Autor Subiect: Android Auto  (Citit de 174878 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline mefisto

Re: Android Auto
« Răspuns #1110 : 18.Apr.2024, 10:14:33 a.m. »
Salut,

Am o problema in a face ca aplicatia Suzuki Connect sa functioneze pe telefonul Android, nu a mers niciodata, domnul de la dealerul Suzuki a facut cu mine pasii necesari pt a inregistra VIN-ul, a downloada aplicatia, a face contul dar ne-am despartit la meniul unde vrea sa faca o sincronizare ce ar trebui sa dureze 6 minute...nu am mai reusit sa trec de acel meniu niciodata...

Am incercat sa re-instalez aplicatia de pe telefonul meu Samsung A53, am incercat si cu el conectat prin cablu la Android auto (functioneaza fara probleme), cu/fara BT-ul conectat la masina...nu vrea.

Ar trebui sa cer suport de la dealer? (in cazul meu Ploiesti) sau poate suport Suzuki RO?

Multumesc!
  • Suzuki S-cross 2024 MT Allgrip
 

Offline danielr

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 10
  • Gen: Bărbat
Re: Android Auto
« Răspuns #1111 : 30.Apr.2024, 03:23:08 p.m. »
Salutare tuturor la Vitara mea model 2022, SLDA v1891 am constatat urmatoarele probleme legate de infotainment:

- android auto functioneaza bine numai in oras,  in momentul in care ies afara si se pierde semnalul GSM se restarteaza, se deconecteaza sau se blocheaza. Cum nu exista posibilitatea de a restarta infotainmentul singura solutie este oprirea motorului si deschiderea usii pentru a taia alimentarea. Cum la un drum lung nu te poti opri sa faci aceasta manevra de cateva ori, am ajuns sa ma lipsesc..Problema apare indiferent de modelul telefonului sau a cablului.
- cu un telefon Xiaomi functioneaza doar printr-un HUB USB, solutie ce am gasit-o pe undeva prin forumuri. Altfel zice ca nu este conectat. Incercat cu diferite cabluri, inclusiv cel original.

Cei de la service Autonet m-au sfatuit sa tin telefonul mai departe de infotainment,NU are nici o legatura. Ori are nevoie de un update serios, ori e proiectat defectuos.

Orice sfat e bine venit, multumesc anticipat!