Autor Subiect: Sa mai radem nitel!!  (Citit de 293689 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Vecchio

Re: Sa mai radem nitel!!
« Răspuns #1770 : 21.Oct.2020, 05:43:29 p.m. »
Ia-uzi:
  • Vitara 1.4 Passion Allgrip AT/Jymni LJ80
Nu mă cert niciodată cu un prost, că mă aduce la nivelul lui și mă bate cu experiența. Bașca, are și mintea odihnită!
Am o mare calitate - iert foarte repede! Dar am și un mare defect - nu uit nicidată!
 
The following users thanked this post: ntire2000, FritzVonSpritz

Christian 1

  • Vizitator
Re: Sa mai radem nitel!!
« Răspuns #1771 : 22.Oct.2020, 12:34:26 p.m. »
 :-/
 

Offline ntire2000

Re: Sa mai radem nitel!!
« Răspuns #1772 : 22.Oct.2020, 07:25:56 p.m. »
Dan Bittman: "Să mor și eu de Covid, să dea Dumnezeu. Chiar nu vreau să mai trăiesc în condiții degradante"

Foarte, foarte trist, mi-au dat lacrimile (de crocodil).
De când s-au anulat chermezele platite de primarii omul asta saracul face foamea, ca s-au dus banii de cântari mai mult sau mai putin electorale.
L-au parasit pâna si boarfele, ca nici tânar nu mai e.
  • スズキ ビターラ
Κατά τον δαίμονα εαυτού
 

Offline ntire2000

Re: Sa mai radem nitel!!
« Răspuns #1773 : 22.Oct.2020, 09:54:12 p.m. »
  • スズキ ビターラ
Κατά τον δαίμονα εαυτού
 

Christian 1

  • Vizitator
Re: Sa mai radem nitel!!
« Răspuns #1774 : 23.Oct.2020, 08:46:28 a.m. »
 ;)
 

Christian 1

  • Vizitator
Re: Sa mai radem nitel!!
« Răspuns #1775 : 24.Oct.2020, 10:00:24 a.m. »
"– Bună ziua. Am văzut poze cu camerele din hotelul dumneavoastră și aș vrea să mă cazez. Mai aveți camere?
 – Da, mai avem.
 – La ce preț?
 – Avem la 200 de lei și la 300 de lei.
 – Și care este diferența?
 – De 100 de lei."

 :D
 

Offline NicNic

Re: Sa mai radem nitel!!
« Răspuns #1776 : 24.Oct.2020, 12:31:48 p.m. »
"– Bună ziua. Am văzut poze cu camerele din hotelul dumneavoastră și aș vrea să mă cazez. Mai aveți camere?
 – Da, mai avem.
 – La ce preț?
 – Avem la 200 de lei și la 300 de lei.
 – Și care este diferența?
 – De 100 de lei."

 :D


Pare a fi din seria urmatoare:

"Un turist opreste un trecator si il intreaba:
Turistul: Nu va suparati, caut strada asta ....
Trecatorul: Nu ma supar, cautati-o!"
  • ex-Suzuki SX4 Navi silky silver metallic = ex-SUVI
Desteapta-te romane!
Traiasca capra vecinului!
 

Offline ntire2000

Re: Sa mai radem nitel!!
« Răspuns #1777 : 24.Oct.2020, 11:23:08 p.m. »
În metrou, conversația telefonică a unui domn, confesiunea sa fericită și exuberantă, mi-a ciulit urechile și m-a purtat în doar cîteva secunde pe tărîmul unui romantism pe care îl credeam pierdut: „Este atît de șic, și de elegantă, și de frumoasă, este tot ce mi-am dorit vreodată și, da, sînt cu adevărat și iremediabil îndrăgostit. Nu, nu are patru, ci două portiere”.

**************

Din alte pandemii. S-a scos la licitație în Anglia un text manuscris (două pagini) de Isaac Newton care conține leacul împotriva ciumei bubonice propus de genialul fizician. Zice descoperitorul legilor mecanicii: se ia o broască rîioasă, se atîrnă în sobă de picioarele din spate, cu capul în jos, vreo două-trei zile, pînă vomită un amestec de pămînt cu insecte; această borîtură se colectează într-un recipient mic din ceară galbenă și se face din ea, astfel, un fel de unguent. Cu unguentul acesta se tratează bubele ciumei. Și trec. Dacă nu trec, pacientul să urmeze tratamentul cu geme și cristale, că sigur scapă. Interesant pentru istoria științei este că Newton a scris acest text în 1666, la Cambridge, exact în vremea în care descoperea gravitația universală. Interesant pentru noi toți, însă, ar fi să ne imaginăm cum se vor uita urmașii noștri, peste 360 de ani, la recomandările științifice anti-COVID de astăzi.

**************

Cei doi locuitori (82 și 74 de ani) dintr-un cătun izolat din Italia insistă să poartă mască din respect unul față de celălalt și pentru că „e o chestiune de principiu”. Cînd se întîlnesc la o cafea, stau la o masă lungă de doi metri, fiecare la alt capăt, și încearcă să păstreze distanța și atunci cînd merg împreună ca să ia apă de la fîntînă. Sînt convinsă că dacă în Germania ar exista un cătun cu un singur locuitor, și acela ar purta mască din respect față de reguli și de sine însuși.
  • スズキ ビターラ
Κατά τον δαίμονα εαυτού
 

Christian 1

  • Vizitator
Re: Sa mai radem nitel!!
« Răspuns #1778 : 25.Oct.2020, 08:27:11 a.m. »
 :)
 
The following users thanked this post: ntire2000

Offline ntire2000

Re: Sa mai radem nitel!!
« Răspuns #1779 : 25.Oct.2020, 09:17:25 p.m. »
  • スズキ ビターラ
Κατά τον δαίμονα εαυτού