Autor Subiect: Topic de sezon - Eurovision  (Citit de 10022 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline lucianer

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 8024
  • Thanked: 252 times
  • Gen: Bărbat
  • Daihatsu Terios, 1.5 16V 105 CP Benzinar/GPL
Re: Topic de sezon - Eurovision
« Răspuns #30 : 28.Mai.2010, 01:01:58 p.m. »
Sa nu se faca aceeasi tiganie cu votarea pe grupuri de tari (nordicii).Sau sa-i mai spunem vot"politic".
Go Terios!!!:)
 

Offline ..::Khaos::..

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5819
  • Thanked: 3 times
  • Gen: Femeie
  • ..::SX4: love at first sight!::..
Re: Topic de sezon - Eurovision
« Răspuns #31 : 28.Mai.2010, 01:36:41 p.m. »
Nordicii, dar si tarile foste sovietice (gen Ucraina, Belarus...). :-j
SX4 1.6 GS 4WD Sunlight Copper named YOSHI :x

 

Offline lucianer

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 8024
  • Thanked: 252 times
  • Gen: Bărbat
  • Daihatsu Terios, 1.5 16V 105 CP Benzinar/GPL
Re: Topic de sezon - Eurovision
« Răspuns #32 : 30.Mai.2010, 11:52:28 a.m. »
Fratilor , nu stiu ce credeti voi ,dar eu m-am simtit mandru aseara cand la sfarsitul concursului am vazut rezultatul.LOCUL III.Am primit puncte de la tari care anii trecuti nici macar nu ne ascultau melodia.Oricum le urez fratilor nostri bulgari un mare F--k off, ofticosi  ca nu s-au calificat in finala si nu am primit de la ei niciun punct.Anul acesta chiar a fost un concurs greu cu multe melodii foarte bune!!!!
http://life.hotnews.ro/stiri-showbiz-7336863-video-paula-seling-ovi-obtinut-locul-3-eurovision-castigatoarea-din-acest-este-germania.htm
HAI RAMANIA
Go Terios!!!:)
 

Offline bogdanb

Re: Topic de sezon - Eurovision
« Răspuns #33 : 30.Mai.2010, 12:32:25 p.m. »
Realitatea este ca a crescut foarte mult calitatea concursului in ultimii ... sa zic 10 ani. Din fericire se vede ca a crescut si calitatea prestatiilor Romaniei... Bravo Ovi si Paula, dar si bravo TVR ! :clap:
SX4 4x4 1.6GS aka Suzie Q :)
 

Offline lucianer

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 8024
  • Thanked: 252 times
  • Gen: Bărbat
  • Daihatsu Terios, 1.5 16V 105 CP Benzinar/GPL
Re: Topic de sezon - Eurovision
« Răspuns #34 : 30.Mai.2010, 01:49:22 p.m. »
Cred ca a fost unul dintre cele mai bune concursuri din ultimii 15-20 ani.Piesele bune pot spune ca au fost intro proportie de80%.Au fost si care au pierdut mult pe faptul ca au cantat in lima lor materna.Nu cred ca ea cazul la un concurs european in care mai toti voiau sa inteleaga cat de cat melodia.Exemplu clar este cel al Israelului...
Go Terios!!!:)
 

Offline xim

Re: Topic de sezon - Eurovision
« Răspuns #35 : 30.Mai.2010, 10:18:28 p.m. »
de acord cu exemplul Israel ... la fel si Portugalia ....insa piesele Greciei si Serbiei au fost super Ok in limba lor...dezamagit de rusi..piesa buna si culmea cred ca suna mai bine in limba lor ... oricum concurs foarte tare, piese foarte bune ...desi nu mi-am propus sa-l urmaresc, m-a tinut treaz pina la 2 noaptea ... mi-a placut Moldova (saxofonist super haios), voci foarte bune dar luate separat, super OK a fost Turcia si de asemenea Ucraina...cit despre cistigatori piesa draguta..dar nu de primul loc..lipsita de orice forta.

...si in pesajul acesta cred ca meritul Romaniei este si mai mare...buna piesa ...bravo Ovi  :clap: ... super intepretare bravo Paula  :clap:

PS.
La capitoulul cea mai proasta Anglia a batut detasat...piesa slaba desueta, coregrafia nu avea nici o treaba cu ritmul piesei si asta pentru ca nu exista asa ceva.
1,6 SX4 GS 4x4 black
1,4 Scross Passion awd, gray
 

Offline bogdanb

Re: Topic de sezon - Eurovision
« Răspuns #36 : 30.Mai.2010, 10:22:49 p.m. »
...cit despre cistigatori piesa draguta..dar nu de primul loc..lipsita de orice forta.

La drept vorbind a fost chiar o piesa usurica, de duzina. Insa in Europa cealalta a fost atat de mediatizata in ultima luna ca a luat nu stiu cate discuri de aur...poate de aia o fi castigat  :-/
SX4 4x4 1.6GS aka Suzie Q :)
 

Offline lucianer

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 8024
  • Thanked: 252 times
  • Gen: Bărbat
  • Daihatsu Terios, 1.5 16V 105 CP Benzinar/GPL
Re: Topic de sezon - Eurovision
« Răspuns #37 : 30.Mai.2010, 10:38:09 p.m. »
Noi nu puteam castiga! Ne faceam de doi bani cu organizarea.Ai dreptate cu Anglia...nu uitati ca ei(media) ne-au facut melodia cu ou si cu otet.
Go Terios!!!:)
 

Offline ..::Khaos::..

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5819
  • Thanked: 3 times
  • Gen: Femeie
  • ..::SX4: love at first sight!::..
Re: Topic de sezon - Eurovision
« Răspuns #38 : 31.Mai.2010, 11:34:15 a.m. »
Ai dreptate cu Anglia...nu uitati ca ei(media) ne-au facut melodia cu ou si cu otet.
Dar totusi am luat parca 10 puncte de la Anglia nu? Decia Media engleza..  :-q
Germania mi-a placut... insa parca nu era de locul I. Intr-adevar, muulte melodii reusite anul asta, parca mai multe ca-n oricare alt an (din ultimii vreo 5, de cand urmaresc si eu :P). Insa am observat ca anul asta au fost foarte multe melodii plangacioase, o fii la moda, nu? :)

Mi-a parut rau de melodia Moldovei, era antrenanta, cu rimt... pacat ca nu au luat prea multe voturi.

Cat despre ai nostri - BRAVO! BRAVO!! :yeah: :pardon:
SX4 1.6 GS 4WD Sunlight Copper named YOSHI :x

 

Offline cristyyy2003

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13489
  • Thanked: 238 times
  • Gen: Bărbat
  • I'm old enough to know, but too young to care!!
    • Bucuresti
Re: Topic de sezon - Eurovision
« Răspuns #39 : 31.Mai.2010, 12:47:14 p.m. »
Sa inteleg ca este o mare victorie acest loc 3, nu? E bine ca ne multumim cu putin sau uneori cu deloc :(
  • #romaniaelectrica
Lume multă, oameni puțini!