Autor Subiect: Manuale S-Cross  (Citit de 10311 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Vali D

Manuale S-Cross
« : 01.Nov.2016, 12:08:37 p.m. »
 
The following users thanked this post: shpeedy, rexkrokiDAU, NicNic, dan_wolf

Offline Vali D

Re: Manuale S-Cross
« Răspuns #1 : 01.Nov.2016, 01:12:03 p.m. »
P.S. Manualul se poate descarca. Rog  a nu aparea si pe alte site-uri.
« Ultima Modificare: 01.Nov.2016, 05:52:58 p.m. de hugbear »
 

Online bekxy

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1329
  • Thanked: 379 times
  • Gen: Bărbat
  • SX4 S-Cross '16 Spirit 1.4 4WD 6MT
    • Bucuresti
Re: Manuale S-Cross
« Răspuns #2 : 01.Dec.2016, 10:08:45 p.m. »
Sursa primară aici:

Bonus:
« Ultima Modificare: 02.Dec.2016, 10:41:11 p.m. de hugbear »
  • Suzuki SX4 S-Cross 2016 Spirit 1.4 Boosterjet 4WD 6MT
 
The following users thanked this post: rexkrokiDAU

Offline Vali D

Re: Manuale S-Cross
« Răspuns #3 : 02.Dec.2016, 10:33:33 a.m. »
Sursa primară aici:

Bonus:

Puteti sa-i multumiti colegului bekxy Sper ca de aici inainte sa faca asta pe munca si timpul lui. Si sa publice manuale cat mai multe si cat mai des. Asa e mai simplu sa citesti atributul unui fisier si sa vezi sursa, dureaza 20 secunde.........decat sa stai ore intregi pe net.

P.S. - Cu aceasta ocazie descarcarea de pe Dropbox inceteaza. Si e ultima oara cand mai public documentatie. Sunt satul ca unii la construiasca si altii sa se impauneze cu realizarile altora. Cu parere de rau fata de colegi ce nu meritau asta. Punct.
« Ultima Modificare: 02.Dec.2016, 10:42:23 p.m. de hugbear »
 

Offline yeti

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1520
  • Thanked: 551 times
  • Gen: Bărbat
    • Bucuresti, Sector 3
Re: Manuale S-Cross
« Răspuns #4 : 02.Dec.2016, 12:38:41 p.m. »
Nu-ti inteleg frustrarea? Ce ai "construit" ?
  • Opel Mokka Cosmo 1.4 benzina turbo 140CP 6MT 4x4 Red Velvet BFGoodrich G-grip allseason2 (fost Suzuki Vitara Cool 1.6 benzina 120CP 2WD 5MT Superior White Michelin CrossClimate)
Vitara 
Mokka
 

Offline jupanul1

Re: Manuale S-Cross
« Răspuns #5 : 02.Dec.2016, 01:01:53 p.m. »
N-aș vrea să mă dau eu deonotolog (că nu-s), dar documentele respective îmi fac impresia că nu au chiar caracter public. Chiar dacă nu scrie pe ele în mod explicit că reproducerea/distribuirea lor fără acordul proprietarului este interzisă, inclusiv faptul că nu-s ”readily avilable”, adică nu-s accesibile direct marelui public (vezi faptul că folderul în care se află are interzis browsing-ul fără autentificare), ar trebui să ne ducă cu gândul că nu-s pentru ”marea masă”. Cineva a uitat/neglijat pur și simplu să seteze atributele unor fișiere.

@ValiD Mi se pare cel puțin pueril să te superi pentru așa ceva, dacă ai fi dorit să faci o faptă bună (deși discutabilă atât asupra caracterului legal cât și moral), trebuia să pui direct link-urile către site-ul de e-learning...

P.S. - știu că o să fie un mare șoc pentru mulți, dar nu tot ce-i pe internet este și gratis.


Sunt link-uri și pentru documentele asemănătoare newVitara?
  • Hyundai Tucson HEV (NX4e); ex Vitara 1.4 S, Allgrip, AT, turquoise
 

Offline Cosmin09

Re: Manuale S-Cross
« Răspuns #6 : 02.Dec.2016, 01:08:33 p.m. »
Eu am cautat pt NewVitara, macar un site cu referinte de piese de origine, si nu am gasit inca...
  • Vitara S 1.4 turbo 4x4 6AT Galactic Grey din 18.11.2015 pana in 07.02.2022
 

Online bekxy

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1329
  • Thanked: 379 times
  • Gen: Bărbat
  • SX4 S-Cross '16 Spirit 1.4 4WD 6MT
    • Bucuresti
Re: Manuale S-Cross
« Răspuns #7 : 02.Dec.2016, 02:10:29 p.m. »
Văd că s-a-ntins şi pe aici colegul, credeam că doar în privat:

Multumesc ca publici sursa fara acordul meu. Si pe viitor vei mai publica daca vei munci la asta. Sa stii ca si eu pot lua de-a moca si sa fac pe desteptul, dar de regula nu imi bat joc de munca si timpul altora.

Ca să răspund frustrărilor exprimate şi public şi în privat:
Primo: Nu înţeleg de ce ar trebui să am acordul tău ca să public ceva... public. Oricum, tu ceruseşi ca fişierul să nu fie ridicat pe alte site-uri, nu să nu-ţi fie deconspirată "sursa".
Secundo: Nu ştiu care o face pe deşteptul aici. Să publici ceva public ca pe un mare secret pe care ai avea vreun drept de autor nu e un mare semn de deşteptăciune. Şi să "stai ore întregi pe net" ca să ajungi la fişierul ăsta iar nu e mare semn de deşteptăciune. Eu am ajuns la el prin următoarea căutare de 2 bani cu google: https://www.google.ro/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=akk416%20pdf Şi ca să fie clar: de la fişier am ajuns la marele tău topic. Acum nu ştiu dacă te-a ajutat deşteptăciunea să vezi şi restul resurselor de acolo.
Whatever. Breath in. Breath out. Chill out.
  • Suzuki SX4 S-Cross 2016 Spirit 1.4 Boosterjet 4WD 6MT
 

Offline Cosmin09

Re: Manuale S-Cross
« Răspuns #8 : 02.Dec.2016, 02:26:32 p.m. »
Eu am ajuns la el prin următoarea căutare de 2 bani cu google: https://www.google.ro/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=akk416%20pdf

Asta daca stii cum sa cauti, dupa codul AKK416...eu habar n-am ce inseamna acest cod sau care ar fi codul similiar pt masina mea.
  • Vitara S 1.4 turbo 4x4 6AT Galactic Grey din 18.11.2015 pana in 07.02.2022
 

Online bekxy

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1329
  • Thanked: 379 times
  • Gen: Bărbat
  • SX4 S-Cross '16 Spirit 1.4 4WD 6MT
    • Bucuresti
Re: Manuale S-Cross
« Răspuns #9 : 02.Dec.2016, 02:34:50 p.m. »
Asta daca stii cum sa cauti /.../

Exact. Unii ştiu cum să caute, alţii petrec ore întregi căutând. Fiecare cum îşi aşterne.
  • Suzuki SX4 S-Cross 2016 Spirit 1.4 Boosterjet 4WD 6MT