Autor Subiect: Huse scaune New Vitara  (Citit de 29396 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline enicky

Re: Huse scaune New Vitara
« Răspuns #50 : 28.Nov.2017, 10:01:23 p.m. »
    Sunt frumoase, sa le stapanesti sanatos ! Eu le-as fi bagat si un strop de culoare, pt. a nu fi confundate cu tapiteria de fabrica. :)
  • Suzuki VITARA NewCool 4WD 1,6 benzina/Suzuki SX4 S-CROSS HYBRID SPIRIT, 1.4 AllGrip
 

Offline Pif

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
  • Gen: Bărbat
    • Ploiesti
Re: Huse scaune New Vitara
« Răspuns #51 : 18.Feb.2018, 09:32:25 a.m. »
Salutare!
Poate cineva sa dea indicatii despre cum se scoate bancheta din spate? Eu am indentificat suruburile dar se pare ca nu sustin doar sezutul ci si spatarele. Chiar nu exista o metoda mai putin laborioasa de a monta niste huse la new vitara? :-?
« Ultima Modificare: 18.Feb.2018, 09:45:04 a.m. de Pif »
  • Suzuki Vitara 2017
 

Offline enicky

Re: Huse scaune New Vitara
« Răspuns #52 : 19.Feb.2018, 10:06:10 a.m. »
  @Pif din cate imi amintesc eu, sunt vreo doi ani de cand am desfiintat usele, nu trebuie sa le demontezi din suruburi !!!
  Cea de sus are niste butoane langa tetiera pe care apesi si se rabateaza.
  Cea de jos se trage de partea dinspre spatar si se rabateaza. Am parcat masina intr-o zona unde-mi inchide vantul usile, asa de tare bate, ca m-as fi dus la masina sa verific. Dar in niciun caz n-am bagat surubelnita sau cheie ca sa pun husele !
  • Suzuki VITARA NewCool 4WD 1,6 benzina/Suzuki SX4 S-CROSS HYBRID SPIRIT, 1.4 AllGrip
 

Offline Pif

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
  • Gen: Bărbat
    • Ploiesti
Re: Huse scaune New Vitara
« Răspuns #53 : 19.Feb.2018, 10:53:39 a.m. »
Mulţumesc pentru răspuns. Sunt proaspăt proprietar de vitara passion 2WD. Eu întâmpin dificultăţi la scoaterea şezutului banchetei din spate. Am tras de ea cu teamă şi pare să fie prinsă cumva...
Aş vrea să protejez cu huse mai ales bancheta din spate pentru că am doi năzdrăvani care nu prea au milă... >:)
  • Suzuki Vitara 2017
 

Offline PetruRares

Re: Huse scaune New Vitara
« Răspuns #54 : 19.Feb.2018, 03:00:14 p.m. »
Salut,
Cred ca am jumatate de an de cand am desfacut bancheta spate ptr a pune husa. Trebuie sa scoti bucatile alea de plastic de la isofix, si a fel sa vezi cum impingi "mufele " de la centuri. Cu siguranta nu trebuie sa desfaci ceva cu surubelnita. Nu mai retin exact in ce se tine, dar cu siguranta trebuie sa tragi putin de ea. Sorry, dar nu te pot ajuta mai mult. Nu mai tin minte detalii. Oricum, stiu ca m-am chinuit destul de mult sa o o si scot dar si sa o pun la loc.

succes.
  • Suzuki Vitara 2016
 

Offline DeuxEx

Re: Huse scaune New Vitara
« Răspuns #55 : 08.Iul.2018, 06:11:00 p.m. »
Salutare! Imi poate recomanda si mie cineva niste huse pentru scaunele de la Suzuki Vitara? Detin varianta S (2018), dar ma gandesc ca husele sunt compatibile intre toate versiunile de Vitara, modelul nou. Ideal ar fi sa postati si un link, daca husele sunt disponibile online, si sa mentionati si pretul de acolo in comentariu pentru a avea o evidenta in timp a fluctuatiei preturilor la aceste produse.
Va multumesc anticipat pentru sprijin!
  • Suzuki Vitara S 1.4 AllGrip
 

Offline Floryn

Re: Huse scaune New Vitara
« Răspuns #56 : 08.Iul.2018, 06:51:16 p.m. »
Salut! ... si eu am tot cautat variante de huse...singurele huse care mi-au placut sunt cele oferite de www.huse-auto.ro  pretul pleaca de la 280 de euro  :D in functie de materialul ales...
In linkul  http://www.suzuki-club.ro/forum/index.php?topic=6359.0 gasesti mai multe informatii de la ceilalti colegi !!
  • Suzuki Vitara 1.6 Passion AllGrip Benzina MT 2018
 
The following users thanked this post: DeuxEx

Offline DeuxEx

Re: Huse scaune New Vitara
« Răspuns #57 : 09.Iul.2018, 01:20:39 a.m. »
Asa pot sa le fac, pe comanda, la Timisoara. Si cred ca pretul e undeva sub 200 de euro  :->
Pe mine ma interesa un set pe care sa-l cumpar rapid, pentru ca in vreo 2 saptamani plec la mare cu puștiul meu dupa mine. Asta inseamna ap, nisip, scoici, probabil niste inghetata, toate pe bancgeta din spate sau prin alte parti ale masinii.  :-?
  • Suzuki Vitara S 1.4 AllGrip
 

Offline toma

Re: Huse scaune New Vitara
« Răspuns #58 : 09.Iul.2018, 11:02:22 a.m. »
Am unit cele doua subiecte, nu era nevoie de unul nou avandu-l deja pe acesta.
  • Suzuki Vitara 2015 Allgrip diesel
Omul este singurul animal care roșește, ori ar fi potrivit să o facă - Mark Twain
 
The following users thanked this post: DeuxEx

Offline DeuxEx

Re: Huse scaune New Vitara
« Răspuns #59 : 10.Iul.2018, 12:46:29 a.m. »
Multumesc! Am cautat initial acest topic si nu l-am gasit. Scuzele mele pentru deschiderea unui nou topic.

Revenind la subiect, cred ca o sa iau niste huse universale, pana trec de excursia asta la mare.
  • Suzuki Vitara S 1.4 AllGrip