Autor Subiect: Cotiera  (Citit de 60889 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline sirsefu

Re: Cotiera
« Răspuns #60 : 14.Nov.2015, 10:14:29 p.m. »
ai avut si armster, manesz?
 

Offline manesz

Re: Cotiera
« Răspuns #61 : 17.Nov.2015, 09:06:39 a.m. »
pe vitara nu.am stat in masina cu armster.nici macar estetic nu se compara, sa nu mai vb de calitatea materialelor:)
 

Offline sirsefu

Re: Cotiera
« Răspuns #62 : 17.Nov.2015, 11:14:07 a.m. »
mi se pare ciudat...pentru ca ei cred ca le fac si pe cele originale de pe suzuki-urile produse in ungaria. pentru swift si pentru modelele mai vechi aveau dedicate, pentru s-cross mai astept.
 
The following users thanked this post: manesz

Offline mpamfil

Re: Cotiera
« Răspuns #63 : 17.Nov.2015, 01:45:38 p.m. »
Eu am primit cotiera Armster 2, calitatea mi se pare super, inca nu am apucat sa o montez, astept weekendul sa o montez, iar legat de materialele din care e facuta nu pot sa ma plang, nu as compara Armster 2 cu modelele vechi.
http://ro.rati-shop.com/products/armster-2?car_brand=155&car_type=383&car_vintage=364
  • Suzuki Vitara S 1.4 AT AllGrip Bright Red
 
The following users thanked this post: manesz, sirsefu

Offline fireburn

Re: Cotiera
« Răspuns #64 : 17.Nov.2015, 02:29:26 p.m. »
Eu am armster 1.
Arata mult mai bine 2.
_______________________
Fac ce vreau, dar stiu ce fac ?
 

Offline sirsefu

Re: Cotiera
« Răspuns #65 : 17.Nov.2015, 02:54:06 p.m. »
@mpamfil
pls, dupa ce o instalezi, te rog sa ne dai detalii: cum a decurs montajul, se poate face lejer sau e nevoie de service, probleme intampinate, pozitie si comoditate, asemanarea/deosebirea de cea originala si orice ar putea fi de interes
 

Offline fireburn

Re: Cotiera
« Răspuns #66 : 17.Nov.2015, 03:30:16 p.m. »
Se pune in pozitie si se infig cele 4 suruburi.
Poate pune o poza cu montajul (din hartia aceea primita cu cotiera) ca sa va dati seama ca e simplu.
« Ultima Modificare: 17.Nov.2015, 03:33:42 p.m. de fireburn »
_______________________
Fac ce vreau, dar stiu ce fac ?
 

Offline sirsefu

Re: Cotiera
« Răspuns #67 : 17.Nov.2015, 06:25:03 p.m. »
pai...ziceau unii pe aici ca e mai complicat si se demonteaza tot felul de chestii...
 

Offline krm

Re: Cotiera
« Răspuns #68 : 17.Nov.2015, 06:56:34 p.m. »
Am eu Armster 2 montat de cateva saptamani si inca incerc sa ma obisnuiesc cu ea. Calitativ, este super ok (chiar imi place cum au invelit interiorul cu un fel de burete, ca sa atenueze eventualele zdranganeli) si este foarte usor de montat.

Problema cu ea este ca "blocheaza" frana de mana si incurca un pic si schimbatorul de viteze. Nu stiu daca e de la pozitia mea la volan sau stilul de condus, dar pana acum mai mult m-a incurcat si incepe sa ma enerveze :D

M-as fi bucurat sa o pot testa inainte s-o comand, ca nu as mai fi luat-o.
 

Offline mpamfil

Re: Cotiera
« Răspuns #69 : 17.Nov.2015, 07:20:12 p.m. »
Montajul pare simplu   , masina e AT iar frana de mana e rar folosita. :) sper sa ne impacam bine cu cotiera.
  • Suzuki Vitara S 1.4 AT AllGrip Bright Red
 
The following users thanked this post: Augustin Beldeanu