Autor Subiect: Sa mai radem nitel!!  (Citit de 293691 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline shpeedy

Re: Sa mai radem nitel!!
« Răspuns #1090 : 15.Iun.2018, 08:09:35 a.m. »
Bun sfat...

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk

Ex: 2007 Swift M13A, 2010 SX4 M16A 4x4
Current: (2019 Ignis Allgrip K12C), 2007 Forester 2.0X
 

Offline shpeedy

Re: Sa mai radem nitel!!
« Răspuns #1091 : 15.Iun.2018, 11:54:25 p.m. »
:-))
 

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
« Ultima Modificare: 16.Iun.2018, 12:11:03 a.m. de shpeedy »
Ex: 2007 Swift M13A, 2010 SX4 M16A 4x4
Current: (2019 Ignis Allgrip K12C), 2007 Forester 2.0X
 
The following users thanked this post: rexkrokiDAU, enicky, toma, Costique, ambmihai

Offline enicky

Re: Sa mai radem nitel!!
« Răspuns #1092 : 16.Iun.2018, 12:10:24 a.m. »
   @shpeedy  :good: :-))  =))
Hai ca te-ai scos! E supertare !!! Dupa ce am citit asta, chiar nu mai intru pe alt topic !!!! :good:
  • Suzuki VITARA NewCool 4WD 1,6 benzina/Suzuki SX4 S-CROSS HYBRID SPIRIT, 1.4 AllGrip
 

Offline shpeedy

Re: Sa mai radem nitel!!
« Răspuns #1093 : 18.Iun.2018, 02:04:34 p.m. »
Nasol moment...

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk

Ex: 2007 Swift M13A, 2010 SX4 M16A 4x4
Current: (2019 Ignis Allgrip K12C), 2007 Forester 2.0X
 
The following users thanked this post: toma

Offline Lerua07

Re: Sa mai radem nitel!!
« Răspuns #1094 : 18.Iun.2018, 05:41:35 p.m. »
No comment !!!  :D  >:)
  • Vitara 2015, spirit 1.6 benzina, allgrip, TM, alba,
Multumeste-te cu putin, pentru ca putinul nu-ti va lipsi niciodata !
 

Offline enicky

Re: Sa mai radem nitel!!
« Răspuns #1095 : 24.Iun.2018, 05:22:49 p.m. »
                                       CAINELE CEL BATRAN

         Poveste dedicată celor care se consideră "tineri de suficient de multă vreme"

     Un domn mai în vârstă  se hotărăşte să meargă la un safari în Africa. Îl duce cu el şi pe câinele său bătrân pentru a-i fi companie.
Într-o zi, câinele se bucură să alerge după fluturi, până când îşi dă seama că s-a rătăcit. În timp ce adulmeca urmele ca să găsească drumul, vede un leopard alergând spre el cu intenţia vădită de a-l înfuleca.
Câinele bătrân îşi zice:"Văleu! Sunt terminat!", dar observă în vecinătate nişte resturi de oase şi punându-se cu spatele la leopardul care se apropia începe repede să roadă oasele cu poftă. Când să sară leopardul pe el, câinele bătrân exclamă:
"Acest leopard a fost cu adevărat delicios! Oare unde mai găsesc unul?" La auzul acestor vorbe leopardul se opri brusc, speriat, şi fugi de acolo, gândind: "Ufff! Era cât pe ce! Câinele ăsta bătrân aproape că mi-a venit de hac!"
În tot acest timp, o maimuță care a privit întreaga scenă dintr-un copac se întrebă cum ar putea profita de ceea ce știa pentru a obţine protecție din partea leopardului. Alergă repede după leopard, dar câinele bătrân văzând-o că fuge cu viteză maximă,  își dă seama că maimuţa pune ceva la cale.
Maimuța îl ajunge din urmă pe leopard şi îi povesteşte despre viclenia câinelui. Tânărul leopard, furios că a fost păcălit, zice:
"Hai, maimuță, sări pe spatele meu și vei vedea ce păţeşte cel care vrea să mă înșele!"
Câinele bătrân vede leopardul cu maimuța în spinare și se întreabă neliniștit: "Ei, acuma ce mă fac?!"
Se puse din nou cu spatele la atacatori și se comportă ca și cum nu i-ar fi văzut. Când aceştia ajunseră destul de aproape de el, strigă cu ciudă: "Unde-i afurisita aia de maimuţă?!  De-o oră am trimis-o să-mi aducă un alt leopard !!!"

Morala:
Nu râde de cei în vârstă! Vârsta şi rafinamentul  întrec întotdeauna puterea și tinereţea. Spiritul și înţelepciunea se dezvoltă doar odată cu experiența.
 
Dacă nu trimiți acest mesaj la alti prieteni vechi, îi vei lipsi de o ocazie de a râde cu poftă .
          Nu noi suntem mai în vârstă,  alţii sunt mai tineri!
  • Suzuki VITARA NewCool 4WD 1,6 benzina/Suzuki SX4 S-CROSS HYBRID SPIRIT, 1.4 AllGrip
 

Offline Costique

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 2505
  • Thanked: 1295 times
  • Gen: Bărbat
  • Schimbarea vine, ca vrei, ca nu vrei...
    • Göteborg
Re: Sa mai radem nitel!!
« Răspuns #1096 : 25.Iun.2018, 11:51:15 p.m. »
Pe unul din drumurile comuniste era o curba periculoasa nesemnalizata. Un american in vizita in Romania cu masina nu o observa si iese in balarii. Turteste masina bine dar el iese de la volan, se uita la ea si zice "Lasa ca-mi iau alta de Craciun!". Din aceleasi motive iese si un neamt pe aratura busindu-si serios masina. Acesta exclama "ei lasa, imi iau alta pana la vara viitoare!"
Asteptand ei "organele" pe langa masini vad si un roman cu Dacia 1300 patind acelasi lucru (nu radeti , pe drumul de pe digul spre Braila dinspre Galati este dupa trecerea de calea ferata o curba brusca la stanga cu vreo 2m rambleu. Eu am vazut vreo 2 sariti pe acolo, straini de locuri). Isi face masina varza dar si el e nevatamat. Cand iese din masina izbucneste in lacrimi "masina mea, masina mea, am muncit o viata pentru ea!". Vazand intamplarea americanul il intreaba foarte serios  "Dar cine te-a pus sa-ti iei masina asa scumpa?"!
  • Suzuki Vitara S AT -> Peugeot 3008
 

Offline Silfax

Re: Sa mai radem nitel!!
« Răspuns #1097 : 28.Iun.2018, 01:16:38 p.m. »
Tot de sezon...:D

  • S-Cross Elegance benzina 4x2
 
The following users thanked this post: Costique

Offline gabineg

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 14360
  • Thanked: 3381 times
  • Gen: Bărbat
  • Suzuki SX4 GLX 4WD
    • Bucuresti
Re: Sa mai radem nitel!!
« Răspuns #1098 : 02.Iul.2018, 10:17:54 p.m. »
 :notlst:
  • SX4 by Giugiaro
It's nice to be Important, but it's more important to be Nice
 

Offline Silfax

Re: Sa mai radem nitel!!
« Răspuns #1099 : 03.Iul.2018, 03:02:50 p.m. »
  • S-Cross Elegance benzina 4x2
 
The following users thanked this post: toma, Relisis, ..., Costique