Autor Subiect: feedback negativ site-uri \ companii  (Citit de 7709 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline roberto

Re: feedback negativ site-uri \ companii
« Răspuns #20 : 04.Ian.2012, 05:32:59 p.m. »
Cred ca Andrei zambeste cu subinteles.  :D
SUZUKI JIMNY FL 2013
LAND ROVER DISCOVERY
 

Offline Batranul

Re: feedback negativ site-uri \ companii
« Răspuns #21 : 04.Ian.2012, 05:53:42 p.m. »
aici, la mine la tara e 20 ron int/ext (fara tapiserie)
utilajele si consumabilele is de la kracher (sau cum ii cheama pe aia specializati in treaba asta)
este un foisor exterior din lemn cu 4 mese cu scaune - pt vreme buna dar si un barulet cu 3 mese pt servit o cafea, o treaba ..e si un tv pe colo



fost posesor de Ignis 1.5 4wd
www.scoaladepaine.ro
 

Offline roberto

Re: feedback negativ site-uri \ companii
« Răspuns #22 : 04.Ian.2012, 05:59:02 p.m. »
In Constanta preturile sunt intre 15 si 25 lei, int-ext.
SUZUKI JIMNY FL 2013
LAND ROVER DISCOVERY
 

Offline cristyyy2003

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13489
  • Thanked: 238 times
  • Gen: Bărbat
  • I'm old enough to know, but too young to care!!
    • Bucuresti
Re: feedback negativ site-uri \ companii
« Răspuns #23 : 04.Ian.2012, 06:27:01 p.m. »
Dacă vorbim de spălat tradițional sunt "n" spălătorii cu preturi între 10 și 30 lei (poate și mai mult, dar nu m-am intersectat io cu ele) pentru interior exterior.. Dar nu despre asta e vorba aici. Era vorba de o spalare interior exterior cu spălat de tapițerie... asta era oferta!
În fine, sper ca topicul ăsta să se propage cât mai bine în Google să fie cât mai puțini oameni care se înțeapă :P
De altfel am descoperit că spălătoria este la al doua denumire de "scenă" ;)


Sent using "Siri" :D
  • #romaniaelectrica
Lume multă, oameni puțini!
 

Offline gabineg

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 14370
  • Thanked: 3385 times
  • Gen: Bărbat
  • Suzuki SX4 GLX 4WD
    • Bucuresti
Re: feedback negativ site-uri \ companii
« Răspuns #24 : 27.Mai.2015, 08:58:15 p.m. »
Un avertisment pentru fraieri.
  • SX4 by Giugiaro
It's nice to be Important, but it's more important to be Nice
 

Offline maurice

Re: feedback negativ site-uri \ companii
« Răspuns #25 : 22.Iun.2021, 12:44:37 a.m. »
Nici nu aveai unde sa trimiti. E o firma fantoma cu angajat unic. Nici macar nu are afisat un telefon. Daca citesti termenii si conditiile o sa vezi ca primeste returul doar intre orele 17.00 si 18.00, dar trebuie sa ai poze justificative si chitanta de la curier. Funcurier nici nu livreaza la adresa lui. Raspunsul pe e-mail, la cererea de returnare, a fost ca are timp 7 zile sa mi raspunda la solicitare. Eu nu am fost asa de norocos. Husele superioare nu intra pe spatar iar tetierele sunt foatre mici. De aceea cred ca am primit 8. Husele au venit mototolite intr o cutie care cred ca era de la niste sticle de vin. Clar un produs returnat pe afara, cumparat la kilogram si vandut ca nou la noi. Eu nu recomand sa cumparati de pe tuningro. ro
  • swift 1.2
 

Offline maurice

  • swift 1.2
 
The following users thanked this post: trl

Offline Acidutzu2000

Re: feedback negativ site-uri \ companii
« Răspuns #27 : 28.Iun.2021, 04:02:33 p.m. »
Clientul si banca (sau Cum am luptat si am “castigat”)

Este vb de ING Bank ... ca tot e vb de feedback negativ.

ATENTIE!  1. Din capul locului vreau sa va spun ca acesta va fi un mesaj foarte lung, asa ca cine nu are rabdare sa citeasca il rog sa sara peste el.
2. Toate sumele la care fac referire au fost modificate, cu exceptia diferentei de 2,70 lei la care tot fac referire (veti intelege mai tarziu ce e cu suma).

