Autor Subiect: Cat de fiabila este noua Vitara 2015  (Citit de 6507 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline newah

Cat de fiabila este noua Vitara 2015
« : 29.Ian.2016, 05:15:05 a.m. »
Propun celor peste 200 de posesori de noua Vitara conform statisticilor vanzari (desi cred ca sunt mult mai multi) un sondaj caruia ii putem adauga alte intrebari.
Daca ma poate ajuta un moderator pentru ca intrebarile sa permita selectie multipla multumesc anticipat
 

Offline aleksanders

Re: Cat de fiabila este noua Vitara 2015
« Răspuns #1 : 29.Ian.2016, 07:29:37 a.m. »
Cred ca intelegi gresit termenul de fiabil. O cutie care agata este f deranjanta, dar daca te tine o viata o sa o consideri fiabila. Un motor ce iti transmite vibratii in caroserie poate merge mult si bine si se pare ca este o generatie fiabila. Eu zic ca trebuie pusa problema asupra calitatii slabe a finisajelor.
  • vitara-spirit 1.6 vvt 4x4 2015
http://www.suzuki-club.ro/forum/index.php?topic=5810.msg220737;topicseen#new2015 Spirit 4x4 1.6 VVT benzină - Suza - prima japoneza din viata mea
 

Offline smadalin

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 290
  • Thanked: 49 times
  • http://www.suzuki-club.ro/forum/jurnal-de-bord/jur
Re: Cat de fiabila este noua Vitara 2015
« Răspuns #2 : 29.Ian.2016, 08:34:36 a.m. »
Eu nu am problemele de mai sus, unde votez?
  • Suzuki Vitara Luxus 1.6 benzina
 

Offline Cosmin09

Re: Cat de fiabila este noua Vitara 2015
« Răspuns #3 : 29.Ian.2016, 08:39:28 a.m. »
Avand in vedere ca optiunile de vot sunt numai pentru probleme, poate ca denumirea topic-ului/votului ar fi trebuit sa fie "Cat de problematica este noua Vitara 2015".

Eu nu am nicio problema din cele care se pot selecta. Asadar, pentru mine, noua Vitara 2015 este fiabila, pana acum.
« Ultima Modificare: 29.Ian.2016, 09:05:43 a.m. de Cosmin09 »
  • Vitara S 1.4 turbo 4x4 6AT Galactic Grey din 18.11.2015 pana in 07.02.2022
 

Online rexkrokiDAU

Re: Cat de fiabila este noua Vitara 2015
« Răspuns #4 : 29.Ian.2016, 09:17:33 a.m. »
Ce legatura are fiabilitatea cu dimensiunea portbagajului?  :-/

Offline mpamfil

Re: Cat de fiabila este noua Vitara 2015
« Răspuns #5 : 29.Ian.2016, 09:30:31 a.m. »
Sunt multe optiuni din lista aia pe care le consider ca nu au nici o legatura cu fiabilitatea, eu unul nu am primit cric, dar nu il consider nici o componenta importanta si nici o problema de fiabilitatea, asa cum nici formarea ghetii pe interior nu e o problema reala, e o problema de folosire, se poate intampla la orice masina, si oricum nu tine de fiabilitate.  Plus ca eu consider ca ar trebui si o optiune de "Nici o problema, momentan", sa putem si noi vota.
Spatiul la interior/portbagajul la fel nu tine de fiabilitate, eu am vazut masina inainte, stiam la ce sa ma astept, sincer spatiul interior e mai bun decat la multe masini din clasa ei sau apropiate, eu am 118 kg si  186 cm, am testat toate masinile dupa principiul ca eu sa stau comod in fata si sa incap la fel de comod pe locul din spate cu scaunul reglat pentru mine, portbagajul e micut si venind de la un Logan MCV unde caram si frigiderul in spate e diferenta uriasa, dar nu am simtit momentan nevoia de mai mult.
« Ultima Modificare: 29.Ian.2016, 09:36:01 a.m. de mpamfil »
  • Suzuki Vitara S 1.4 AT AllGrip Bright Red
 

Offline newah

Re: Cat de fiabila este noua Vitara 2015
« Răspuns #6 : 29.Ian.2016, 09:46:35 a.m. »
multumesc pentru completari, s-a rezolvat :)
inca nu am solutie pentru cei care vor sa bifeze in mai multe locuri, poate ne ajuta moderatorii
« Ultima Modificare: 29.Ian.2016, 09:49:59 a.m. de newah »
 

Offline enicky

Re: Cat de fiabila este noua Vitara 2015
« Răspuns #7 : 29.Ian.2016, 10:13:51 a.m. »
   Aaa da, acum pot sa votez si eu, cu toate ca sondajul de fiabilitate ar trebui  facut dupa cateva zeci de mii de km. Asa cred eu ! Ultima pozitie mi se potriveste(sau votul e secret?)  :good:.
« Ultima Modificare: 29.Ian.2016, 10:19:10 a.m. de enicky »
  • Suzuki VITARA NewCool 4WD 1,6 benzina/Suzuki SX4 S-CROSS HYBRID SPIRIT, 1.4 AllGrip
 

Offline AT

Re: Cat de fiabila este noua Vitara 2015
« Răspuns #8 : 29.Ian.2016, 11:29:50 a.m. »

Prin definitie, fiabilitate inseamna:    "Capacitatea de funcționare a unui aparat, a unui sistem tehnic fără defecțiuni o perioadă îndelungată de timp" .
Deci in acest post legat doar de fiabilitate,  ar trebui sa apara numai mesajele celor care au terminat o revizie  (ex. 20.000 km, 40.000 km...) in care
sa expuna ce defecte au fost prezente pe masina sa in intervalul de timp al reviziei respective si eventual daca au fost remediate si cum.

Pentru cei care vor sa semnaleze un defect in afara subiectului fiabilitate din acest post, o pot face in zona existenta deja "Probleme Tehnice New Vitara"
cautand inainte daca exista deja un post legat de acel defect pentru a posta mesajul exact in acel post sau creand un post nou daca nu exista post dedicat.
  • Suzi Quatro (spirit 1.6 vvt 4x4 2015) - Probably the first owner of New Vitara in Romania -
 
The following users thanked this post: mpamfil

Offline bogdanus

Re: Cat de fiabila este noua Vitara 2015
« Răspuns #9 : 29.Ian.2016, 12:54:21 p.m. »
Cred ca nu poti sa accepti faptul ca sunt si proprietari de vitara care sunt multumiti de masina.Iti propun mai degraba sa faci un sondaj pe net sa vezi cati oameni ar da 25 000e pe un vitara, dupa ce studiaza masina in showroom si fac un drive test.Da,masina este o afacere pina la un anumit nivel de echipare.Am inceput sa devin paranoia,ma uit zilnic sa vad daca apar si la mine toate problemele semnalate si surpriza:masina este ok ,nu are nici o problema.Relaxeazate si incearca sa te bucuri de masina.Daca nu poti, vinde-o si gata inca poti lua un pret bun pe ea.
 
The following users thanked this post: mpamfil