Autor Subiect: Daune RCA  (Citit de 1627 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline flord

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 26
  • Gen: Bărbat
Daune RCA
« : 27.Mai.2016, 05:47:54 a.m. »
Va salut,
Acum cateva zile am avut un eveniment neplacut in trafic, o doamna cu un Megan a intrat in portiera mea... Am facut constatarea amiabila, poze dupa documente si gata. Dansa are RCA la Euroins eu la Carpatica. Incep sa ma interesez despre deschiderea dosarului de daune, Euroins nu raspunde la telefon, la fel si Carpatica. Noroc cu Google, gasesc un service multimarca care-mi confirma faptul ca-mi repara stricaciunile+masina la schimb pe perioada reparatiilor. Mai am cateva zile sa ma razgandesc...
V-as fi profund recunoscator daca mi-ati recomanda un service specializat Suzuki unde sa se faca si treaba buna.
Desigur ca nu doresc nimanui sa i se intample, dar poate s-a mai lovit cineva de acest inconvenient.
Va multumesc anticipat!
Flavius
Toate bune,
Flavius
 

Offline marcone

Re: Daune RCA
« Răspuns #1 : 27.Mai.2016, 10:52:09 a.m. »
Dar v-ati gasit, ea cu Euroins, tu cu Carpatica. Va fi un meci interesant.
 

Offline aleksanders

Re: Daune RCA
« Răspuns #2 : 27.Mai.2016, 01:07:36 p.m. »
Mergi si deschide dosarul pentru ca o sa ai timp suficient sa gasesti service-ul.
  • vitara-spirit 1.6 vvt 4x4 2015
http://www.suzuki-club.ro/forum/index.php?topic=5810.msg220737;topicseen#new2015 Spirit 4x4 1.6 VVT benzină - Suza - prima japoneza din viata mea
 

Offline shpeedy

Re: Daune RCA
« Răspuns #3 : 27.Mai.2016, 01:58:47 p.m. »
@flord: imi pare rau pentru eveniment...

Totusi imi este neclar: daca ati stabilit deja ca soferita este vinovata, de ce mai este vorba si de RCA-ul tau?

Topicul tinea mai mult de cel de asigurari si/sau cel de service-uri. E cam greu de recomandat un service in conditiile in care nu-ti cunoastem locatia si nici nu stim care sunt service-urile acceptate de asigurator.

Referitor la Euroins vad ca au pe site lista centrelor de constatare din Bucuresti, impreuna cu programul.
Pentru contactarea centrelor de daune din tara, puteti sa ne trimiteti un mesaj pe adresa de email daune.tara@euroins.ro.



 
Ex: 2007 Swift M13A, 2010 SX4 M16A 4x4
Current: (2019 Ignis Allgrip K12C), 2007 Forester 2.0X