Autor Subiect: ce masini am mai condus  (Citit de 64321 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline sfichiu

Re: ce masini am mai condus
« Răspuns #410 : 08.Apr.2024, 09:31:59 p.m. »
Pe langa ca nu se poate (nu e permis sa conduca altcineva masina), sincer nici nu imi doresc asta .. sunt multumit de Vitara mea ... ba una peste alta, trecand in weekend de 100.000 km am decis sa .. imi fac abonament la mijloacele de transport in comiun (circula bine + mai fac miscare ... ca prea mi se lateste curul de la atata stat in masina + casa)
Offtopic=la noi in targ pensionarii circula mocca,asa ca am am luat si eu card pentru a circula cu mijoacele de transport ale primariei fara sa dau un leu.Era o problema cu parcarea masinii unde aveam traba,ca nu prea gaseam,acu n-am dutreri de cap in privinta asta!!
  • VITARA S ,Matiz
 

Offline rexkrokiDAU

Re: ce masini am mai condus
« Răspuns #411 : 27.Apr.2024, 09:47:55 p.m. »
Am condus azi cam 20 km două mașini, o SKODA Karoq 2.0 TSI SportLine 4x4 DSG și o SKODA Octavia Combi 2.0 TDI DSG Ambition 4x4.  :)

Offline ntire2000

Re: ce masini am mai condus
« Răspuns #412 : 27.Apr.2024, 11:13:45 p.m. »
Ok, si ceva plusuri si minusuri?
Karoq e interesanta ca SUV alternativ la ce avem noi, poate e curios careva de performantele ei.
  • スズキ ビターラ
Κατά τον δαίμονα εαυτού
 

Offline rexkrokiDAU

Re: ce masini am mai condus
« Răspuns #413 : 27.Apr.2024, 11:50:37 p.m. »
Ca minus la Karoq e că nu încape o roată de rezervă la 4x4.

La interior, cum se simt la condus și dotări, ambele sunt peste Suzuki. Recunosc că nu am condus A-Cross.

Eu le-am testat să văd cum sunt în comparație cu Outback. Mi-au plăcut ambele, dar nu joacă în aceeași ligă.

Offline ntire2000

Re: ce masini am mai condus
« Răspuns #414 : 28.Apr.2024, 12:45:38 a.m. »
La interior, cum se simt la condus și dotări, ambele sunt peste Suzuki. Recunosc că nu am condus A-Cross.

Probabil ca fata de S-Cross e mult peste, ca si diferenta de pret e de vreo 8000 de euro - cam 40% diferenta de pret.....
A-Cross e deja din alta liga.

Ce ma nedumereste este faptul ca Suzuki n-a mai facut teste EuroNcap de vreo 7 ani, iar Karoq apare în statistici ca are 5 stele ...
Iar noul S-Cross nu e facut pe platforma SX4-Cross si Vitara, e realizat pe platforma Toyota.... care are tot 5 stele, dar clientii habar n-au de asta.... si chestia asta e un minus de marketing pentru Suzuki.
  • スズキ ビターラ
Κατά τον δαίμονα εαυτού