In Dec 2018 am facut un credit de nevoi personale la o banca in valoare de cateva zeci de mii de lei, pe o perioada de 60 de luni, credit cu dobanda fixa si o rata lunara fixa, platibila in data de 15 ale fiecarei luni. La inceputul lunii Feb 2020 (inainte de scadenta din luna) am rambursat in avans o parte din imprumut si conform cererii de rambursare mi s-a stabilit ca mai am de achitat timp de 28 de luni o rata fixa pe luna de 36,91 lei.
In luna Feb si Mar banca a preluat corect din contul meu cate 36,91 lei / luna, doar ca incepand cu luna Apr banca a incept sa preia din contul meu cate 39,61 lei / luna (cu fix 2,70 lei in plus / luna).
Acuma stiu ca 99% din oameni o sa zica “Pt 2,70 lei / luna nu ma complic sa ma cert cu ei.”, doar ca eu lucrez oarecum in domeniul si mai ales nu fac parte din aia 99%, asa ca am sunat la Relatii clienti (in Apr, chiar in ziua in care s-a preluat gresit prima rata) si le-am explicat ca s-a preluat gresit rata si am solicitat restituirea sumei de 2,70 lei. Binenteles ca nu am primit raspuns de la banca decat dupa 30 de zile, cand deja mi se mai preluare eronat inca o rata si raspunsul suna cam asa:  “In luna Mar a avut loc aniversarea creditului si s-a recalculat rata in functie de principalul de rambursat, rezultand rata de 39,61 lei care s-a preluat corect in Apr si Mai”.
Sincer, era pt prima data cand auzeam ca un credit are “aniversare” si m-am apucat si am citit din scoarta-n scoarta contractul de credit si cererea de rambursare si anexele si celelalte documente si binenteles ca nu am gasit nicaieri nici o referire la “aniversare”.
Le-am trimis email si le-am explicat ca nu exista nici o “aniversare” si am solicitat revenirea ratei la suma de 36,91 lei si restituirea sumei de 5,40 lei (2,70 lei ori 2 luni).
Raspunsul l-am primit dupa 39 de zile si eram anuntat ca: “In cazul in care rambursati o suma in alta zi decat in ziua scadentei (15 ale lunii), prima rata va fi ca cea veche, ulterior recalculandu-se rata in functie de principalul de rambursat”
Zic eu: Bine bine, am rambursat in alta zi decat scadenta, dar in cererea de rambursare anticipata s-a calculat si stabilit o rata, care s-a preluat corect si la prima scadenta dupa rambursare (Feb) si la a doua scadenta (Mar), problemele aparand abia la a treia scadenta dupa rambursare (Apr), deci ceea ce ziceti voi acolo nu se aplica pentru situatia mea. Fac din nou email si solicit din nou revenirea ratei la suma de 36,91 lei si restituirea sumei de 8,10 lei (2,70 lei ori 3 luni, Apr, Mai si Iun).
Dupa cateva zile primesc raspunsde la banca: “Situatia semnalata de dvs. s-a remediat. V-au fost returnata in contul curent suma de 8,18 lei (eu stiam de 8,10 dar na), si rata a fost modificata la suma de 36,91 lei pe luna.”
Si zic in sinea mea “HALELUIA !!! S-a rezolvat !“, dar cand ma uit mai atent in conturi si fac cateva verificari DEZASTRU !!!
De fapt banca NU mi-a restituit nimic, a marit principalul de rambursat cu 8,18 lei si i-au pus in contul curent; practic i-au mutat din “buzunarul meu stang in cel drept”; iar cat despre rate, toate ratele erau la valoarea corecta de 36,91 lei / luna, cu exceptia ultimei rate care era acum cu 78 de lei mai mare (114,91 lei), adica diferenta de 2,70 lei / luna o cumulasera in ultima rata si mai adaugasera si dobanda la ea.
In momentul asta am simtit ca imi ies din pepeni, singur in birou am injurat 15 minute fara sa ma repet, am baut doua cani de apa rece si apoi m-am apucat de scris un alt email catre banca.
Am explicat ca suma de 2,70 lei / luna a fost preluata eronat de catre banca si eu solicit restituirea sumei, iar ce au facut ei numai restituire nu se numeste. Am explicat ca doresc ca rata sa revina la suma de 36,91 lei / luna pentru TOATE ratele viitoare, inclusiv pentru ultima rata si ca deja am ajuns la capatul rabdarii si nu voi accepta sa platesc alta rata decat cea stabilita prin cererea de rambursare din Feb care stabileste toate ratele egale la suma de 36,91 lei / luna.
A doua zi (UAU ce rapid) am primit raspunsul bancii prin care mi se comunica faptul ca rata a fost setata la 36,91 lei / luna pentru toata perioada (inclusiv ultima luna) si mi se trimitea ca atasament un scadentar pt toata durata ramasa din credit. De asemenea mi-au scris ca acesta este un caz izolat (sigur ca da) si ca regreta cele intamplate (sigur ca da) si spera ca pe viitor sa avem o colaborare benefica pt ambele parti (CIU CIU, abia astept sa scap de ei).
Acum, dupa aproape 4 luni de “lupta” cu banca, dupa nenumarati nervi consumati, am ajuns in final la rezultatul dorit, practic sa se respecte, din partea bancii, atat contractul de credit cat si cererea de rambursare anticipata, care culmea tot de banca au fost intocmite pe baza conditiilor impuse chiar de catre banca.
  • Suzuki Vitara Passion 2WD - Albastru Turquoise
 

Offline enicky

Re: feedback negativ site-uri \ companii
« Răspuns #28 : 28.Iun.2021, 06:57:30 p.m. »
Citat
In luna Feb si Mar banca a preluat corect din contul meu cate 36,91 lei / luna, doar ca incepand cu luna Apr banca a incept sa preia din contul meu cate 39,61 lei / luna
  Daca imi aduc bine aminte de cat timp i-a luat sotiei sa schimbe data de scadenta, rateurile care le da aplicatia si alte chestii pe care nu le mai insir aici si coroborez cu cele doua grupuri de cifre, inclin sa cred ca totul a fost o greseala de redactare, care denota din pacate nivelul angajatilor, greseala pe care nu voiau s-o recunoasca !! :-?
 
36,91 # 39,61, deci 9 si 6 au facut schimb de locuri. :-O
  • Suzuki VITARA NewCool 4WD 1,6 benzina/Suzuki SX4 S-CROSS HYBRID SPIRIT, 1.4 AllGrip
 

Offline gabineg

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 14370
  • Thanked: 3385 times
  • Gen: Bărbat
  • Suzuki SX4 GLX 4WD
    • Bucuresti
Re: feedback negativ site-uri \ companii
« Răspuns #29 : 08.Iul.2022, 07:54:59 a.m. »
Un site neautorizat CNAIR vinde roviniete la suprapreț.
  • SX4 by Giugiaro
It's nice to be Important, but it's more important to be Nice
 
The following users thanked this post: NicNic, gabi males