Autor Subiect: Despre Coronavirus  (Citit de 152373 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline FritzVonSpritz

Re: Despre Coronavirus
« Răspuns #810 : 15.Apr.2020, 10:07:37 a.m. »
Si, intre timp s-a depasit pragul de 2.000.000 infectari la nivel mondial
https://www.worldometers.info/coronavirus/
  • Suzuki Ignis GL 2018, Ex-Nissan Micra Hatchback 2005
Daca ai o masina, te bucuri de 2 ori: cand o cumperi si cand o vinzi....
 

Offline enicky

  • Suzuki VITARA NewCool 4WD 1,6 benzina/Suzuki SX4 S-CROSS HYBRID SPIRIT, 1.4 AllGrip
 

Offline ntire2000

Re: Despre Coronavirus
« Răspuns #812 : 15.Apr.2020, 12:35:33 p.m. »
Ca sunt niste cretini nu (mai) aveam dubii.
Dar ca vor sa ne omoare cu plimbatul lumânarii de la o scara de bloc la alta chiar nu-mi imaginam.

“Se vede totul foarte clar/ Când vor să ne ofere-n dar/ Lumină de la girofar“

PS: între timp s-a bagat sasul în ei, cred ca si-a aruncat paltonul în capul lor.
La loc comanda!
  • スズキ ビターラ
Κατά τον δαίμονα εαυτού
 

Offline ASZ

Re: Despre Coronavirus
« Răspuns #813 : 15.Apr.2020, 03:30:36 p.m. »
Din pacate insa sunt foarte multi care au salutat decizia si se razvratesc impotriva dorintei lui Werner de-a anula aceasta intelegere. Si ce vehement proteseaza pe FB ....:(


Offline Catalln

Re: Despre Coronavirus
« Răspuns #815 : 15.Apr.2020, 06:21:13 p.m. »
Virusul asta e tare ascultător... nu se leagă de cei de prin mijloacele de transport în comun, piețe, magazine etc... ce sa mai spun de plutonul pentru sparanghel în care stau ca sardelele prin aeroporturi... nici la curieri nu are pofta... are dezlegare numai la cei care merg la biserica sau ar primi Lumina Sfânta.
Alo CNCD-ul avem un virus care face discriminare.
Lasand la o parte dubla măsură, isteria asta nu va aduce decât probleme și mai mare iar treaba cu, corona va fi o nimica toată.
De ce sunt mediatizați doar cei care induc panica iar cei care sunt echilibrați sunt ostracizati?
Un cercetător german, despre Covid-19
  • Suzuki Vitara Passion 2015 1.6 VVT 4WD MT
Consum declarat: urban 6,5 L/100 Km; mixt 5,6 L/100 Km; extra urban 5,1 L/100 Km
Consum mixt realizat la
 

Offline bekxy

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1329
  • Thanked: 379 times
  • Gen: Bărbat
  • SX4 S-Cross '16 Spirit 1.4 4WD 6MT
    • Bucuresti
Re: Despre Coronavirus
« Răspuns #816 : 15.Apr.2020, 08:05:03 p.m. »
Eu îmi petrec, tradițional, Paștele la cinema. Sau în parc. Sau la cârciumă. Sau la club. Sau în fața blocului cu vecinii. Perfect tradițional, în religia mea.
Ete că anul ăsta nu pot. Să fac crize? Să cer excepții? Să cer protocol?
  • Suzuki SX4 S-Cross 2016 Spirit 1.4 Boosterjet 4WD 6MT
 

Offline ntire2000

Re: Despre Coronavirus
« Răspuns #817 : 15.Apr.2020, 08:42:53 p.m. »
Anul asta o sa fii în cuib cu jumatatea.
E si asta o varianta mai buna decât sa-ti petreci noaptea cu un aparat de respiratie artificiala.  :)

catalln, daca 2 miliarde de catolici au putut sarbatori Pastele în izolare, putem si noi câteva sute de milioane de ortodocsi sa stam pe fundul nostru, nu crezi?
Recuperam la anu'.

Ia uitati ce singur era Papa.
Parca e secventa din filmul "Martianul"

  • スズキ ビターラ
Κατά τον δαίμονα εαυτού
 

Offline ASZ

Re: Despre Coronavirus
« Răspuns #818 : 15.Apr.2020, 09:50:43 p.m. »
Daca ati vedea ce vehementi si convinsi sunt unii pe FB, ca aceasta ieseala e normal sa aiba loc ... parca o lipsa justificata de la biserica ar sterge cu buretele cei 40-50 de ani in care au tot mers la Inviere (oricum in foarte scurta vreme uita mereu ce zice popa pe acolo ...)
Si explica tot asa de senin ca e treaba Papei ca ales sa faca slujba asa de singur ... noi avem traditii pe care bunicii/strabunicii nostri vor cu orice pret sa le respecte ...

Sincer, incep sa cred ca e o conspiratie impotriva ortodox-ilor .... vedeti cum comploteaza Soros impotriva romanilor ? :)

Offline ntire2000

Re: Despre Coronavirus
« Răspuns #819 : 15.Apr.2020, 11:18:59 p.m. »
Intre timp, un sparanghelist a dat coltul.

https://www.hotnews.ro/stiri-coronavirus-23861607-mae-cetatean-roman-infectat-noul-coronavirus-murit-germania-unde-era-lucrator-sezonier.htm

Ală săracul era în căutarea unui trai mai bun, nu după lumină.
Are dreptate seful ăl mare , pe unii îi mănânca.
După sărbători vor înmormântări.
  • スズキ ビターラ
Κατά τον δαίμονα εαυτού