Autor Subiect: Suzuki si programul Rabla  (Citit de 34116 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Andreea Daniel

Re: Suzuki si programul Rabla
« Răspuns #50 : 01.Iul.2016, 11:55:55 a.m. »
:)

posibil sa nu fi inteles. Dar si noi am avut Rabla in alta parte (in Pascani, IS). Daca ar fi sa calculez exacvt cat a durat (sa ne ocupam si de Rabla sa si mergem la servciu - Bucuresti) a durat in total 7 zile  :D

Iar "curieratul" l-am facut noi :)
Oricum bine ca am rezolvat si imi iau masinuta luni. Astept sa ii fac "introducerea" pe forum cum i se cuvine ;)

Pana atunci mai citesc din experientele altor posesori de Vitara.

Spor si muuuuuulta rabdare!!!!
  • Vitara 1.6l Spirit/MT & Fiat Albea 1.2l Benz
 

Offline kellogs

Re: Suzuki si programul Rabla
« Răspuns #51 : 01.Iul.2016, 01:09:17 p.m. »
Multumesc de informatii. In special cea cu taxa de mediu !

Totusi, nu reusesc sa inteleg cum ati facut voi cei ce nu ati luat tichetul de la dealer si nici nu ati avut vreo masina in familie pe care sa o casati.

Masinile care apar pe siturile de anunturi de pe internet se dau in cateva ore. La 8 am pune omul anuntul, eu sun la 12 pm si deja anuntul nu mai este valabil.

Daca prind cate o masina car einca nu a fost data, proprietarul invariabil nu vrea sa se duca el dupa acte si nici nu doreste sa ma imputerniceasca pe mine ca sa umblu eu dupa acte.

Ma scuzati, dar incep sa disper.

Asadar, imi zice cineva care a fost in situatia mea cum a rezolvat ? Cu banii - ati platit proprietarului banii inainte de inscriere in program, intre inscriere si acceptare, dupa acceptare ? Cine a facut alergatura ?

Multumesc!
simulatoare TPMS, pentru Suzuki si nu numai - https://spooftpms.com
 

Offline ASZ

Re: Suzuki si programul Rabla
« Răspuns #52 : 01.Iul.2016, 01:26:10 p.m. »
Eu nu am avut nici masina si nici tichet si nici nu am umblat dupa ele.
Pur si simplu dealerul a chemat omul cu rabla la el (avea lista de asteptare cu ei ... se pare ca de asta nu mai gasesti tu vouchere ... ca suna ei si le cumpara) .. au facut actele, au dus masina la Remat .. au rezolvat toate actele ...  si eu am decartat (1300 de lei)
 
The following users thanked this post: kellogs

Offline wolfin

Re: Suzuki si programul Rabla
« Răspuns #53 : 01.Iul.2016, 02:21:29 p.m. »
@kellogs
[/quote]
Daca prind cate o masina car einca nu a fost data, proprietarul invariabil nu vrea sa se duca el dupa acte si nici nu doreste sa ma imputerniceasca pe mine ca sa umblu eu dupa acte.

Ma scuzati, dar incep sa disper.

Multumesc!
[/quote]

daca esti hotarat ce masina sa cumperi sau macar ai o idee te duci la delar si intrebi ce iti ofera ca bonus/discount. printre cerinte sa fie si tiket rabla. nu vrea te duci la altul . nu inteleg de ce vrei sa iei rabla de pe piata?!?!?!

de unde esti?
« Ultima Modificare: 01.Iul.2016, 02:27:25 p.m. de wolfin »
  • vitara 2016 1.6 4wd pasion + pegas 3120 din 80 si ceva reconditionat. Urmeaza si un 2020
Vitara pasion 1.6 allgrip benzina
 

Offline kellogs

Re: Suzuki si programul Rabla
« Răspuns #54 : 01.Iul.2016, 04:13:13 p.m. »
Sunt in Bucuresti. Dealerul e in Timisoara. Masina soseste la sfarsitul acestei luni. Are si dealerul tichete de vanzare insa la alte preturi decat ce as putea lua de pe piata.
simulatoare TPMS, pentru Suzuki si nu numai - https://spooftpms.com
 

Offline ...

Re: Suzuki si programul Rabla
« Răspuns #55 : 01.Iul.2016, 04:15:04 p.m. »
In aproximativ 3 ore de la primirea notei de inscriere am fost si am casat si radiat rabla. Dupa ora 15.00 a fost un adevarat maraton sa mai gasesc un notar deschis...sa fac minunea copiei legalizate...Bineinteles ca tot prin curier am trimis si aceste acte. Probabil ca pe marti voi ridica masina. Si probabil fara cartea masinii...Weekend fain tuturor!
 

Offline rexkrokiDAU

Re: Suzuki si programul Rabla
« Răspuns #56 : 01.Iul.2016, 07:41:00 p.m. »
Bafta, sa speram ca prima poza cu masina pusa pe forum o sa fie din concediu. :)

Offline ...

Re: Suzuki si programul Rabla
« Răspuns #57 : 01.Iul.2016, 10:24:39 p.m. »
Bafta, sa speram ca prima poza cu masina pusa pe forum o sa fie din concediu. :)
Multumesc. Asa sa fie!
 

Offline djmoadib

Re: Suzuki si programul Rabla
« Răspuns #58 : 02.Iul.2016, 03:29:26 p.m. »
Pentru kellogs: Si eu am fost in aceeasi situatie. Am vorbit la dealer si imi oferea tichet cu 1900 lei. I-am zis ca mi se pare mult, ca am vazut pe forum cum alti dealeri au gasit cu 1300 lei si a ramas sa-mi caut singur. Am sunat la vreo 12-15 persoane pe olx ( prima data am ales grupul 1000-1300 lei) : multi cu preturi la misto, ma intrebau cat le ofer - eu raspundeam ca atat cat e afisat in anunt; cel putin jumatate din ce am sunat erau date. Rezultat final = 0! A doua zi am trecut la pragul 1500 lei. Nu am mai sunat. Am facut un mesaj in care spuneam ca ofer suma afisata in momentul in care se preda la dealer certificatul de casare si radiere. Am trimis la cel putin 12 persoane. Pana seara au raspuns cel mult jumatate iar din astia, jumatate erau deja vandute.  Insa am avut si un raspuns favorabil, suma a fost cea afisata (1500 lei) si a fost de acord sa-i platesc banii cand ajungem la dealer cu actele de radiere si casare. Am fost vineri impreuna, am depus actele legalizate acum astept luni sau marti sa primeasca acceptul de casare.
  • Opel Astra / Vitara 1.6 benzina Passion Allgrip
 
The following users thanked this post: kellogs

Offline ASZ

Re: Suzuki si programul Rabla
« Răspuns #59 : 02.Iul.2016, 03:34:49 p.m. »
...Are si dealerul tichete de vanzare insa la alte preturi decat ce as putea lua de pe piata.
De curiozitate: stii cumva la ce pret ?