Autor Subiect: feedback negativ site-uri \ companii  (Citit de 7710 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline miocrl

feedback negativ site-uri \ companii
« : 17.Mar.2010, 12:02:01 p.m. »
daca aveti de "ne"recomandat pe cineva, aici e cel mai bun loc sa o facem

eu vin cu un site care pare foarte OK, produse electronice, nu orice .. samd

http://www.gaetan-inc.com/


acest site a aparut si pe unul dintre site-urile noastre de jobs. persoana care urma sa fie pagubita a aplicat la un job part time de 2 ore pe zi acum mai mult de 1 an si acum a fost contactata. dupa multe schimburi de mailuri, contracte poze, chiar legitimatii, urma sa plateasca o taxa de 7o de euro

deci ininte de a da banii din mana faceti un search dupa "site\nume firma" fraud. asa am facut si eu acum si am dat de:
http://fraudwatchers.org/forums/showthread.php?p=104753

Offline whizzy

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 2040
  • Gen: Bărbat
Re: feedback negativ site-uri \ companii
« Răspuns #1 : 17.Mar.2010, 12:04:27 p.m. »
buna idee cu acest topic :) ... o sa scriu si eu de una de alta cand imi aduc aminte :)
 

Offline >pexic<

Re: feedback negativ site-uri \ companii
« Răspuns #2 : 17.Mar.2010, 06:33:36 p.m. »
www.cel.ro  - refuza sa returneze banii daca obiectul cumparat de la ei este stricat. A trebuit sa sun la OPC ca sa-mi recuperez banii.
Fă din disperarea cea mai profundă, speranţa cea mai invincibilă.
 

Offline ..::Khaos::..

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5819
  • Thanked: 3 times
  • Gen: Femeie
  • ..::SX4: love at first sight!::..
Re: feedback negativ site-uri \ companii
« Răspuns #3 : 19.Mar.2010, 10:18:00 p.m. »
Pfuu am luat si eu de la cel.ro un monitor si un laptop... bine ca n-am avut probleme cu produsele respective, daca zici ca-s asa rai :-S #:-S
SX4 1.6 GS 4WD Sunlight Copper named YOSHI :x

 

Offline miocrl

Re: feedback negativ site-uri \ companii
« Răspuns #4 : 13.Iul.2010, 08:45:56 a.m. »
service suzuki in timisoara ..  nu recomand. daca ai pretentii. daca nu ai pretentii.. poti merge linistit

http://www.suzuki-club.ro/forum/jurnal-de-bord/luci-suzuki-sx4-1-5-glx/msg67309/#msg67309

Offline rexkrokiDAU

Re: feedback negativ site-uri \ companii
« Răspuns #5 : 16.Iul.2010, 05:23:07 p.m. »
Despre "profesionalismul" BlueAir...

in ianuarie am facut o rezervare dus-intors pe destinatia Paris la BlueAir pentru data de 18 iulie. Toate bune si frumoase pana azi cand zic sa ma mai uit putin de una alta si de pe site-ul celor de la Beauvais Airport vad ca de la Bucuresti in data de 18 iulie soseste un singur zbor BlueAir si acesta la ora 10:30, nu la ora 19.00 cum aparea in rezervarea mea. Verific pe site-ul companiei de zbor si vad ca intradevar zborul e de dimineata, nici decum dupa masa dupa cum aveam eu rezervarea. Sun la BlueAir si dupa ce vreo 20 de minute  imi repeta robotul tot felul de tampenii reusesc sa vorbesc cu cineva de la ei si raspunsul a fost nimicitor de simplu, da , s-a modificat orarul de zbor. Si zic bine, s-a modificat, da pe mine de ce nu m-a anuntat nimeni, printr-un, telefon, sms, e-mail ceva.? Pai cica as fi fost anuntat zilele viitoare. Adica azi e vineri dupa masa, zborul e duminica dimineata, da m-ar fi anuntat cineva, probabil dupa ce avionul ar fi decolat.

Incredibil, dar adevarat.  :mester:

Offline bogdanb

Re: feedback negativ site-uri \ companii
« Răspuns #6 : 20.Iul.2010, 12:45:40 a.m. »
Tot cu BlueAir si tot spre Paris: prin Octombrie, incercand sa cumpar bilet pentru Decembrie (o luna jumate diferenta). Intreb cat costa si imi zice: "600 Euro" intreb: "doua persoane?" si mi se raspunde: "Nu, doar una!"  :-O
Si intreb, poate nu am nimerit bine, pe usa scrie "low cost", iar asta e cost de charter Tarom!  :-t
Pana la urma am fost cu Air France/Tarom, aprox. 400EUR/ 2 pers., la masa am avut foie gras si terine cu doua sticlute de vin Bordeaux, am mers pana in oras cu RER-ul direct din terminal (in loc de transfer din Beauvais) samd... Astfel am renuntat definitiv la cazaturile astea asa-zise "low cost" gen Blue Air...
SX4 4x4 1.6GS aka Suzie Q :)
 

Offline vadiro

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 400
  • Gen: Bărbat
Re: feedback negativ site-uri \ companii
« Răspuns #7 : 23.Iul.2010, 01:30:09 a.m. »
Nu am zburat cu Blue Air dar de exemplu cu Wizz Air am avut (pote si cu noroc ) doar zboruri OK. De exemplu am zburat de la Varsovia la Malmo si retur cu aproximativ 80 RON ;). Asa ca low cost nu inseamna neaparat ceva prost.
Suzuki SX4 Sedan GS
GPS MyGuide 3100 cu iGO Primo, iGO 8, Garmin XT, TomTom 7 si Navigon MN7
CB Midland Alan 48 Plus Multi B + Sirio ML-145 PL
 

Offline rexkrokiDAU

Re: feedback negativ site-uri \ companii
« Răspuns #8 : 26.Iul.2010, 10:02:57 a.m. »
Ne-am intors din concediu si in afara de acea scapare impardonabila din partea BlueAir nu am avut nici un fel de probleme. Zborurile, atat cel dus cat si ce intors, au fost ok, nu au avut intarzieri. La bord conditiile au fost bune. Transferul dintre aeroport si oras a descurs normal, in autocare climatizate si a durat cam o ora si ceva. Aceste transferuri mai adauga insa 30 de euro de persoana la pretul biletului.

Offline miocrl

Re: feedback negativ site-uri \ companii
« Răspuns #9 : 04.Aug.2010, 02:27:56 p.m. »
ai foarte mare grija cu ei. snt extraordinar de multi pagubiti. e si un site destinat celor pe care i-au tras in teapa: http://nucarpatica.org/ si au si pagina de facebook: http://www.facebook.com/NU.Carpatica . asta ca sa vezi ce amploare ia situatia...