Autor Subiect: SuzukiClub ROMANIA nu alimenteaza in....  (Citit de 23375 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline miocrl

Re: SuzukiClub ROMANIA nu alimenteaza in....
« Răspuns #10 : 17.Ian.2011, 11:06:57 a.m. »
nici eu nu ma mai duc de acum la pertrom - OMV

ceva actiuni cred ca am si eu la PECO.. or mai fi valabile :P?

Un lucru cu care insa nu sunt de acord este pozitia oficiala a clubului,

rex cerzi ca dauneaza clubului? clubul suntem noi. daca e cu risc legislativ, atunci dechid eu topic sau orcine altcineva si gata.

Offline gabineg

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 14363
  • Thanked: 3381 times
  • Gen: Bărbat
  • Suzuki SX4 GLX 4WD
    • Bucuresti
Re: SuzukiClub ROMANIA nu alimenteaza in....
« Răspuns #11 : 17.Ian.2011, 11:09:45 a.m. »
@rex se simte discriminat  ;) ca nu are Petrom in Elvetia si nu poate participa la protest. Dar un mic OMV poate gaseste pe-acolo si poate sa ii zica: bai, vezi ca o luna nu alimentez de la tine ! :happy:
  • SX4 by Giugiaro
It's nice to be Important, but it's more important to be Nice
 

Offline rexkrokiDAU

Re: SuzukiClub ROMANIA nu alimenteaza in....
« Răspuns #12 : 17.Ian.2011, 11:15:37 a.m. »
In CH nu am intalnit pana acum benzinarie OMV, cred ca nici nu exista.  :dknw:

Offline whizzy

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 2040
  • Gen: Bărbat
Re: SuzukiClub ROMANIA nu alimenteaza in....
« Răspuns #13 : 17.Ian.2011, 11:16:02 a.m. »
mai bine mai cautati "aliati" (alte cluburi de masini) pentru initiativa asta ... ca singuri nu cred ca rezolvam mare lucru...

ia vezi cristyyy ce poti face :)
 

Offline miocrl

Re: SuzukiClub ROMANIA nu alimenteaza in....
« Răspuns #14 : 17.Ian.2011, 11:19:35 a.m. »
cred ca trebuie macar 3 luni sa nu alimentam din acelasi loc. doar 1 luna nu e destul.

Offline sx4 sedan 2009

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 269
  • Gen: Bărbat
Re: SuzukiClub ROMANIA nu alimenteaza in....
« Răspuns #15 : 17.Ian.2011, 11:25:14 a.m. »
Nici eu nu mai alimentez de la astia ca prea au sarit calul,,,,prefer pe altii si astia (omv,rompetrol) merita persiflati......pina acum am alimentat numai de la ei, datorita faptului ca aveam incredere in calitatea benzinei .....dar acum merita IGNORATI,,,,,....SI NU NUMAI O LUNA , MAI MULTE LUNI DE ACUM INCOLO......UNITATE, FRATERNITATE, SOLIDARITATE....HAI C-AM ZIS-O  :angel: :angel: :angel: :-)

Petrol romanesc vindut noua la pret de import . RUSINE SA VA FIE !!! :-t :-t :-?
 

Offline krantz

Re: SuzukiClub ROMANIA nu alimenteaza in....
« Răspuns #16 : 17.Ian.2011, 11:33:59 a.m. »
Si ce se rezolva daca profitul nu se mai duce la OMV si se duce la MOL sau LUKOIL pentru o luna, doua, trei...? De alimentat tot se va alimenta...

Mai bine ne gandim la cum sa facem pentru a reduce consumul...poate ceva mers pe jos, poate folosirea bicicletei, a mijloacelor de transport in comun.... Asa vor fi atacati toti furnizorii...

Chiar daca mesajul nu va fi pe placul multora dintre voi aflati ca, spre rusinea mea, Suza este ca singurul mijloc de transport pe care il cunosc...
SX4 S-Cross AllGrip 1.4 Boosterjet
SX4 1.9TD 4WD Gri metalizat
 

Offline B100UKA

Suzuki SX4 1,6 GS 4W 2008 - Sunlight Copper
Suzuki Wagon R+ 1,3 2003 - Special Edition
 武士の伝説の息子
 

Offline shpeedy

Re: SuzukiClub ROMANIA nu alimenteaza in....
« Răspuns #18 : 17.Ian.2011, 11:35:27 a.m. »
cred ca trebuie macar 3 luni sa nu alimentam din acelasi loc. doar 1 luna nu e destul.

Dac-ar fi sa ne luam dupa astia (desi nu pot spune ca ma incred 100% in cifrele lor), o zi ar insemna peste 20 milioane Euro pierduti de 'jucatorii de pe podium' (Petrom, Rompetrol, Lukoil).

O alternativa la aceasta forma de protest, ar fi sa nu mai alimentam de la niciunul din cei trei si sa ne orientam spre celelalte locuri (de ex. Agip), dar si aici s-ar putea sa apara probleme (s-ar putea ca ceilalti sa cumpere carburantul tot de la 'plutonul fruntas'). In plus, nu m-ar mira sa avem de-a face cu un 'cartel' al furnizorilor de carburanti si atunci putem sa stam noi si in pozitia Lotus ca tot nu o sa se schimbe nimic... 
Ex: 2007 Swift M13A, 2010 SX4 M16A 4x4
Current: (2019 Ignis Allgrip K12C), 2007 Forester 2.0X
 

Offline ..::Khaos::..

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5819
  • Thanked: 3 times
  • Gen: Femeie
  • ..::SX4: love at first sight!::..
Re: SuzukiClub ROMANIA nu alimenteaza in....
« Răspuns #19 : 17.Ian.2011, 11:37:59 a.m. »
Si eu am mers pe OMV-Petrom pentru Ian si Feb.... poate asa mai scad macar unii pretul. Daca nu merge, incercam altceva :dknw:
SX4 1.6 GS 4WD Sunlight Copper named YOSHI :x