Autor Subiect: Camere PERSONALE de supraveghere a traficului ;)  (Citit de 100765 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline gabineg

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 14351
  • Thanked: 3379 times
  • Gen: Bărbat
  • Suzuki SX4 GLX 4WD
    • Bucuresti
Re: Camere PERSONALE de supraveghere a traficului ;)
« Răspuns #680 : 16.Sep.2022, 12:30:48 p.m. »
Mai uita-te la minutul 1:50.  :-t
Si eu injur in masina, inclusiv pe mine daca o merit, dar daca fac publica filmarea ii pun un fond sonor cu muzica.
  • SX4 by Giugiaro
It's nice to be Important, but it's more important to be Nice
 

Offline bisti

Re: Camere PERSONALE de supraveghere a traficului ;)
« Răspuns #681 : 16.Sep.2022, 12:44:19 p.m. »
Nu stiu despre ce filmare vorbesti. Daca e una din cele doua din trafic - da, am injurat, iar filmarea nu e publica, nu se poate ajunge la ea decat cu link direct.
Filmarea de aici din thread nu are injuraturi.

EDIT : ca sa fii multumit, am scos filmarea unde injur.
« Ultima Modificare: 16.Sep.2022, 12:55:21 p.m. de bisti »
 

Offline bisti

Re: Camere PERSONALE de supraveghere a traficului ;)
« Răspuns #682 : 16.Sep.2022, 07:10:57 p.m. »
@BrSx4 - functioneaza ADAS. Doar dupa 40kmph, insa m-a omorat cu Danger! Prea aproape de masina din fata; Danger! Ai iesit de pe banda.
Ce imi place? Are un AI destul de bun si rapid. Dupa calibrare stie sa isi refaca lățimea benzilor chiar si fara marcaje.
O sa mai urc niste filmulețe edificatoare. Doar sa le prelucrez inainte sa nu deranjez pudicii.
 

Offline enicky

Re: Camere PERSONALE de supraveghere a traficului ;)
« Răspuns #683 : 16.Sep.2022, 11:23:13 p.m. »
Dupa calibrare stie sa isi refaca lățimea benzilor chiar si fara marcaje.
O sa mai urc niste filmulețe edificatoare.
  Are cateva functii interesante, mai ales calibrarea, dar in rest, nu prea vad cu ce ajuta adas-ul asta, iar rezolutia, chiar daca spune full hd... dupa cum am vazut si-n filmuletele care le-ai sters si in asta de mai sus(daca e de pe camera ta), nu prea e de 1080. Hai ca nu sunt prea clare culorile nu-i bai, dar numerele le vezi doar pe cele de aproape si numai cu stop-cadru.
 Am comparat cu ale mele...
  • Suzuki VITARA NewCool 4WD 1,6 benzina/Suzuki SX4 S-CROSS HYBRID SPIRIT, 1.4 AllGrip
 

Offline bisti

Re: Camere PERSONALE de supraveghere a traficului ;)
« Răspuns #684 : 17.Sep.2022, 12:25:39 a.m. »
Nici nu am spus ca ar fi ceva performant. La 120 de lei este "o mizerie" care isi atinge scopul pentru care a fost montata, acela de a "ajuta" in cazul unui incident rutier.
Daca găsesc o camera care sa se potrivească cu sistemul actual, as lua una mai performanta. Altfel, am folosit tot felul de camere, de la telefonul mobil, la camera cu oglinda, gopro sau sjcam. La fiecare am găsit neajunsuri.
Cu asta pe care o am acum, nu mă mai agit. E camera de trafic, nu de filmari 4k.
 
The following users thanked this post: hugbear

Offline gabineg

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 14351
  • Thanked: 3379 times
  • Gen: Bărbat
  • Suzuki SX4 GLX 4WD
    • Bucuresti
Re: Camere PERSONALE de supraveghere a traficului ;)
« Răspuns #685 : 25.Apr.2023, 06:18:34 p.m. »
A apărut Viofo WM1, succesoarea camerei WR1 pe care o utilizez de vreo 5 ani. Pare a avea un raport bun calitate/preț.
 
  • SX4 by Giugiaro
It's nice to be Important, but it's more important to be Nice