Autor Subiect: Functionare Radar / ACC  (Citit de 47323 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline jupanul1

Re: Functionare Radar / ACC
« Răspuns #190 : 26.Iun.2017, 01:17:39 p.m. »
N-aș vrea să duc off-topic-ul mai departe, dar exact de condus preventiv (nu alte epitete!) ai nevoie ca să nu se declanșeze RBS. În fine.. o fi al tău mai sensibil. Du-l la o verificare...
  • Hyundai Tucson HEV (NX4e); ex Vitara 1.4 S, Allgrip, AT, turquoise
 
The following users thanked this post: toma

Offline enicky

Re: Functionare Radar / ACC
« Răspuns #191 : 26.Iun.2017, 02:24:59 p.m. »
         S-au scris deja vreo 3 pagini, numai @Bobcat134, cel afectat, n-a mai dat niciun semn. Eu nu pot sa ma bag in discutie ca n-am in dotare si nu-mi dau seama daca sa-i duc dorul acestui sistem, intru-cat vad ca parerile sunt impartite. Dar presupun ca daca nu ma ia somnul sau nu stau cu nasu-n la telefon, n-o sa-i simt lipsa.
  • Suzuki VITARA NewCool 4WD 1,6 benzina/Suzuki SX4 S-CROSS HYBRID SPIRIT, 1.4 AllGrip
 

Offline mariusracean

Re: Functionare Radar / ACC
« Răspuns #192 : 26.Iun.2017, 07:52:35 p.m. »
Salut

Am masina de 3 saptamani si tocmai am depasit 2500 km.
Sistemul Radar / ACC isi face treaba foarte bine. 1000 km i-am parcurs cu ACC, inclusiv prin localitati si drumuri in constructie.

Nu am mai avut asa ceva pe masinile anterioare.

In afara de vreo 2-3 alarme false, pe serpentine (fara franare automata, doar piuit) nu am avut nici o problema.

Cand cineva se baga in fata dupa o depasire, masina reactioneaza cum trebuie.

..post terminat brusc ..
Nu vreau nimic, doar ma laud  =))
  • Vitara Spirit 1.6B, AllGrip, 5MT, Galactic Grey Metallic
 
The following users thanked this post: jupanul1

Offline lllAlexlll

Re: Functionare Radar / ACC
« Răspuns #193 : 12.Aug.2017, 03:29:14 p.m. »
Salutare,
In parcarea subterana a mall-ului in care lucrez mi s-a intamplat saptamana aceasta sa se activeze de 2 ori RBS in acelasi loc, fara a avea vreun obstacol in fata.
Am mai intalnit cazuri in care se activa RBS, dar doar alarma sau franare usoara( si asta cand aveam obstacol in fata), dar acum in ambele dati s-a activat si cu franare brusca pana la oprirea masinii...Noroc ca port centura, iar oamenii care erau pe langa masini in zona aia cred ca ma credeau nebun ca franez asa brusc... :-)) :-)).
  • Vitara Passion 1.6 MT All Grip Benzina
 

Offline rexkrokiDAU

Re: Functionare Radar / ACC
« Răspuns #194 : 12.Aug.2017, 04:38:33 p.m. »
Nu-i grav, vin imediat colegii și-ți recomandă o sfeştanie și se rezolvă.   :)

Offline ariciul

Re: Functionare Radar / ACC
« Răspuns #195 : 12.Aug.2017, 06:14:06 p.m. »
Fie este un capac de metal pe jos sau o pasarela metalica, ceva trebuie sa fie. Si eu am locurile mele unde stiu ca se intampla asta dar nu intotdeauna deoarece mai intervine si pozitia masinii, nu treci chiar milimetric prin acelasi loc de fiecare data.
  • Suzuki Vitara 1.6 Passion allgrip
 

Offline Lerua07

Re: Functionare Radar / ACC
« Răspuns #196 : 12.Aug.2017, 07:31:38 p.m. »
@lllAlexlll se pare ca vrea neaparat sa-i pui AA, de aia tot pune frana...  :D
  • Vitara 2015, spirit 1.6 benzina, allgrip, TM, alba,
Multumeste-te cu putin, pentru ca putinul nu-ti va lipsi niciodata !
 
The following users thanked this post: lllAlexlll

Offline enicky

Re: Functionare Radar / ACC
« Răspuns #197 : 12.Aug.2017, 10:35:00 p.m. »
In parcarea subterana a mall-ului in care lucrez mi s-a intamplat saptamana aceasta sa se activeze de 2 ori RBS in acelasi loc, fara a avea vreun obstacol in fata.
     Acolo a fost Electroaparataj pe vremuri si s-ar putea ca in subsol sa fie fantome!(ti-o fi luat fata vreuna). (Sau blestemele de la cei 7000 de angajati !) :-))
  • Suzuki VITARA NewCool 4WD 1,6 benzina/Suzuki SX4 S-CROSS HYBRID SPIRIT, 1.4 AllGrip
 

Offline aleksanders

Re: Functionare Radar / ACC
« Răspuns #198 : 12.Aug.2017, 11:34:43 p.m. »
elctroaparatajul a fost ras cu mult inainte de a se cunoaste destinatia terenului.... intamplator am lucrat la acest proiect si nu a existat cerinta de decontaminare teren....  :D - nu cred ca sunt lucruri ramase care sa influenteze  :)
  • vitara-spirit 1.6 vvt 4x4 2015
http://www.suzuki-club.ro/forum/index.php?topic=5810.msg220737;topicseen#new2015 Spirit 4x4 1.6 VVT benzină - Suza - prima japoneza din viata mea
 

Offline lllAlexlll

Re: Functionare Radar / ACC
« Răspuns #199 : 13.Aug.2017, 12:13:42 a.m. »
In parcarea subterana a mall-ului in care lucrez mi s-a intamplat saptamana aceasta sa se activeze de 2 ori RBS in acelasi loc, fara a avea vreun obstacol in fata.
     Acolo a fost Electroaparataj pe vremuri si s-ar putea ca in subsol sa fie fantome!(ti-o fi luat fata vreuna). (Sau blestemele de la cei 7000 de angajati !) :-))

M-am gandit si la asta :-))..Bine ca port mereu centura ca altfel imi luam concediu medical  :-))
  • Vitara Passion 1.6 MT All Grip Benzina