Autor Subiect: RCA CARPATICA  (Citit de 19738 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline woe

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 220
  • Thanked: 6 times
  • Gen: Bărbat
  • Viata-i scurta si dup-aia mori..
    • Bucuresti
Re: RCA CARPATICA
« Răspuns #10 : 09.Feb.2011, 03:45:28 p.m. »
daca ai tai nu-s cu musca pe caciula, fa un contract de imprumut de bani in vederea reparatiei, fictiv, cu o persoana apropiata, de 2000 de RON sau cam cat ii reparatia, urmeaza sa ii returnezi de trei ori mai mult peste 2 luni, taie-ti si o chitanta cand ii returnezi pe 5000 de ron imprumut in vederea reparatiei, angajeaza un avocat si da in judecata Carpatica si cere banii pe imprumut si reparatie, avocat si daune de intarziere si in 4-5 luni te-ai scos de bere gratis trei sezoane.

Un alt mod de a motiva romanii sa devina occidentali n-am descoperit.


Offline rexkrokiDAU

Re: RCA CARPATICA
« Răspuns #11 : 09.Feb.2011, 05:17:19 p.m. »
Si de ce crezi ca in cazul in care castiga procesul instanta il va indreptatii sa primeasca mai multi bani decat e trecut pe devizul de reparatie?

Offline marius34

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 200
Re: RCA CARPATICA
« Răspuns #12 : 14.Feb.2011, 07:11:11 a.m. »
A patit si un amic tot cu Carpatica.Nu l-au despagubit desi avea pana si PV de la Politie din care reiesea vinovatia celuilalt.Carpatica a motivat ca nu se poate lamuri cu imprejurarile in care s-a produs accidentul.L-a costat in jur de 6500 ron reparatia,si era un Cielo.
Eu am patit cu Interamerican, dar ei sunt deja "istorie".
 

Offline ASZ

Re: RCA CARPATICA
« Răspuns #13 : 01.Mar.2011, 10:29:36 a.m. »
Am ramas interzis ieri si azi, cand am auzit la radio noua lor campania, prin care se lauda cu plati de daube in max. 1 saptamana.
Si cand te gandesti ca banca aflata in spatele lor are pierderi anuale .. uriase ..
Oare nu se trezeste nimeni in tara asta , sa elimine firmele de acest gen, care isi bat joc de oamenii nevinovati ? Unde sunt organele statului ? A .. am uitat .... alea sunt ocupate sa opreasca defrisarile masive .. din muntii nostrii ....
Vai mama noastra ....

Offline Geo (SX4Owner)

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 443
  • Gen: Bărbat
  • Happy that i'm not anymore SX4Dreamer
Re: RCA CARPATICA
« Răspuns #14 : 01.Mar.2011, 10:35:46 a.m. »
Nu mai faceti RCA la societati de genul acesta...
SAYURI, o gheisa plina de talente
 

Offline vali22

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 779
  • Thanked: 116 times
  • "Dă mai departe!" (" Pay It Forward!")
Re: RCA CARPATICA
« Răspuns #15 : 03.Feb.2013, 09:49:18 a.m. »
  Cei mai mari tzepari: Carpatica!!! NU faceti greseli d-astea. Ei vand cel mai ieftin RCA dar de fapt e cea mai scumpa hartie de pe piata. Te scapa decat de amenda politiei in rest nu platesc nicio dauna. Sunt patit!
  • Ex-Suzuki SX4 2011 SuperiorWhite 111500 km/Korando nou-nouț
 

Offline roberto

Re: RCA CARPATICA
« Răspuns #16 : 03.Feb.2013, 10:25:57 a.m. »
Tocmai de aceea e buna o polita CASCO, regresul scutindu-te de emotiile unui incident cu posesorul unui astfel de RCA.
SUZUKI JIMNY FL 2013
LAND ROVER DISCOVERY
 

Offline ASZ

Re: RCA CARPATICA
« Răspuns #17 : 04.Feb.2013, 04:46:05 p.m. »
Eu astept momentul in care se va decide ca reparatia sa fie facuta pe RCA-ul tau ... ca tot se discuta in presa de aceasta posibila modificare ... si atunci poate ca vom scapa de astfel de firme neserioase care vand hartia la pret de RCA .... si nimeni nu le retrage licenta.

Online NicNic

Re: RCA CARPATICA
« Răspuns #18 : 04.Feb.2013, 05:53:31 p.m. »
Eu astept momentul in care se va decide ca reparatia sa fie facuta pe RCA-ul tau ... ca tot se discuta in presa de aceasta posibila modificare ... si atunci poate ca vom scapa de astfel de firme neserioase care vand hartia la pret de RCA .... si nimeni nu le retrage licenta.
Si eu astept cu interes ca reparatia sa fie facuta pe propriul RCA!
Sa vezi cum vor fugi soferii sa se asigure numai pe la Generali, Allianz sau altele asemenea....
Sunt curios cati dintre soferii care au RCA la Carpatica se vor lamuri de faptul ca si-au furat propria caciula!
Acum circa un an si jumatate am fost lovit de un asigurat  al Carpatica. Recuperarea daunei am reusit sa o obtin dupa 6 luni de discutii, plangeri la CSA si intentia deschiderii unui proces. Avocatul cu care vorbisem pentru eventualul proces mi-a spus ca eu imi voi recupera toti banii, chiar daca nu plateste Carpatica, fiindca voi putea sa chem ca parte in proces pe autorul accidentului (vinovatul).

Am ramas interzis ieri si azi, cand am auzit la radio noua lor campania, prin care se lauda cu plati de daube in max. 1 saptamana.


Este foarte posibil sa plateasca intr-o saptamana: doar ca platesc cat vor ei!
Si cui vor ei!
  • ex-Suzuki SX4 Navi silky silver metallic = ex-SUVI
Desteapta-te romane!
Traiasca capra vecinului!
 

Offline xim

Re: RCA CARPATICA
« Răspuns #19 : 04.Feb.2013, 11:47:43 p.m. »
Tocmai de aceea e buna o polita CASCO, regresul scutindu-te de emotiile unui incident cu posesorul unui astfel de RCA.

am discutat cu un agent de la BT ... si asta cu regresul pare cu dus si intors...faci treaba pe casco, asiguratorul recupereaza banii la un moment dat...dar pe tine tot te incarca la prima si iti taie alte facilitati (bonus malus) ca si cum tu ai fi provocat accidentul
1,6 SX4 GS 4x4 black
1,4 Scross Passion awd, gray