Autor Subiect: Consum Celerio  (Citit de 8821 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline alinam14

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
  • Gen: Femeie
    • Bucuresti
Re: Consum Celerio
« Răspuns #30 : 04.Apr.2022, 02:21:56 p.m. »
Puteti va rog sa ma ajutati cu pareri despre Suzuji Celerio - cum se comporta si daca sunt cheltuieli costisitoare privind service-ul? Intentionez sa o cumpar: masina e din 2018, are 33500 km, 6300euro, iar garantie zice proprietarul ca are 7 ani. Va fi prima mea masina, iar multi km nu voi face cu ea - cel putin in 1-3 ani.
Multumesc.
  • Suzuki Celerio
 

Offline argottic

Re: Consum Celerio
« Răspuns #31 : 04.Apr.2022, 04:39:39 p.m. »
Este o masina foarte buna pentru o masina de oras, pentru 2 persoane. Consum decent, revizii decente la pret, fiabilitate mare si pentru ce ofera pretul este bun.
Nu are motor de curse, deci nu te baga in plecat primul de la semafor ca nu e cazul.
Portbagajul este socant de spatios.
Pe sosea se tine bine. Roscoveata mea are 130.000 (in 6 ani) si mai duce fara probleme.
Din pacate fiind o masina relativ veche, nu are start-stop, franare de urgenta, radar si alte dotari. Dar pentru un condus civilizat in oras este numai buna.
Personal cred ai mai putea trage de pret putin in jos. 6300 e un pic cam mult.
Succes si ne vedem pe drum.
Suzuki Celerio / Ex - Suzuki Splash
 
The following users thanked this post: NicNic, alinam14

Offline gabi males

Re: Consum Celerio
« Răspuns #32 : 05.Apr.2022, 02:31:53 p.m. »
Puteti va rog sa ma ajutati cu pareri despre Suzuji Celerio - cum se comporta si daca sunt cheltuieli costisitoare privind service-ul? Intentionez sa o cumpar: masina e din 2018, are 33500 km, 6300euro, iar garantie zice proprietarul ca are 7 ani. Va fi prima mea masina, iar multi km nu voi face cu ea - cel putin in 1-3 ani.
Multumesc.

Buna! Ca prima masina,da,este potrivita(mai ales pentru oras). Dar,cum spune si colegul...pretul mi se pare cam maricel. Eu vreau sa vand Baleno cu 8.000 euro. Masina tot din 2018,50.000 km,echipare GLX (navigatie, radar brake suport,apple car, incalzire in scaunele fata,geamuri electrice fata-spate,bixenon,comenzi pe volan,cruise control adaptiv,limitator de viteza,discuri frana fata-spate,etc). Deci...incearca sa mai negociezi pretul.
  • Ex-Suzuki Baleno 1,2 GLX,acum Suzuki Vitara 1,4, allgrip,AT,luxus,2019
 

Offline alinam14

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
  • Gen: Femeie
    • Bucuresti
Re: Consum Celerio
« Răspuns #33 : 05.Apr.2022, 02:44:29 p.m. »
Multumesc baieti. Ce pret credeti ca ar fi ok sai ii propun pentru aceasta masina?
  • Suzuki Celerio
 

Offline Romix

Re: Consum Celerio
« Răspuns #34 : 05.Apr.2022, 02:56:49 p.m. »
Mai mult de 5.000 nu cred ca ar trebui sa dai pe Celerio.
Mai bine iei Balenuta lui Gabi ;), daca tot ai fi dat 6.300 pe Celerio, inca 1.700 merita diferenta (confort si dotari, plus ca stii de la cine cumperi).
  • Vitara 1.4 MT Luxus AllGrip 2019
 

Offline enicky

Re: Consum Celerio
« Răspuns #35 : 05.Apr.2022, 04:15:29 p.m. »
Mai bine iei Balenuta lui Gabi ;), daca tot ai fi dat 6.300 pe Celerio, inca 1.700 merita diferenta (confort si dotari, plus ca stii de la cine cumperi).
  Pai chiar merita ! Si e masina adevarata, eu am facut drive test cu ea si merge super ! Si nici Baleno nu consuma mult.
  • Suzuki VITARA NewCool 4WD 1,6 benzina/Suzuki SX4 S-CROSS HYBRID SPIRIT, 1.4 AllGrip