Autor Subiect: Sa mai radem nitel!!  (Citit de 293787 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline BXXENL

Re: Sa mai radem nitel!!
« Răspuns #400 : 14.Mai.2013, 07:51:46 p.m. »
Un fel de a-i da peste nas moderatorului ca pe aria lui sunt topice cu titluri ce contin greseli, de parca moderatorul nu are alta treaba decat sa corecteze neatentiile altora. 

Unii evident nu au ce face.
  • SX4 1.5
Alex
 

Offline Leutz

Re: Sa mai radem nitel!!
« Răspuns #401 : 15.Mai.2013, 06:40:45 a.m. »
S-au remediat cele doua probleme.

O solutie pentru a nu mai apare astfel de discutii este sa se foloseasca, cu incredere, optiunea de raportare catre moderatori a diverselor scapari.
Acum noua versiune de SMF ofera suport imbunatatit pentru gestionarea raportatilor si, spre bucuria noastra, un numar in crestere de utilizatori procedeaza in acest fel ... fara ca noi sa-i fi ghidat in aceasta directie. Deci gand la gand cu bucurie  :)

Vom incerca sa promovam acest mod de lucru pe viitor, intrucat este mult mai eficient (el este deja inglobat in noul regulament, care inca nu e definitiv/public):
- scurteaza mult timpul de reactie al echipei de moderare
- ii ajuta pe moderatori sa vada mult mai bine
- nimimizeaza posibilele schimburi de replici off-topic, atingeri personale, polemici ...
- etc.

Speram ca in timp lucrurile sa migreze incet-incet in aceasta directie  :)
  • SX4 AWD MT 2.0 - 2007 / Outlander AWD CVT 2.4 - 2019
 

Offline adrian_r5

Re: Sa mai radem nitel!!
« Răspuns #402 : 15.Mai.2013, 09:27:14 a.m. »
Unii evident nu au ce face.
Ce le stii tu ... ca un om mare  >:)

Asa e ... "unii evident nu au ce face" ... se mai apuca sa dea sfaturi ... Iar cind au si ei cite o solicitare sint tratati "jmechereste" ...    Shit happens ... de unde nu e nici Dumnezeu nu cere (sau cum ar zice un "liber cugetator" - de la fiecare dupa posibilitati).
« Ultima Modificare: 15.Mai.2013, 09:29:15 a.m. de adrian_r5 »
Too Old to Rock and Roll: Too Young to Die (© Jethro Tull 1976)

Better Motörhead than Dead :yeah:
 

Offline BXXENL

Re: Sa mai radem nitel!!
« Răspuns #403 : 15.Mai.2013, 09:40:42 a.m. »
Poate nu ai inteles atunci, dar am apreciat sfatul tau si ti-am multumit pt indicatii. Cat la partea cu site-ul de anvelope, nu inteleg ce te-a mai nemultumit acolo. Eu zic ca in loc sa dai quote-uri in stanga si in dreapta mai bine ai zice direct ce te nemultumeste. Mai bine zici in fata unui om ceva decat sa-l intepi cu 1000 de citate.

Adica, ce iti era sa dai report post, nu e de parca il turnai la securitate pe intiatorul topicului. E mai bine sa razi de moderator ca i-au scapat 2 litere gresite in subiectele deschise in aria de care e responsabil?


  • SX4 1.5
Alex
 

Offline adrian_r5

Re: Sa mai radem nitel!!
« Răspuns #404 : 15.Mai.2013, 10:28:59 a.m. »
Cat la partea cu site-ul de anvelope, nu inteleg ce te-a mai nemultumit acolo. Eu zic ca in loc sa dai quote-uri in stanga si in dreapta mai bine ai zice direct ce te nemultumeste.
De unde ai scos treaba cu nemultumirea ... asta numa' tu stii  ...  Credeam ca post-ul meu a fost destul de clar.

E mai bine sa razi de moderator ca i-au scapat 2 litere gresite in subiectele deschise in aria de care e responsabil?
Nu-mi aduc aminte sa fi vazut prin regulament ca este interzis risul (fie el si "de moderator") ;)
Too Old to Rock and Roll: Too Young to Die (© Jethro Tull 1976)

Better Motörhead than Dead :yeah:
 

Offline BXXENL

Re: Sa mai radem nitel!!
« Răspuns #405 : 15.Mai.2013, 11:27:44 a.m. »
Bunul simt nu trebuie trecut in regulament ca sa-l respecti. Cred ca stii si tu ca moderatorii sunt oameni, au vieti personale, joburi si ce fac pe forum fac pe gratis, sacrificandu-si timpul liber.

Partea cu nemultumirea am luat-o din penultimul tau post in care ai pus ca link catre postul tau cuvantul jmekereste.

Dracu te intelege pe tine ce vrei, esti foarte dificil, chitibusar, si  nu inteleg daca prin comportamentul tau speri la o comunitate mai legata sau doar iti place sa arati cu degetul pe toata lumea ca un copil rautacios.

Respectul castigat ajutand comunitatea il pierzi treptat treptat intepand useri sau agatandu-te de chestii mici, o expirmare interpretabila atunci cand e scoasa din context sau o formulare gresita, cand de fapt toata lumea a inteles ce vroia sa zica respectivul.
  • SX4 1.5
Alex
 

Offline miaunica

Re: Sa mai radem nitel!!
« Răspuns #406 : 15.Mai.2013, 11:31:47 a.m. »
Vă rog să rămâneţi pe subiect.
cainii au stapan...pisicile au anturaj
 

Offline adrian_r5

Re: Sa mai radem nitel!!
« Răspuns #407 : 15.Mai.2013, 11:50:21 a.m. »
moderatorii sunt oameni, au vieti personale, joburi si ce fac pe forum fac pe gratis, sacrificandu-si timpul liber.

Vă rog să rămâneţi pe subiect.

Too Old to Rock and Roll: Too Young to Die (© Jethro Tull 1976)

Better Motörhead than Dead :yeah:
 

Offline Laurentiu

Re: Sa mai radem nitel!!
« Răspuns #408 : 15.Mai.2013, 12:25:16 p.m. »
...moderatorii sunt oameni, au vieti personale, joburi si ce fac pe forum fac pe gratis, sacrificandu-si timpul liber.
I-a obligat cineva ? :D  Aici, pasiunea isi spune cuvintul. ;)



ANTENA 3 e aici. MEREU va fi (SI) aici.
Un mare adevar: este foarte periculos sa dai puteri nelimitate unor minti limitate (Nikola Tesla).
S-auzim numai de bine oriunde ne-am afla!
 

Offline adrian_r5

Re: Sa mai radem nitel!!
« Răspuns #409 : 15.Mai.2013, 12:48:12 p.m. »
Dracu te intelege pe tine ce vrei
Ce vreau ? ... credeam ca e simplu de dedus ce vreau ... De exemplu in topicul de fata vreau, precum zice si titlul,  "sa mai radem nitel" ... aici voiam exact ce scrie in intrebare - sa aflu "despre cine e vorba" ... Precum vezi ... ceea ce vreau depinde de context.

esti foarte dificil, chitibusar
Ma adaptez si eu la mediul inconjurator.

Respectul castigat ajutand comunitatea
Despre ce respect si despre ce ajutor e vorba  :-/
Too Old to Rock and Roll: Too Young to Die (© Jethro Tull 1976)

Better Motörhead than Dead :yeah: