Autor Subiect: TARA UNDE SUNT NEVOIT SA TRAIESC.....si unde probabil va creste si copilul meu!  (Citit de 647993 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline cristyyy2003

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13489
  • Thanked: 238 times
  • Gen: Bărbat
  • I'm old enough to know, but too young to care!!
    • Bucuresti
  • #romaniaelectrica
Lume multă, oameni puțini!
 

Offline chrys-gryz

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 208
  • Gen: Bărbat
Mare ti-e gradina Doamne!!!
Baietii astia sunt din Galati (intamplarea face sa dau des pe acolo - jumatatea e din gl). L-am auzit spunand Micro19, iar din cate stiu eu Galatiul e singurul oras din tara care are denumite cartierele sub forma Micro X, Micro Y, Micro Z.
2008 swift 1.3 GLX SE 92hp red

интересное
 

Offline cristyyy2003

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13489
  • Thanked: 238 times
  • Gen: Bărbat
  • I'm old enough to know, but too young to care!!
    • Bucuresti
Galati, Galati....

E un apel lansat de cei de la Radio ZU catre autoritati....poate vreodata vom avea si noi siguranta pe strazile din ROMANIA. Noi si ai nostri copii.

  • #romaniaelectrica
Lume multă, oameni puțini!
 

Offline zooky

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 468
  • Gen: Femeie
O tara pe ale carei strazi iti va fi frica sa-ti lasi copii sa se joace...cu astfel de oameni daca se pot numi asa, care habar n-au ce inseamna cei 7 ani de acasa.Trist dar adevarat...ala e doar un caz din multe altele care se intampla zi de zi...
 

Offline cristyyy2003

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13489
  • Thanked: 238 times
  • Gen: Bărbat
  • I'm old enough to know, but too young to care!!
    • Bucuresti
Sunt convins de asta...doar ca a ajuns la urechile mele si am zis sa impartasesc ....desi cred ca toti stim foarte bine in ce tara traim sau mai trist poate unii dintre noi copii fiind (desi nu e o conditie obligatorie) sa fi trait astfel de experiente de cacat.
  • #romaniaelectrica
Lume multă, oameni puțini!
 

Offline hugbear

Citat
TARA ........ unde probabil va creste si copilul meu!
Sa mai zic ca e orasul unde-o sa creasca al meu?? Negre ganduri, si nu-i bine...
Zuza a IIa (SX4 GS 4WD "Gassy Beast")

 „Înțelepții vorbesc când au ceva de spus, nebunii - ca să spună și ei ceva.” ― Platon
 

Offline lucianer

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 8024
  • Thanked: 252 times
  • Gen: Bărbat
  • Daihatsu Terios, 1.5 16V 105 CP Benzinar/GPL
Astea sunt chestii care se pot intalni peste tot.Natia  asta de oameni care striga catre UE sa-i salveze ,fiindca o duc rau si ca romanii le fac si le dreg...sunt peste tot.Daca s-ar filma toate...
Go Terios!!!:)
 

Offline whizzy

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 2040
  • Gen: Bărbat
mda m-am uitat si eu la filmulete ...

nu mi se pare nimic asa de grav sa zica mersi ca nu i-a luat bicicleta/ nu l-a batut si alte chestii mai grave.. au vrut oamenii sa se distreze un pic si oricum sunt sigur ca erau dintr-un cartier unde se stia ca ala e jmecher si ala "mic" stia de frica lui si nu a facut nimic .. fratilor asa e viata am patit si eu o mie de kkt-uri si asta in Bucuresti (central zic eu) deci nu conteaza oras/tara etc ..

- eu trebuia sa platesc taxa de protectie .. adica sa dau bani la un jmecher sa nu ma bata tot el cand eram mic  =)) si asta pe saptamana
- la liceu la fel

cand am incercat sa fac ceva si am facut ceva ma duceam acasa cu frica ... asa ca nu se poate schimba nimic

se pare ca am supravietuit :D (oricum de aici mi se trage boala mea eterna si vesnica pt tigani .. suna a rasism si poate chiar sunt dar asta e)

si da e un singur caz care e filmat dar sunt milioaaaaaaaaaane 
 

Offline cristyyy2003

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13489
  • Thanked: 238 times
  • Gen: Bărbat
  • I'm old enough to know, but too young to care!!
    • Bucuresti
Prietene te pot asigura, chiar enumara daca e nevoie, ca sunt tari in care te poti simtii in siguranta atunci cand te afli pe strada ziua in amiaza mare. Nu am zis ca in alta parte nu-i deloc, doar ca in RO taxele si impozitele care le platim fiecare ajung in pula aka sunt pentru burticile celor mari si nu pentru infrastructura, sigurata cetatenilor ori ajutor social.
Vrei sa-ti zic eu, apropo de tigani, ce mi s-a intamplat in aceasta dimineata?
Rulam linistit pe strada Traian si dupa intersectia cu str. Matei Basarab un grup de tigani aruncat cu pietre in spre masinile care rulau pe strada Traian si norocos cum sunt evident ca m-au nimerit. Am tras imediat pe dreapta dar nu am apucat sa vad unde au fugit, un s-au ascuns. Banuiesc ca s-au dus intr-o curte din zona care-i plina de TIGANI si unde, recunosc, ca nu am avut curajul ca nici macar sa-i intreb de ce cacat arunca cu pietre in masini. E un fel de sport ...

Nu mai tarziu de acum 2 zile prin zona TEI (zona cu magazinele de electronice) din curtile alea pline de tigani erau vreo 5-6 puradei care aruncau cu pietre in tramvaiele care treceau prin fata curtii lor. Intamplarea a facut sa prind chiar momentul cand chiar au nimerit unul din geamurile tramvaiului care evident ca s-a spart.


P.S. Am umblat prin periferiile oraselor Viena si Paris la ore nu tocmai potrivite si uite-ma si acum aici postand pe forum.
P.P.S. In orasul Braila am fost amenintat de fata cu politia rutiera cu sabia si cu faptul ca nu mai apuc sa ies din orasul ala de fata cu organul care chiar el la un moment dat (cand eram intors cu spatele) s-a facut ca-mi fute una in cap. Asta-i tara in care traim @whizzy si poate ca-i asa pentru ca sunt oameni care considera asta o stare de normalitate.
  • #romaniaelectrica
Lume multă, oameni puțini!
 

Offline andrei_a9

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 264
trist...  :(
imi pare rau pentru ce ai patit Cristi. ma pun si eu in locul tau si cred ca as fi turbat de furie.
cert este ca suntem cam toleranti cu parazitii societatii si din cauza asta au devenit si mai agresivi si din pacate devin si mai numerosi.
sper doar sa nu ajungem sa fim in minoritate :(