Autor Subiect: Dezamagiri New Ignis  (Citit de 30610 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline f.cristi

Re: Dezamagiri New Ignis
« Răspuns #70 : 24.Mar.2018, 08:28:27 p.m. »
Am gasit niste covorase, care, cel putin in fata, au cat de cat o margine si in partea anterioara, plus acele casute si striuri care ar trebui sa mai retina apa sa alunece spre inainte, spre deosebire de originale care nu au niciun astfel de element. In spate, originalele par ca au margini mai inalte.

Offline maxwell

Re: Dezamagiri New Ignis
« Răspuns #71 : 25.Mar.2018, 09:35:28 a.m. »
Model asemănător am și eu din toamna anului 2017, cumpărate din același loc, plus tăviță pentru portbagaj (banchetă culisantă). Covorașele de cauciuc au margini înalte, nu se scurge apa pe mochetă. Nu are acoperire sub pedala de accelerație.
  • Zusammen mit dem Zusuki New Ignis GL+ 2WD
 

Offline f.cristi

Re: Dezamagiri New Ignis
« Răspuns #72 : 28.Mar.2018, 01:34:34 a.m. »
Am comandat si primit covorase facute de Rigum Cehia, Cele din fata par mai ok decat originalele pt. ca au margine si in partea anterioara. In spate e invers: originalele sunt mult mai bine profilate si mai lungi, intra mai mult sub scaunele fata.

Offline ...

Re: Dezamagiri New Ignis
« Răspuns #73 : 28.Mar.2018, 09:51:42 a.m. »
Au miros de vanilie? Parca asa vazusem in specificatii.
 

Offline f.cristi

Re: Dezamagiri New Ignis
« Răspuns #74 : 28.Mar.2018, 11:21:43 a.m. »
Cum  :-)) ? Nu.
Cel de la sofer se scoate mai greu decat originalul din clipsurile de prindere pt. ca gaurile alea de prindere sunt mai groase si clipsurile sunt cam ingropate.

Offline ...

Re: Dezamagiri New Ignis
« Răspuns #75 : 28.Mar.2018, 11:45:07 a.m. »
Inseamna ca doar cele pentru S-Cross. Acelasi producator parca, poate alt site, dar undeva sigur am vazut covorase universal-dedicate cu miros de vanilie.
 

Offline f.cristi

Re: Dezamagiri New Ignis
« Răspuns #76 : 01.Apr.2018, 09:17:35 p.m. »
Au miros de vanilie? Parca asa vazusem in specificatii.
Sa stii ca totusi emana un miros placut in masina. Nu stiu daca de vanilie (mie nu-mi place vanilia).

Offline f.cristi

Re: Dezamagiri New Ignis
« Răspuns #77 : 03.Apr.2018, 10:31:10 a.m. »
Imi scartaie pedala de ambreiaj la apasare. Scartaie cand vrea ea  :-)) (adica de vreo 3-4 ori din 10 apasari)....

Offline jupanul1

Re: Dezamagiri New Ignis
« Răspuns #78 : 03.Apr.2018, 10:32:18 a.m. »
Fă-i ”cinste” cu niște WD-40 (sau echivalent)... poate tace.  :D
  • Hyundai Tucson HEV (NX4e); ex Vitara 1.4 S, Allgrip, AT, turquoise
 

Offline Myhay

Re: Dezamagiri New Ignis
« Răspuns #79 : 03.Apr.2018, 11:07:34 a.m. »
Cristi , si nu simti si mici vibratii la apasarea si la ridicarea pedalei? Sa urmaresti daca scartaitul vine din interior de la pedalier sau de la motor.
  • Suzuki Baleno 1.2 DUALJET GLX / Granite Grey Mettalic + Vitara Hybryd ALLGRIP 1.4Boosterjet Spirit 6MT / Galactic Grey Metallic