Autor Subiect: Mici probleme (si solutii) new Vitara  (Citit de 214661 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline VictorN

Re: Mici probleme (si solutii) new Vitara
« Răspuns #730 : 24.Sep.2020, 08:18:21 p.m. »
Cred ca farurile și sistemul hibrid sunt singurele lucruri noi la noua vitara. Nu am condus-o dar am analizat-o în showroom.

Despre insonorizare îți faci o părere pe la 120km/h. Plus ca tu ai mașina de puțin timp, nu te grabi.

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

 

Offline shpeedy

Re: Mici probleme (si solutii) new Vitara
« Răspuns #731 : 24.Sep.2020, 09:36:13 p.m. »
Ca sa nu mai zic ca o comparatie corecta ar fi fost daca inainte de Vitara hybrid ar fi avut Vitara non-hybrid. In rest, sunt ft. curios cum a ajuns colegu' la valoarea de 80%...
Ex: 2007 Swift M13A, 2010 SX4 M16A 4x4
Current: (2019 Ignis Allgrip K12C), 2007 Forester 2.0X
 

Offline Bobi

Re: Mici probleme (si solutii) new Vitara
« Răspuns #732 : 25.Sep.2020, 06:55:11 a.m. »
+ alt tip de motor, da stiu, o sa spuneti ca este acelasi motor cu mici modificari.
Am si nu exagerez 6 vecini cu Vitara >2015, din care 3 sunt la <100 metri de mine cu cativa socializez si nici unul nu s-a plans de masina, gen probleme de pe forum.


 

Offline dthem

Re: Mici probleme (si solutii) new Vitara
« Răspuns #733 : 25.Sep.2020, 08:29:54 a.m. »
De fiabilitate va rog sa vorbiți după ce faceți și voi ceva km.
  • Vitara 1.4 BoosterJet AT Passion 2019
 

Offline enicky

Re: Mici probleme (si solutii) new Vitara
« Răspuns #734 : 25.Sep.2020, 09:44:39 a.m. »
sunt interesat de noul vitara... imi puteti spune de ce probleme v-ati lovit? multumesc
   Despre noul vitara, adica hybrid, nu cred ca se pot spune prea multe, avand in vedere "vechimea" lui, despre varianta 1,4, da, este preponderent cred pe forum, si despre prima varianta, 1,6 benzina aspirat/2015 iti pot spune eu ca nu am avut absolut nicio problema tehnica . Inlocuirea unor opritoare de usi n-o consider problema grava.
   Impresiile pot fi subiective, unii au asteptari sau stil de condus care nu s-au regasit/adaptat Vitarei, alteori(impresiile) vin de la persoane care nu detin masina, iar unii fac pur si simplu din tantar, armasar(adica o mica problema, este dramatizata!).
   Avand in vedere ca acum am si S-Cross-ul hybrid, care are acelasi motor ca Vitara 2020, pot spune ca acest Hybrid are cp si cuplu mai mari decat 1,6, caracteristici care se resimt din plin !!!
   Eu unul n-as fi pus intrebarea asta pentru simplul motiv ca raspunsul/rile nu pot fi edificatoare, dimpotriva pot fi chiar inselatoare, pentru ca de f. multe ori ce unuia i se pare o problema, altul poate nici nu-i da atentie...
   Oricum, e bine sa te informezi din mai multe surse, asa ca documenteaza-te !
  • Suzuki VITARA NewCool 4WD 1,6 benzina/Suzuki SX4 S-CROSS HYBRID SPIRIT, 1.4 AllGrip
 
The following users thanked this post: Don Napoleon, Bobi

Offline Tatallor

Re: Mici probleme (si solutii) new Vitara
« Răspuns #735 : 26.Sep.2020, 02:20:52 p.m. »
In 19.000 km rulati n-am avut absolut nicio problema tehnica, intr-adevar insonorizarea e proasta si calitatea vopselei/tablei din ce-am observat. Ca si materiale folosite eu zic c-au evoluat din punct de vedere al calitatii de la un model la altul cat ca si dotari standard incluse. Per total eu zic ca are un pret cinstit.
  • Suzuki Vitara 1.4 Passion 2WD MT Galactic Grey Metallic
 

Offline Tatallor

Re: Mici probleme (si solutii) new Vitara
« Răspuns #736 : 02.Dec.2020, 05:15:40 p.m. »
Salut, am constatat astazi ca diuza de la stergatorul lunetei nu mai spriteaza lichid.Nu pare sa fie infundata si mi se pare ca si cele de la parbriz nu evacueaza lichidul cu presiune normala. Stie cineva pe unde se poate verifica intermediar daca ajunge lichidul la luneta?
  • Suzuki Vitara 1.4 Passion 2WD MT Galactic Grey Metallic
 

Offline dthem

Re: Mici probleme (si solutii) new Vitara
« Răspuns #737 : 02.Dec.2020, 05:16:51 p.m. »
Sunt temperaturi negative in natura? In rezervor ai lichid de vara?
  • Vitara 1.4 BoosterJet AT Passion 2019
 

Christian 1

  • Vizitator
Re: Mici probleme (si solutii) new Vitara
« Răspuns #738 : 02.Dec.2020, 05:19:02 p.m. »
Am patit aceiasi chestie cu un lichid de parbriz de -20 grade,ceva indoielnic ca si calitate. Am bagat 1l de spirt medicinal in rezervor si dupa ce m-am tot jucat cu sprituitoarea, si-a dat drumul.
 
The following users thanked this post: Tatallor

Offline Tatallor

Re: Mici probleme (si solutii) new Vitara
« Răspuns #739 : 02.Dec.2020, 05:23:17 p.m. »
Sunt temperaturi negative in natura? In rezervor ai lichid de vara?

E cel de iarna cumparat de la Petrom, l-am schimbat acum 2 saptamani Temperaturile is negative in Cluj de cateva zile, chiar -7 dimineata.
  • Suzuki Vitara 1.4 Passion 2WD MT Galactic Grey Metallic