Autor Subiect: mi-a placut si va spun si voua...  (Citit de 214470 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline Costique

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 2504
  • Thanked: 1295 times
  • Gen: Bărbat
  • Schimbarea vine, ca vrei, ca nu vrei...
    • Göteborg
Re: mi-a placut si va spun si voua...
« Răspuns #1680 : 08.Sep.2021, 11:13:58 a.m. »
Ca tot vorbim de electrice... ceva ipocrizie simt eu privind la comparația preturilor?

https://www.automarket.ro/stiri/analiza-cum-au-evoluat-preturile-masinilor-electrice-in-ultimii-10-ani-105215.html

PS: Eu cred ca deja au pierdut competiția cu China...noul Smart e acum creația centrului de cercetare Geely, Daimler e doar si el pe acolo, cu numele...
  • Suzuki Vitara S AT -> Peugeot 3008
 

Offline Costique

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 2504
  • Thanked: 1295 times
  • Gen: Bărbat
  • Schimbarea vine, ca vrei, ca nu vrei...
    • Göteborg
Re: mi-a placut si va spun si voua...
« Răspuns #1681 : 08.Sep.2021, 06:12:15 p.m. »
Cuie in zidărie...
  • Suzuki Vitara S AT -> Peugeot 3008
 
The following users thanked this post: ntire2000, remarque

Offline ntire2000

Re: mi-a placut si va spun si voua...
« Răspuns #1682 : 08.Sep.2021, 08:26:41 p.m. »
Interesant, trebuie încercat.
Acuma trebuie sa gasesc pe cineva care sa ma lase sa-i sparg zidaria, pe a mea nu ma risc.  :-))
  • スズキ ビターラ
Κατά τον δαίμονα εαυτού
 
The following users thanked this post: Costique

Offline Vecchio

  • Vitara 1.4 Passion Allgrip AT/Jymni LJ80
Nu mă cert niciodată cu un prost, că mă aduce la nivelul lui și mă bate cu experiența. Bașca, are și mintea odihnită!
Am o mare calitate - iert foarte repede! Dar am și un mare defect - nu uit nicidată!
 

Offline ntire2000

Re: mi-a placut si va spun si voua...
« Răspuns #1684 : 09.Sep.2021, 08:25:47 p.m. »
Cam la ce zice un nene într-un comentariu se rezuma tot: "Totul tine de comportament. Iti dai aere de smecher atunci plateste ca un smecher."

Si pe mine m-au oprit în drum spre mare pe la ora 2 dimineata prin centrul Bucurestiului în doi ani consecutivi.
O data aveam obligatoriu dreapta la o iesire din peco si am luat-o stânga pe linie dubla (totusi dupa ce m-am asigurat cu simt de raspundere) - m-a oprit si în loc sa-mi ia permisul mi-a luat malai de-o tamâioasa.
A doua oara aveam 80 si ceva pe Aviatorilor, m-a avertizat doar - era deja coloana - mai erau înca vreo 5 în situatia mea.
De ambele dati am luat o pozitie de ghiocel cu recunoastere totala si regrete enorme ca am gresit.

Oameni sunt si aia, nu poti sa-i iei la manivela ca-s militieni si-si pierd noaptea pe drumuri, în timp ce tu esti magar si încalci regulile.
  • スズキ ビターラ
Κατά τον δαίμονα εαυτού
 
The following users thanked this post: remarque

Offline Costique

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 2504
  • Thanked: 1295 times
  • Gen: Bărbat
  • Schimbarea vine, ca vrei, ca nu vrei...
    • Göteborg
Re: mi-a placut si va spun si voua...
« Răspuns #1685 : 10.Sep.2021, 09:46:15 a.m. »
Am mai descris situația când pe DN1 in drum spre Timișoara cam înainte de Alba Iulia m-am asigurat ca nu vine nimeni din fata si am depășit coloana după ce am trecut de vârful dealului si am văzut abia după ce am început manevra - eram deja pe partea cealaltă - ca am si linie continua, si Politia in vale. Bineînțeles ca m-au oprit si omul mi-a spus, după ce mi-a examinat actele, ca așa sărbătoresc eu 10 ani de permis? Ce puteam zice? Trebuie sa fii nesimțit sa dai vina pe polițist când tu treci linia dubla continua într-un sector celebru pentru câți au murit in accidente frontale...Si veneam de la Galați...Nu mi-a luat permisul, mi-a dat amenda pentru nepurtarea centurii. Dar de atunci nu am mai plecat niciodată din coloana după un vârf de deal fără sa ma uit si la marcaje...De fapt am condus mult mai atent de atunci, am luat 2 radare in cariera de șofer...
Respecta, daca vrei sa fii respectat...din punctul meu de vedere asta implica si omul, si regula.
  • Suzuki Vitara S AT -> Peugeot 3008
 
The following users thanked this post: gabi males

Offline enicky

Re: mi-a placut si va spun si voua...
« Răspuns #1686 : 10.Sep.2021, 07:35:16 p.m. »
    De regula la urcarea si coborarea unui deal este linie continua, cu toate ca, uneori la urcare mai gasim linie intrerupta,, dar este un risc imens sa depasesti pana in varf si apoi după, in conditii de vizibilitate lipsa. Dar ai avut noroc de un politist de treaba.  :)
  • Suzuki VITARA NewCool 4WD 1,6 benzina/Suzuki SX4 S-CROSS HYBRID SPIRIT, 1.4 AllGrip
 

Offline Costique

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 2504
  • Thanked: 1295 times
  • Gen: Bărbat
  • Schimbarea vine, ca vrei, ca nu vrei...
    • Göteborg
Re: mi-a placut si va spun si voua...
« Răspuns #1687 : 10.Sep.2021, 08:18:27 p.m. »
Ei, nu sunt tampit, am avut 1 km de vizibilitate, nici o masina din sens invers, nici nu mi-am inchipuit la vizibilitatea aia ca e linie continua. O coborare lunga, cand am vazut politia mai aveam peste 200 m pana la ei... Si am plecat ca la carte, asigurat, semnalizat depasire, semnalizat la reintrarea pe banda. Acum realizez ca poate de aceea nu a fost foarte suparat pe mine. Oricum, i-am spus si lui ca nu mi-am inchpuit ca e linie continua si m-am concentrat pe ce e in fata.. Si mi-am cerut scuze.
  • Suzuki Vitara S AT -> Peugeot 3008
 

Offline ntire2000

Re: mi-a placut si va spun si voua...
« Răspuns #1688 : 10.Sep.2021, 11:18:57 p.m. »
„Nu-i nimic, ne întoarcem în privat”

Oameni ca astia a pierdut tara în ultimii 30 de ani.
Caractere care nu se agata de un scaun moale si caldut la stat degeaba ... la stat.
Sunt tot mai convins ca nu ne vom (mai) face bine niciodata, poporul asta are pe undeva o secventa de ADN defecta.
  • スズキ ビターラ
Κατά τον δαίμονα εαυτού
 
The following users thanked this post: Costique

Offline remarque

Re: mi-a placut si va spun si voua...
« Răspuns #1689 : 11.Sep.2021, 09:31:14 a.m. »
Knock! knock! knock! Cine bate? Rod knock!
La Suzuki RO un defect major în garanție ți-l rezolvi pe banii tăi! Până îi acționezi în instanță pentru recuperarea prejudiciilor...
New Vitara 1.6 VVT MT Passion Allgrip
 
The following users thanked this post: ntire2000, enicky, jante.otel, Costique, Calin sb