Autor Subiect: Termeni livrare S-CROSS / Vitara  (Citit de 1225 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline apostol123s

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 6
  • Gen: Bărbat
    • Bucuresti
Termeni livrare S-CROSS / Vitara
« : 22.Feb.2022, 04:14:43 p.m. »
Salutare! Se mai stie ceva de termenul de livrare? Ceva colegi pe aici cu comenzi recente?
  • S-CROSS
 

Offline Fujitsu

Re: Termeni livrare S-CROSS / Vitara
« Răspuns #1 : 23.Feb.2022, 04:27:43 a.m. »
8 - 10 luni daca se lanseaza comanda noua.
  • my ex: SX4 S-Cross 1.4 AT, actual: ID 4
 

Offline CyborgSky00

Re: Termeni livrare S-CROSS / Vitara
« Răspuns #2 : 23.Feb.2022, 06:11:24 a.m. »
9 luni, timp asteptare, cu conditia pierderii avansului daca re razgandesti
  • Suzy
 

Offline Acidutzu2000

Re: Termeni livrare S-CROSS / Vitara
« Răspuns #3 : 23.Feb.2022, 08:17:39 a.m. »
Nu vreau sa intru in polemica, stiu ca asta este situatia acuma, dar mie anul trecut patru luni mi s-au parut o vesnicie !
Multa bafta si rabdare celor cu comenzi deja date !
  • Suzuki Vitara Passion 2WD - Albastru Turquoise
 

Offline ntire2000

Re: Termeni livrare S-CROSS / Vitara
« Răspuns #4 : 23.Feb.2022, 09:06:17 a.m. »
9 luni, timp asteptare, cu conditia pierderii avansului daca re razgandesti
Asta e ca un fel de pensie alimentara? :D

Cum adica sa pierzi avansul, e ilegal asa ceva.
Iar daca se specifica astfel de clauze în precontractele de vânzare înseamna ca situatia este foarte complicata.
Nimeni nu-si mai asuma nimic pentru ca nu se stie cum evolueaza criza, nu-i asa?
  • スズキ ビターラ
Κατά τον δαίμονα εαυτού
 

Offline ...

Re: Termeni livrare S-CROSS / Vitara
« Răspuns #5 : 23.Feb.2022, 09:10:24 a.m. »
Nu cred ca e ilegal, daca te razgandesti inainte sa expire termenul de livrare pe care l-ai acceptat (termen care e estimativ, oricum). Ar fi fain sa ti se spuna un termen mai mare, dar sa vina mai repede si sa te anunte apoi din timp ca va veni mai repede.
 

Offline enicky

Re: Termeni livrare S-CROSS / Vitara
« Răspuns #6 : 23.Feb.2022, 09:32:08 a.m. »
.... Ar fi fain sa ti se spuna un termen mai mare, dar sa vina mai repede si sa te anunte apoi din timp ca va veni mai repede.
   Chiar acum cateva zile cand am facut un drive-test cu S-Cross-ul, reprezentantul companiei mi-a spus ca termenul de livrare este de 6-9 luni, termen in care ei au inclus si o marja de siguranta, asa ca este posibil ca in realitate acesta sa fie mai mic.
  • Suzuki VITARA NewCool 4WD 1,6 benzina/Suzuki SX4 S-CROSS HYBRID SPIRIT, 1.4 AllGrip
 

Offline ...

Re: Termeni livrare S-CROSS / Vitara
« Răspuns #7 : 23.Feb.2022, 09:37:50 a.m. »
Nu asa, 6-9 luni, ci 9 luni, dar sa vina in 6. Din pacate, de multe ori nu e vina dealerilor, ci a importatorilor oficiali care sunt incompetenti. Contribuie foarte mult si faptul ca, indiferent de marca, Romania e pe ultimele locuri cand e vorba de prioritate/cota de piata, exceptand Dacia si Ford.
 

Offline enicky

Re: Termeni livrare S-CROSS / Vitara
« Răspuns #8 : 23.Feb.2022, 12:01:29 p.m. »
Nu asa, 6-9 luni, ci 9 luni, dar sa vina in 6..... Romania e pe ultimele locuri cand e vorba de prioritate/cota de piata, exceptand Dacia si Ford.
    Pentru ca asa vrei tu !
  Eu ma feresc sa mai fac afirmatii d-astea, ca si cum as cunoaste in detaliu situatia productiei, livrarilor si estimarilor. Apropo de estimari cote de piata/prioritati, contrar tuturor asteptarilor, dupa info de la dealeri, in ultimii cinci ani Suzuki s-a vandut f. bine si mai ales Vitara.
  • Suzuki VITARA NewCool 4WD 1,6 benzina/Suzuki SX4 S-CROSS HYBRID SPIRIT, 1.4 AllGrip
 

Offline VictorN

Re: Termeni livrare S-CROSS / Vitara
« Răspuns #9 : 10.Sep.2023, 09:41:57 p.m. »
E o aberație sa plătești avans și sa nu îți fie returnat în condițiile în care echiparile sunt fixe și singurul lucru de schimbat e culoarea. Cu un timp de așteptare de 9 luni mașină aia se va vinde în secunda 2 în cazul în care se renunță la ea.


Sent from my iPhone using Tapatalk