Autor Subiect: Ghidati-ma si pe mine !  (Citit de 5518 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline pitzy_

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 569
  • Gen: Bărbat
Re: Ghidati-ma si pe mine !
« Răspuns #20 : 07.Ian.2009, 02:40:15 p.m. »
De ce nu incerci la Aviatie, merita. ;)
Oricum, orice domeniu ai alege trebuie sa pui mana pe carte, nu incerca sa alegi varianta cea mai simpla ;)
Suzuki SX4 1.6 4WD GS  -  True Way of Life
 

Offline FaliT

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 844
  • Gen: Bărbat
  • i just lOve the Sx4 ;x
Re: Ghidati-ma si pe mine !
« Răspuns #21 : 07.Ian.2009, 02:45:18 p.m. »
dupa cum ziceam am vazut probele fizice .. nu cred ca ar fii o problema .. cu sanatatea stau bine .. nici la scris nu-i chiar asa greu .. dar niciodata nu se stie .. Acum o sa ma mai gandesc eu . .am timp destul dar am vrut sa-mi fac o idee .. App stiti daca academiile au internat ? sau ceva in genul ?
Suzuki sx4
Motor : 1,500
An Fabricatie : 2008 Culoare : Black
 

Offline Sony

Re: Ghidati-ma si pe mine !
« Răspuns #22 : 07.Ian.2009, 02:47:08 p.m. »
De ce nu incerci la Aviatie, merita. ;)
La aviatie sunt alte materii de examen. ;) Iar la aviatia militara nu stiu daca s-au mai scos lucri in ultimii ani.
Ma distreaza Muppetsii! :)
 

Offline bogdanb

Re: Ghidati-ma si pe mine !
« Răspuns #23 : 28.Ian.2009, 11:32:51 p.m. »
....da-ti si mie informatii despre un domeniu din care sa castig rezonabil si sa am o viata cat de cat buna .. :) Astept niste raspunsuri .

Cel mai bun domeniu este unul in care te simti confortabil. Adica, daca exista un lucru pe care il faci cu placere si despre care AI DORINTA SA INVETI atunci acela este. Nu te-ar deranja sa faci ce iti place si lumea sa te plateasca pentru asta, nu? Gandeste-te la ceva rezonabil si realizabil. Fa-ti un plan de actiune fara sa te gandesti ca vei primi multi bani din start. Accepta sa lucrezi pentru un timp chiar si pe gratis, doar din pasiune.
In felul asta vei ajunge sa castigi multi bani peste cativa ani si te vei uita in urma cu mandrie. Fara spaga, fara pile si specherii.
SX4 4x4 1.6GS aka Suzie Q :)
 

Offline FaliT

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 844
  • Gen: Bărbat
  • i just lOve the Sx4 ;x
Re: Ghidati-ma si pe mine !
« Răspuns #24 : 29.Ian.2009, 12:30:55 a.m. »
Pai la politie vreau sa intru , asta-mi place , asta vreau sa fac :| Acum .. sa vad daca intru.......
Suzuki sx4
Motor : 1,500
An Fabricatie : 2008 Culoare : Black
 

Offline bogdanb

Re: Ghidati-ma si pe mine !
« Răspuns #25 : 29.Ian.2009, 06:58:27 p.m. »
Pai la politie vreau sa intru , asta-mi place , asta vreau sa fac :| Acum .. sa vad daca intru.......

Daca ASTA e ce iti place, sala la greu pentru probele fizice, burta pe carte pentru cele scrise; Si, daca CHIAR iti doresti sa faci asta, vei gasi timp si pentru invatat, si pentru distractii.
Cu spaga sau smecheria poti fi prins oricand, chiar si dupa absolvire, si tot rau va fi. Pe cand, bucuria de a realiza ceva (de exemplu admiterea la Academie) prin forte proprii nu ti-o poate lua nimeni!
SX4 4x4 1.6GS aka Suzie Q :)
 

Offline Leutz

Re: Ghidati-ma si pe mine !
« Răspuns #26 : 30.Ian.2009, 07:27:52 p.m. »
Daca zici ca ai atestat de info, inseamna ca ai terminat un liceu/profil de info ??!! ... zic si eu. Deci teoretic ar trebui sa fii axat pe partea tehinca.
Daca-i asa, poti sa incerci si la Academia Tehnica Militara (Bucuresti).
Formeaza ingineri in principal pt. structurile din sistemul national de aparare: MApN, STS, SRI, SIE, MAI (toate structurile din compunere), SPP, dar mai nou au si locuri non-militare (nebugetate) pentru cei care vor sa absolve si sa lucreze apoi in viata civila (adica fara contract cu structurile mai sus amintite).
Vezi pe www.mta.ro

L.E. La Oradea e scoala de subofiteri pentru Politia de Frontiera, nu de ofiteri.
« Ultima Modificare: 30.Ian.2009, 07:31:16 p.m. de Leutz »
  • SX4 AWD MT 2.0 - 2007 / Outlander AWD CVT 2.4 - 2019
 

Offline FaliT

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 844
  • Gen: Bărbat
  • i just lOve the Sx4 ;x
Re: Ghidati-ma si pe mine !
« Răspuns #27 : 30.Ian.2009, 07:54:04 p.m. »
Anul acesta termin si o sa iau un atestat in informatica .. o sa ma uit pe Site ..
Suzuki sx4
Motor : 1,500
An Fabricatie : 2008 Culoare : Black