Autor Subiect: Discutii legate de bebe  (Citit de 36719 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline lucianer

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 8024
  • Thanked: 252 times
  • Gen: Bărbat
  • Daihatsu Terios, 1.5 16V 105 CP Benzinar/GPL
Re: Discutii legate de bebe
« Răspuns #10 : 28.Apr.2009, 08:24:38 p.m. »
Daca au crescut si le plac desenele , o solutie ar putea fi DVD Player-ul portabil.Si o masuta speciala (suport ce se prinde de tetiera),dupa care , liniste totala!!!
Go Terios!!!:)
 

Offline ELNICO

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 138
  • Gen: Bărbat
Re: Discutii legate de bebe
« Răspuns #11 : 28.Apr.2009, 11:13:23 p.m. »
 =)), mda eu am incercat astazi sa-mi pun bebeul de 2 luni pentru prima oara in scaunelul special. Vreau sa spun ca dupa o lupta serioasa pentru fixarea cat mai buna a scaunului respectiv tot nu am reusit s-o fac in asa fel incat sa ma multumeasca. Mai mult in portbagaj era caruciorul si doar atat, care e muuult mai mare decat unul pentru copii de varsta mai mare. Sunt de acord cu cineva de aici ca nu m-am gandit la bebe cand mi-am luat masina. E mult prea mica daca vrei sa iei cu tine chiar si minimul din strictul necesar. Peste 6 luni cand va trebui sa schimb scaunelul de la masina pe scaunul din fata nu va mai putea sa stea nimeni.
NU mai sunt la fel de incantat ca la inceput!
 

Offline fireburn

Re: Discutii legate de bebe
« Răspuns #12 : 29.Apr.2009, 11:36:46 p.m. »
Si eu am un bebe de 2 luni si o saptamana, dar nu-l pun in scoica, ca zice doctorita lui ca pe la 3-4 luni poate sta.Deocamdata landou care ocupa mai mult spatiu(2 locuri).
M-am gandit la un portbagaj exterior, de aprox 350l.

http://www.portbagaje.net/locatie-port.php?id=189&scat=16&ssubcat=53
_______________________
Fac ce vreau, dar stiu ce fac ?
 

Offline body

Re: Discutii legate de bebe
« Răspuns #13 : 30.Apr.2009, 09:07:52 a.m. »
A mea printesa sta foarte cuminte in scaunelul ei din spate . Are Un an ( a implinit ieri ) si desi in rest e argint viu , cand e in masina e foarte cuminte .Poate din cauza ca maica-sa a invatat-o de mica in masina .Desi e mai mult loc pt ea si pt bagaje in Lancer si in Suzie sta bine . Nevasta-mea a cumparat o oglinjoara care se fixeaza la parasolar si se vede ce face copilu in spate cand sta pe scaunel . 
Seic de ploiesti cu Mitsu Outlander si nevasta cu Vitara
 

Offline ELNICO

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 138
  • Gen: Bărbat
Re: Discutii legate de bebe
« Răspuns #14 : 02.Mai.2009, 06:43:38 p.m. »
La multi Ani :prty: si bravo ca ai obisnuit-o de  mica in masina. Si eu fac la fel. Doar ca n-am nevoie de o oglinda speciala pentru ca nevasta sta in spate cu bebe. :D
NU mai sunt la fel de incantat ca la inceput!
 

Offline danaches2003

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 6
  • Gen: Femeie
Re: Discutii legate de bebe
« Răspuns #15 : 05.Mai.2009, 03:04:08 p.m. »
Problema portbagajului la Suzuki este reala.Noi am cumparat masina cand eram doar 2 si era parfum.Acum suntem 3 si este dezastru.Daca plecam in week-end avem fiecare(juniorul si noi pe de o parte) cate un troller ca sa nu mai vorbim de geanta cu jucarii si alte accesorii.Noi in vara am vrut sa achizitionam un SX4 Sedan dar avea motorul  mic(1.6) si nu au clima pe nici unul din cele 2 modele(benzina si motorina).Dar indiferent de acest inconvenient Ignis-ul ramane o super masina!Copilul nostru s-a adaptat foarte bine la ea iar sotul meu "a pus-o la treaba "  de cate ori a avut ocazia.
Suzuki Ignis 1.3, GLX+, Albastru
 

Offline anyd

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 732
  • Gen: Bărbat
Re: Discutii legate de bebe
« Răspuns #16 : 06.Mai.2009, 03:19:26 p.m. »
Am un scaun de bebe nou nefolosit poate e cineva interesat caci fetita mea nu sta in el. In privinta pretului se discuta (scaunul este nou nout)
Un dvd in tetiera ar fi bun ptr copii
 

Offline lucianer

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 8024
  • Thanked: 252 times
  • Gen: Bărbat
  • Daihatsu Terios, 1.5 16V 105 CP Benzinar/GPL
Re: Discutii legate de bebe
« Răspuns #17 : 06.Mai.2009, 03:22:53 p.m. »
Sau DvD-ul portabil(si cu Tv) e foarte bun , fiindca iti da liber la miscare in spate.
Go Terios!!!:)
 

Offline cosmin

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 289
  • Gen: Bărbat
Re: Discutii legate de bebe
« Răspuns #18 : 06.Mai.2009, 03:28:22 p.m. »
Luci, de-ai stii ca sapamana trecuta mi-am adus fetita de la bunici , inapoi in Tm...groaznic! Scaunul ei de ptr copii de 3-5 ani. Ca spatiu in interior mai castigi ceva daca rabatezi dar la marimea scaunului de care zic, nu poti rabata decat partea mica din bancheta. Ma rog, asa cum am vorbit noi doi, urmatoarea achizitie, dupa cotiera binenteles ;) , vor fi cele 2 bare ptr portbagaj deasupra!
In felul asta , n-o sa ma mai urasca fiica-mea cum a facut-o acum, ca nu i-am adus si bicicleta!
Suzuki SX4 1,5 SE
 

Offline ELNICO

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 138
  • Gen: Bărbat
Re: Discutii legate de bebe
« Răspuns #19 : 06.Mai.2009, 04:01:18 p.m. »
Ma ingrozesc cate citesc p-aci ca tre sa cari dupa tine cand te duci cu copchilu' undeva. Oare eu am facut tot la fel.... :-O
NU mai sunt la fel de incantat ca la inceput!