Autor Subiect: Preț casco Suzuki S-Cross 1.4 boosterjet  (Citit de 3527 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline xplicit

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 39
    • brasov
Re: Preț casco Suzuki S-Cross 1.4 boosterjet
« Răspuns #10 : 20.Sep.2017, 07:38:34 p.m. »
Raspund si eu poate ajuta.  Am un scross passion 1.4. Pentru casco am platit 2200 fara fransiza. Am facut la uniqa unde am facut si rca-ul.
Am 32 ....:(
suzuki s cross 1.4  galactic gray cu tabla subtire de conserva....
 

Offline Paulo

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 84
  • Thanked: 15 times
  • Gen: Bărbat
  • Orice iti poti inchipui devine real
    • Bucuresti
Re: Preț casco Suzuki S-Cross 1.4 boosterjet
« Răspuns #11 : 11.Oct.2019, 07:38:46 p.m. »
372 euro la Allianz, fransiza 100 eur la dauna partiala sau totala. Tataie ca varsta si ca plastic, plus istoric la Allianz
  • S Cross 2017 All Grip 1.4 Passion
 

Online ntire2000

Re: Preț casco Suzuki S-Cross 1.4 boosterjet
« Răspuns #12 : 11.Oct.2019, 10:38:30 p.m. »
Eu nu am mai avut casco până acum și nu știu nici macar estimativ la cat se ridica prețul unei astfel de asigurări. Am rugamintea, dacă sunt colegi care au S-Cross de 1.4 sau cunosc astfel de detaliu, să îmi spună și mie.
Mulțumesc!

Doua aspecte trebuie sa le iei în considerare.
Daca faci casco si vrei sa dormi linistit fa-l pe ala full, altfel nu prea are rost sa-ti faci casco.
Iti spun si de ce - probabilitatea sa "cazi" pe lânga facilitatile trecute în polita sunt mari.
Multi nu-si fac pentru fenomene meteo si fix în iarna aia le-a picat o tona de zapada pe pavilion si le-a facut-o covata.
Altii nu-si fac pentru animale si fix aia au norocul sa li se rezeme vreo vaca de portiera.
Si celalalt aspect foarte important: trebuie sa alegi optiunea de a-ti duce masina în ce service vrei tu, pentru ca altfel au ei o retea de service-uri agreate cu care sunt pe-o mâna si-ti cârpesc aia masina cu minimum de bani, ca doar nu le pasa daca tie-ti cade chitul peste 2-3 ani sau îti apare rugina.
Si sunt service-uri care presteaza operatii pe caroserie la care n-o sa ai sansa sa beneficiezi în reteaua lor de service-uri agreate.
Eu am la Allianz pe o Vitara Passion (modelul de 17200 de euro) o polita premium de 1900 de ron.
E adevarat ca am si RCA tot la ei si sunt trecut de 40 de ani.

PS: anul asta au fost deosebit de scârtari în a deconta pagubele, am informatii de la un patron de service care are contract cu mai multi asiguratori. Au umblat oamenii cu reconstatari pâna le-a venit acru.
De anul viitor am înteles ca se vor schimba multe reguli în întocmirea politelor casco si nu numai.
La casco am înteles ca vor fi pachete, gen basic, full, etc.
CU RCA iar vor fi ceva modificari.
https://stirileprotv.ro/stiri/actualitate/se-scumpesc-politele-rca-pentru-bolizi-ce-ii-asteapta-pe-soferii-care-provoaca-accidente.html
  • スズキ ビターラ
Κατά τον δαίμονα εαυτού