Autor Subiect: ATP Motors Ro Baia Mare  (Citit de 6438 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline teutzue

Re: ATP Motors Ro Baia Mare
« Răspuns #20 : 21.Feb.2024, 04:19:32 p.m. »
pt numarul 2, cred ca se poate da jos torpedoul cu tot ce e in el jos.
  • Suzuki S-Cross 1.6 Premium Allgrip benzina 2013, 120cp; Mitsubishi Colt 1.1 Invite benzina 2007, 75 cp; Mitsubishi Colt 1.5 Ralliart 2009, 150 cp
 
The following users thanked this post: costin_bad, gabineg

Offline wolfin

Re: ATP Motors Ro Baia Mare
« Răspuns #21 : 21.Feb.2024, 10:06:24 p.m. »
Sau varianta 4.

Efectiv au uitat.

Mie desi am spus la receptie,.....mi l au facturat desi era nou schimbat cu fp1919.
Daca  u eram langa masina il schimbau.

Sunt ametiti....alta data vroiau sa schimbe antigelul...masina avand 3 ani. In dimineata aia ..intr o sambata...toate au avut antigelul schimbat..doar a mea a scapat.
  • vitara 2016 1.6 4wd pasion + pegas 3120 din 80 si ceva reconditionat. Urmeaza si un 2020
Vitara pasion 1.6 allgrip benzina
 

Offline ntire2000

Re: ATP Motors Ro Baia Mare
« Răspuns #22 : 21.Feb.2024, 10:21:00 p.m. »
Nici nu mai conteaza.
Am gasit în garajul de la tara un filtru de polen original pe care îl aveam cumparat pentru zile filtre negre, ocazie cu care am facut o constatare ca ala de pe masina nu fusese schimbat - pentru ca n-avea cum sa arate în halul ala dupa doar 5 luni.
Senzatia aia ca am fost luat de fraier ramâne si chiar daca pot sa iert, nu pot sa uit.
Alti oameni indivizi care m-au dezamagit.

PS: mâine chiar pun poze ca sa nu existe banuieli ca am fabulat, îl am aruncat prin portbagaj (am tot amânat sa pun mâna sa fac poze pentru ca am o anumita lene mai cronica ramasa dupa o escapada la bai termale) .
  • スズキ ビターラ
Κατά τον δαίμονα εαυτού
 

Offline ntire2000

Re: ATP Motors Ro Baia Mare
« Răspuns #23 : 28.Feb.2024, 10:49:06 p.m. »
Ma îndoiesc ca asa arata un filtru schimbat în luna august..... dupa doar 5 luni.
Cel mai probabil e cel din decembrie 2022.
O sa-l verific de curiozitate pe asta nou ca sa vad cum arata prin iunie - ca termen de comparatie.




  • スズキ ビターラ
Κατά τον δαίμονα εαυτού
 

Offline Laurentiu

Re: ATP Motors Ro Baia Mare
« Răspuns #24 : 29.Feb.2024, 11:01:37 a.m. »
Un filtru complet alb cum este si cel de aer motor, este un filtru simplu, doar din "hirtie". Daca este cu carbune activ, cam asta e culoarea. Ca sa te edifici, cauta printre pliuri si vezi daca are mizerie (frunze, fragmente de frunze, ace brad, insecte etc).
ANTENA 3 e aici. MEREU va fi (SI) aici.
Un mare adevar: este foarte periculos sa dai puteri nelimitate unor minti limitate (Nikola Tesla).
S-auzim numai de bine oriunde ne-am afla!
 

Offline ntire2000

Re: ATP Motors Ro Baia Mare
« Răspuns #25 : 29.Feb.2024, 11:37:42 a.m. »
Asta original de Suzuki nu cred ca are carbune activ, e un filtru penal de câtiva zeci de lei.
Si da, era plin de toate, inclusiv puf de papadie .... asta din câte stiu nu înfloreste prin august....

PS: eu zic sa o lasam cazuta asa cum e, pretentii de corectitudine de la meseriasii acestui brav popor nu mai am demult - eventualele exceptii le voi trata ca surprize placute.
Viata merge înainte, noi sa fim sanatosi.
  • スズキ ビターラ
Κατά τον δαίμονα εαυτού