Autor Subiect: portbagaje  (Citit de 49705 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

razak

  • Vizitator
Re: portbagaje
« Răspuns #50 : 17.Iun.2009, 04:21:13 p.m. »
sa-l stapanesti sanatos, te asteptam cu poze/impresii
 

Offline miocrl

Re: portbagaje
« Răspuns #51 : 17.Iun.2009, 04:26:17 p.m. »
uhuuuhhuuu super

cea de 190 / 80 / 40?
pretul?



Offline ciprig

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 26
  • Gen: Bărbat
  • SX4 1.6 GS 4WD
Re: portbagaje
« Răspuns #52 : 17.Iun.2009, 09:25:51 p.m. »
Da astea sunt dimensiunile 190/80/40  la interior are peste 180 cat sa incapa lejer skiurile. Credeam ca pe exterior 190 va fi prea mult dar dupa ce am facut o proba chiar mai e loc fara sa se vada prin parbriz sau sa atinga haionu deschis. A costat 1450RON luat de la www.portbagaje.net au sediu in Cluj.
Arata super fain, pare bine inchegat nu zdragane sau ceva de genu am rulat cu el gol. Sistemul de inchidere e interesant cu o sigura cheie dar in 3 puncte, si e aproape tot facut din plastic, sper ca rezistent... . Asta il face destul de usor 13kg avand in vedere ca sx4 permite maxim 50kg fiecare kg conteaza.
Am rulat cu barele fara portbagaj cam vajaie pe 100km/h, sunt puse destul de in fata si as putea sa le mult mai in spate ca sa nu fie lovite direct de aerul ce se reflecta in parbriz, voi cam la ce distanta le-ati montat?
 

Offline fireburn

Re: portbagaje
« Răspuns #53 : 22.Iun.2009, 04:08:50 p.m. »
Si eu tot de la ei am luat. Au un sediu si in Bucuresti pe str.Ispravnicului.
_______________________
Fac ce vreau, dar stiu ce fac ?
 

Offline miocrl

Re: portbagaje
« Răspuns #54 : 23.Iun.2009, 05:28:11 p.m. »
am vizitat si eu un vanzator de portbagaje..

spuneau ca cele mai lucitoare se spala mai  bine decat cele ... nevopsite care sunt mai rugoase

voi din experienta ce puteti sa imi spuneti?

Offline fireburn

Re: portbagaje
« Răspuns #55 : 23.Iun.2009, 07:30:57 p.m. »
Eu am de-asta penal ( a se citi rugos  :D) si nu intampin nici o problema in a-l spala.
Il spal cu o carpa cu apa calduta si sapun lichid ( asa cum scrie la carte ).
Daca stau sa ma gandesc bine probabil ca au dreptate oamenii cand zic ca alea lucioase se spala mai bine, ca aluneca mai usor o carpa.
Dar exista si reversul medaliei; pe alea lucioase se vad mai bine zgarieturile - acum depinde si cum il depozitezi - al meu sta aruncat pe balcon  :">.
_______________________
Fac ce vreau, dar stiu ce fac ?
 

razak

  • Vizitator
Re: portbagaje
« Răspuns #56 : 23.Iun.2009, 11:17:56 p.m. »
Nu sunt vopsite :) cel putin ala al meu negru nu era vopsit, avea doar un finisaj superior ... acum in schimb e vopsit dar n-am apucat sa-l spal :D
 

Offline fireburn

Re: portbagaje
« Răspuns #57 : 24.Iun.2009, 09:58:53 p.m. »
O sa-l speli la prima ploaie care-l prinde.  ;)
_______________________
Fac ce vreau, dar stiu ce fac ?
 

Offline miocrl

Re: portbagaje
« Răspuns #58 : 01.Oct.2009, 10:56:25 a.m. »
noi experiente cu portbagajele?

Offline zamyx

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 128
  • Gen: Bărbat
    • Constanta
Re: portbagaje
« Răspuns #59 : 01.Oct.2009, 11:52:07 a.m. »
Am luat si eu unul anul trecut, de la roof serv trade parca, din Constanta, barele transversale marca Atera, cutie portbagaj ProBox si nu stiu mai cat, din abs. Am fost cu masina la ei si am luat cea mai mare cutie portbagaj care se potrivea pt ea si e intradevar super si calitate excelenta, nu iese cu mult in fata si haionul se deschide la limita, iar ca latime, e aproape cat masina.
  • Mercedes
Mercedes ML W166  White Cirrus, 2015
Mercedes A 180 Sport Compact Green Elbaite, 2016
Crown Line 180 Bow Rider 135cp