Autor Subiect: Nuca de la schimbătorul de viteze e tip T sau D la SX4 benzină 2010?  (Citit de 299 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline LGD

Mi s-a crăpat nuca de la schimbătorul de viteze la un sx 1,6 benzină din 2010. Pe olx pot comanda 2 modele (am înțeles că ar exista 3!), dar nu știu pe care să-l aleg. Bănuiesc că unul din modele e pentru varianta diesel, cu 6 viteze, eu am varianta pe benzină, cu 5. Mă poate ajuta cineva? Mulțumesc anticipat!

MODEL 1 : Pentru modele cu schimbator de viteze Tip D - GK2001 Pret: 65 lei sau
MODEL 2 : Pentru modele cu schimbator de viteze Tip T-  GK3187 Pret: 78 lei
(a se vedea fotografiile de la https://www.olx.ro/d/oferta/nuca-schimbator-de-viteze-manson-schimbator-suzuki-swift-sx4-alto-IDdAtYS.html?chat=1 )
Dacă scot actuala nucă să văd dacă tija e în D sau în T risc să se spargă de tot și să nu mai pot utiliza mașina până am o nucă nouă :(
  • SX 4 1.6 VVT 4WD (2010)

Producător: urban:8.2; extra urban:5.5 ; combined:6.5( l/100 km); CO2:149g/km
 

Offline LGD

Mi s-a crăpat nuca de la schimbătorul de viteze la un sx 1,6 benzină din 2010. Pe olx pot comanda 2 modele (am înțeles că ar exista 3!), dar nu știu pe care să-l aleg. Bănuiesc că unul din modele e pentru varianta diesel, cu 6 viteze, eu am varianta pe benzină, cu 5. Mă poate ajuta cineva? Mulțumesc anticipat!

MODEL 1 : Pentru modele cu schimbator de viteze Tip D - GK2001 Pret: 65 lei sau
MODEL 2 : Pentru modele cu schimbator de viteze Tip T-  GK3187 Pret: 78 lei
(a se vedea fotografiile de la https://www.olx.ro/d/oferta/nuca-schimbator-de-viteze-manson-schimbator-suzuki-swift-sx4-alto-IDdAtYS.html?chat=1 )
Dacă scot actuala nucă să văd dacă tija e în D sau în T risc să se spargă de tot și să nu mai pot utiliza mașina până am o nucă nouă :(
Am primit de la vânzător precizarea că ambele modele (T/D) sunt  pentru mașini cu 5 trepte. Probabil cea de-a treia variantă, pe care n-o au, e pentru 6 trepte (Diesel).
  • SX 4 1.6 VVT 4WD (2010)

Producător: urban:8.2; extra urban:5.5 ; combined:6.5( l/100 km); CO2:149g/km