Autor Subiect: 2% pentru SuzukiClub!  (Citit de 89655 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline miaunica

Re: 2% pentru SuzukiClub!
« Răspuns #20 : 16.Ian.2013, 05:23:06 p.m. »
nu uitati anul acesta de redirectionarea celor 2%...catre ASCR evident! :good:
cainii au stapan...pisicile au anturaj
 

Offline Racky

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 499
  • Gen: Bărbat
  • Romanian Road Runner - Membru "adoptat"
Re: 2% pentru SuzukiClub!
« Răspuns #21 : 01.Mar.2013, 11:17:59 p.m. »
Pentru anul asta se aude ceva de formulare ?
 

 Meniu pescaresc : dimineata CRAP de foame, la amiaza STIU CA n-am ce manca, iar seara SOMN pe stomacul gol.
 

Offline SuzukiClub

Re: 2% pentru SuzukiClub!
« Răspuns #22 : 02.Mar.2013, 10:58:25 a.m. »
Luni sunt aici :-)

Multumim tuturor pentru sprijin!
« Ultima Modificare: 02.Mar.2013, 10:59:39 a.m. de cristyyy2003 »
 

Offline miaunica

Re: 2% pentru SuzukiClub!
« Răspuns #23 : 04.Mar.2013, 10:05:39 a.m. »
stiu ca nu-i topicul de intrebari, dar ... cu toate acestea...pt ce  :-q la postul anterior?!...

pt cel/cea care a facut asta: chiar de-i forum independent, liber la cugeratri, balacareli etc... ti-a bagat cineva mana-n traista?! te-a constrans cineva sa faci vreo DONATIE?!...daca nu stii despre ce-i vorba, sa te luminez putin : e "donatie" dupa explicatia din DEX, nu d'aia de partid din timpul campaniei electorale...
cainii au stapan...pisicile au anturaj
 

Offline lucianer

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 8024
  • Thanked: 252 times
  • Gen: Bărbat
  • Daihatsu Terios, 1.5 16V 105 CP Benzinar/GPL
Re: 2% pentru SuzukiClub!
« Răspuns #24 : 04.Mar.2013, 10:50:53 a.m. »
Asa se exprima prietenii forumului/@adminului. :-))
Go Terios!!!:)
 

Offline SuzukiClub

Re: 2% pentru SuzukiClub!
« Răspuns #25 : 23.Mar.2013, 03:30:08 p.m. »
ATENTIE! Formularele pot fi depuse pana pe 25 MAI 2013!Acum si tu poti ajuta SuzukiClub ROMANIA! Cum? Nimic mai simplu! Tot ce trebuie sa faci este sa descarci formularul 230 si sa-l completezi cu datele tale si 2% din impozitul pe venit  2011 (deci salariul tau nu este afectat si nici nu este dezvaluit) va fi redirectionat catre Asociatia Suzuki Club ROMANIA.

Ce facem noi cu acesti banuti? Pai banii, conform statutului Asociatiei Suzuki Club ROMANIA (va fi publicat ulterior daca facem rost de varianta "word" a acestuia sau daca nu "scan" dupa original), pot fi folositi exclusiv pentru si in interesul Suzuki Club ROMANIA, cum ar fi:
- organizarea de evenimente marca SCR  B-);
- materiale si promotionale SCR;
- promovarea SCR;

De stiut: daca nu alegeti voi unde sa va redirectionati 2% din impozitul pe venit (salariu), statul o sa aleaga pentru tine un ONG "aleator".

Ofera-ti sprijinul pentru Suzuki Club ROMANIA si redirectioneaza 2 % in contul asociatiei!
Nume: Asociatia Suzuki Club ROMANIA
CIF: 28451540
Cont: RO51INGB0000999903021640
Banca: ING Dristor

Formular 230
2%.ro

ATENTIE! Formularele pot fi depuse pana pe 25 MAI 2013!
« Ultima Modificare: 23.Mar.2013, 03:39:00 p.m. de SuzukiClub »
 

Offline cristyyy2003

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13489
  • Thanked: 238 times
  • Gen: Bărbat
  • I'm old enough to know, but too young to care!!
    • Bucuresti
Re: 2% pentru SuzukiClub!
« Răspuns #26 : 23.Mar.2013, 03:53:50 p.m. »
Ca si anu' trecut, pentru cine n-are timp sa mearga la posta le pot strange eu  :-> si le pot lasa la Posta! Eu deja mi-am completat fisa :good: si voi incuraja cat mai multi oameni din jurul meu sa o completeze pentru Asociatia Suzuki Club ROMANIA, pentru intalniri cat mai frumoase  si active  B-)
Succes!
  • #romaniaelectrica
Lume multă, oameni puțini!
 

Offline gabineg

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 14367
  • Thanked: 3383 times
  • Gen: Bărbat
  • Suzuki SX4 GLX 4WD
    • Bucuresti
Re: 2% pentru SuzukiClub!
« Răspuns #27 : 23.Mar.2013, 05:13:34 p.m. »
Eu as da 2 %  la S C R ,  dar m-a surprins un cos de supermarket cu bauturi alcoolice ce depesasc cu mult valoarea donatiei mele. Barmanul de la Harghita da si el 2 %?
  • SX4 by Giugiaro
It's nice to be Important, but it's more important to be Nice
 

Offline cristyyy2003

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13489
  • Thanked: 238 times
  • Gen: Bărbat
  • I'm old enough to know, but too young to care!!
    • Bucuresti
Re: 2% pentru SuzukiClub!
« Răspuns #28 : 23.Mar.2013, 07:03:32 p.m. »
Din păcate nu munceste :-) banii stransi aici au fost folosiți pentru stickere, stegulete, medalii, etc.
Băuturile si restul ce tot apar de la întâlniri fac obiectul sponsorizarii din partea mea.
Dar știi cum e, pic cu pic se face mare ;)


Sent from my  using Tapatalk.
  • #romaniaelectrica
Lume multă, oameni puțini!
 

Offline hubbabubba

Re: 2% pentru SuzukiClub!
« Răspuns #29 : 24.Mar.2013, 11:08:34 p.m. »
banii stransi aici au fost folosiți pentru stickere, stegulete, medalii, etc.
Băuturile si restul ce tot apar de la întâlniri fac obiectul sponsorizarii din partea mea.

Sent from my  using Tapatalk.

Cred ca toti cei care au participat macar la una din intalnirile SCR pot confirma cele expuse de tine mai sus si implicit contrazice (desi nu asta e ideea) cele afirmate de gabineg. Stim (sau unii ... presupunem) cu totii ce presupune organizarea unei intalniri (de toamna/iarna) SCR si mai ales ca nu s-a platit niciun ban pentru materialele promotionale, deplasari pentru vizionarea locatiei, etc (deloc ieftine) pana acum vreo doua intalniri cand s-a introdus taxa de participare - tot la sugestia noastra (eu recunosc ca am fost una dintre cei/cele care au propus acest lucru). Si ca sa ne referim strict la bautura achizitionata cu ocazia acestor evenimente, am convingerea ca ea este cu mult mai scumpa decat cei 2% adunati de la noi, si mai ales, ca este de cele mai multe ori achizitionata si suportata de cristyyy2003. Cred ca mai degraba ar trebui sa zicem in cor ca ii Multumim Admin-ului!

Revenind la cei 2%, eu i-am dat anul trecut, ii voi da si anul asta fara dar si poate.
What goes around comes around ...