc un cablu mai scurt de la noul aparat Glo și vad ca nu sunt probleme.
  • Suzuki VITARA ALLGRIP 1.4 BOOSTERJET HYBRID LUXUS 6MT, 2020
 

Offline kordosoft

Re: Cablu USB SLDA
« Răspuns #26 : 11.Iul.2020, 04:55:22 p.m. »
Nu am avut deconectare pana acum. Am folosit cablul original de la Huawei Mate 30 Pro, care este cam lung în mașină. De câteva zile folosesc un cablu mai scurt de la noul aparat Glo și vad ca nu sunt probleme.

Ai cumva Android 10? daca ai, atunci poate ne spui si ce versiune de Android Auto folosesti.

SLDA 1880
P20 Pro, cu Android 10
Android Auto 5.4.502264

Pana la update-ul de SLDA (7 zile in urma) n-am avut probleme, dar de cateva zile am primit si un update de Android si de atunci nu mai functioneaza...  :dknw:
  • Vitara 1.4 2WD AT GLX
 

Offline badmania98

Re: Cablu USB SLDA
« Răspuns #27 : 11.Iul.2020, 05:00:58 p.m. »
EMUI10.1.  Mate 30 Pro a venit inițial cu EMUI10.
Android Auto 5.4.502264
Am păstrat SLDA 1870_181026 așa cum a venit din fabrică și am luat mașina acum o lună.

  • Suzuki VITARA ALLGRIP 1.4 BOOSTERJET HYBRID LUXUS 6MT, 2020
 
The following users thanked this post: kordosoft, perfidus

Offline PaulG

Re: Cablu USB SLDA
« Răspuns #28 : 11.Sep.2020, 11:37:49 a.m. »
Mi-a schimbat dealerul si cablul de la mufa USB la Head Unit, si acum totul merge Ok.
P.S. Cablul care a fost dat jos avea 2 mici urme de strangulare, dar nu ceva foarte serios.
  • Suzuki Vitara AllGrip 1.4 BoosterJet Hybrid Passion 6MT, 2020
We don't drive fast, we fly low!
Consum mediu: banana for scale / merge pe Jet A1, nu pe benzina.
 
The following users thanked this post: dthem

Offline kordosoft

Re: Cablu USB SLDA
« Răspuns #29 : 11.Sep.2020, 02:01:52 p.m. »
La mine aparent este dupa cum ploua afara... daca ploua din stanga merge al meu, daca ploua din dreapta sigur merge doar al sotiei  =))

Atat eu, cat si sotia detinem acelasi model de telefon ... deci cel mai probabil problema SLDA-ului este una software
  • Vitara 1.4 2WD AT GLX