Autor Subiect: Suzuki Valcea - Marshal  (Citit de 57483 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline sanduraveica

Re: Suzuki Valcea - Marshal
« Răspuns #180 : 15.Iul.2012, 02:36:55 p.m. »
       Da, ce sa spun, eu relatez doar adevarul despre cele petrecute la service. Relatarea initiala s-a vrut succinta dar pot sa va spun ca desi am ajuns la 10.30(programarea fiind la11) d-ul Cornel Ungureanu(Amedeo) a detasat un baiat pt. mine care s-a apucat imediat de treaba. Pe langa verificarile normale au mai fost efectuate destule operatii la care nici nu gandeam. Nu e un motiv, dar desi nu se mai fabrica Ignisu', poate am avut noroc ca au avut acel capat de bara cu pivot. Important e ca totul a decurs F.B. (ca'n armata) si eu am fost multumit. Le multumesc inca odata pentru treaba facuta. In tot acest timp sotia si cele doua nepotele au avut loc la masa afara pentru masa si o cafea mai ales ca zgaibele mici au alergat prin tot showromm-ul. Toti membrii s-au purtat profesionist si amabil. Daca pe viitor vor aparea probleme sigur le voi semnala fara retineri.   Asta e...!
  • Ignis
 

Offline suzukica

Re: Suzuki Valcea - Marshal
« Răspuns #181 : 20.Ian.2013, 07:35:42 p.m. »
nu recomand!
 

Offline lucianer

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 8024
  • Thanked: 252 times
  • Gen: Bărbat
  • Daihatsu Terios, 1.5 16V 105 CP Benzinar/GPL
Re: Suzuki Valcea - Marshal
« Răspuns #182 : 20.Ian.2013, 09:40:52 p.m. »
Iar incepe... :notlst:
Go Terios!!!:)
 

Offline adrian_r5

Re: Suzuki Valcea - Marshal
« Răspuns #183 : 20.Ian.2013, 10:45:04 p.m. »
Too Old to Rock and Roll: Too Young to Die (© Jethro Tull 1976)

Better Motörhead than Dead :yeah:
 

Offline hugbear

Re: Suzuki Valcea - Marshal
« Răspuns #184 : 22.Ian.2013, 08:42:10 p.m. »
DECI!

Userul Marshal are o activitate care cu generozitate ar putea fi numita modesta in perioada 6-11 decembrie  2011 (7 postari din care reiese clar ca nu are vreo tangenta cu domeniul auto) apoi brusc, dupa un an si ceva, invadeaza forumul cu trollingu' asta. Nu stiu altii cum sunt dar mie-mi miroase a tentativa ratata de antireclama. Cel putin asa sper. Pentru ca a plati salariu unui asemenea specimen ar putea fi o decizie de management destul de costisitoare...
Zuza a IIa (SX4 GS 4WD "Gassy Beast")

 „Înțelepții vorbesc când au ceva de spus, nebunii - ca să spună și ei ceva.” ― Platon
 

Offline gabineg

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 14368
  • Thanked: 3383 times
  • Gen: Bărbat
  • Suzuki SX4 GLX 4WD
    • Bucuresti
Re: Suzuki Valcea - Marshal
« Răspuns #185 : 22.Ian.2013, 08:58:33 p.m. »
Poate ne spun specislistii de pe ce IP a postat ussrul...
  • SX4 by Giugiaro
It's nice to be Important, but it's more important to be Nice
 

Offline suzukica

Re: Suzuki Valcea - Marshal
« Răspuns #186 : 25.Ian.2013, 07:37:40 p.m. »
@adrian_r5, nici eu!  ;)
 

Offline adrian_r5

Re: Suzuki Valcea - Marshal
« Răspuns #187 : 25.Ian.2013, 11:10:02 p.m. »
Too Old to Rock and Roll: Too Young to Die (© Jethro Tull 1976)

Better Motörhead than Dead :yeah:
 

Offline lucianer

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 8024
  • Thanked: 252 times
  • Gen: Bărbat
  • Daihatsu Terios, 1.5 16V 105 CP Benzinar/GPL
Re: Suzuki Valcea - Marshal
« Răspuns #188 : 28.Ian.2013, 12:17:59 p.m. »
Putin off-topic, legat tot de service-urile noastre, by dealer.
Citroen C5 masina  la directorat. Sunt anuntat ca nu mai merge stropitorul de parbriz.Ok, verific sigurante...nimic. Sun la Teneo Motors(dealer) si ma duc la verificare. Sunt anuntat dupa verificare ca motorasul este ars si trebuie comandat. Am platit 50 ron avans si mi-am vazut de drum mai departe, piesa urmand sa vina in maxim 6-7 zile. Iata ca au trecut mai mult de 10 zile si astazi am fost anuntat ca pot veni cu masina. Bong...stropitorul de parbriz mergea!!!!
Am considerat ca pot oricand sa mai fiu anuntat ca iar nu merge si nu am vrut sa risc. Am schimbat, am mai platit 126 ron si asta e!
Uite ca se intampla mai peste tot sa nu gasesti o mizerie de piesa, sa astepti dupa ea doua saptamani si sa aiba si niste mecanici meseriasi!
Go Terios!!!:)
 

Offline bogogica

Re: Suzuki Valcea - Marshal
« Răspuns #189 : 29.Ian.2013, 08:50:14 p.m. »
 =)) ... pai cred si eu....doar francezii si romanii au mers mana-in-mana in industria auto de mult timp, deci e relativ logic ca au urmat aceleasi scoli si capatat aceleasi "obicee"..... proaste de batjocorii si jecmanii clientul.