Autor Subiect: Cauciucuri de iarna S-Cross  (Citit de 57727 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline wolfin

Re: Cauciucuri de iarna S-Cross
« Răspuns #150 : 26.Apr.2024, 07:10:51 p.m. »
Prezoanele se potriveau si cele de prim montaj. Se potrivesc inclusiv la janta otel.

Sotia ce zice? Dupa atatea cumparaturi. La mine comenteaza si la schimb ulei  =))
  • vitara 2016 1.6 4wd pasion + pegas 3120 din 80 si ceva reconditionat. Urmeaza si un 2020
Vitara pasion 1.6 allgrip benzina
 

Offline VME

Re: Cauciucuri de iarna S-Cross
« Răspuns #151 : 28.Apr.2024, 01:14:11 a.m. »
Prezoanele se potriveau si cele de prim montaj. Se potrivesc inclusiv la janta otel.

Sotia ce zice? Dupa atatea cumparaturi. La mine comenteaza si la schimb ulei  =))

Stiu ca se potrivesc si cele stock, dar ma gandesc ca poate prelungesc durata lor de viata schimbandu-le odata cu setul de iarna si vice-versa.

Cat despre partenera, nu spune nimic pentru ca masina este a mea cumparata din banii mei, si investitiile acestea le fac tot din salariul meu fara a afecta in vreun fel ceea punem pe masa zi de zi. Are incredere in investitiile mele mai pe scurt.
Ca fapt divers, ea m-a convins sa-mi iau masina noua si cea pe care mi-o doresc, ca altfel iarasi ma vedeam cu vre-un VAG adus din germanica in ograda.


Mai bine un stativ daca le tii in incapere decit huse. https://www.emag.ro/suport-4-roti-mnc-aluminiu-otel-greutate-maxima-sustinuta-70-kg-75-x-75-x-102-cm-55778/pd/DKGX82MBM/#product-gallery

Mersi de pont, nu stiam ca exista asa ceva.
Pai husele le am deja achizitionate, si se potrivesc si cu stativul deci win-win. Mersi inca odata!
« Ultima Modificare: 28.Apr.2024, 01:27:45 a.m. de VME »
  • Suzuki S-Cross Luxus AllGrip 6MT - Martie 2024
 

Offline wolfin

Re: Cauciucuri de iarna S-Cross
« Răspuns #152 : 28.Apr.2024, 08:41:57 a.m. »
Probabil o sa le schimbi acasa. Este bine sa ai un crocodil. Iar daca folosesti cheie dinamometrica prezonul nu sufera. Am vazit la toyota prezonlul mai lung cu 3..4 mm fata de unul  nou :-t..dar stranse la mare arta cu + 300 nm de vulcanizatori.

Iar stativul e ok. Mai greu de ridicat ultima roata dar stau bine anvelopele. Eu am unu luat de la lidl.

Ps. Flansele de suxi ruginesc excesiv. Te ar ajuta un spray de cupru dat pe ele (curatate la perie sarma inainte). O sa vezi sa e "sudata" roata.

Mult succes.
  • vitara 2016 1.6 4wd pasion + pegas 3120 din 80 si ceva reconditionat. Urmeaza si un 2020
Vitara pasion 1.6 allgrip benzina
 
The following users thanked this post: VME