Autor Subiect: Stiati ca....  (Citit de 98837 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline ariciul

Re: Stiati ca....
« Răspuns #360 : 17.Sep.2017, 04:03:33 p.m. »
Dovada am din alte dati cand am pozat, din pacate ieri nu pot sa zic ca s-a vazut, erau niste nori, iar azi nu par a fi conditii meteo , nori si vant puternic. Dar sper sa mai vina zile senine, mai ales in octombrie!
  • Suzuki Vitara 1.6 Passion allgrip
 

Offline Silfax

  • S-Cross Elegance benzina 4x2
 
The following users thanked this post: enicky

Offline enicky

Re: Stiati ca....
« Răspuns #362 : 25.Sep.2017, 11:19:03 a.m. »
  A fost cutremur : http://www.infp.ro/
  • Suzuki VITARA NewCool 4WD 1,6 benzina/Suzuki SX4 S-CROSS HYBRID SPIRIT, 1.4 AllGrip
 

Offline enicky

  • Suzuki VITARA NewCool 4WD 1,6 benzina/Suzuki SX4 S-CROSS HYBRID SPIRIT, 1.4 AllGrip
 

Offline aleksanders

Re: Stiati ca....
« Răspuns #364 : 30.Sep.2017, 10:25:05 p.m. »
este al-2-lea articol prezentat  pe forum, dupa cel cu dusterul blindat.... m-am socat putin stiind de stirile astea de acum un an... asa ca am deschis articolul si surpriza.. scris pe 27.sept.2017... WOW... astia chiar isi scriu articolele din trecut!  :D genial
  • vitara-spirit 1.6 vvt 4x4 2015
http://www.suzuki-club.ro/forum/index.php?topic=5810.msg220737;topicseen#new2015 Spirit 4x4 1.6 VVT benzină - Suza - prima japoneza din viata mea
 

Offline sfichiu

Re: Stiati ca....
« Răspuns #365 : 09.Oct.2017, 10:26:26 a.m. »
  • VITARA S ,Matiz
 

Offline ariciul

Re: Stiati ca....
« Răspuns #366 : 17.Oct.2017, 11:41:47 a.m. »
Ma citez deoarece si azi se pare vor fi conditii de vizibilitate. Si ieri au fost din pacate n-am reusit sa ajung pe un deal in timp util. Astazi insa am sa incerc sa trag o fuga cu aparatul si va sfatuiesc si pe voi cei care sunt pasionati de fotografie! Soarele apune pe la 18.15 asa ca ora la care ar trebui sa fiti pe o culme ar fi inainte de 18.05 cel mult! LA 18.20 soarele e deja disparut dupa culme!
Sper ca nu va suparati ca tot postez asta dar conditiile necesare pentru o asa vizibilitate apar destul de rar!

Stiati ca din Iasi se poate vedea Ceahlaul la Apus in anumite zile?  Ei bine azi ar fi una din acele zile si ieri a fost vizibil dar n-am avut timp sa-mi pregatesc aparatul foto doar am trecut in graba printr-un loc de unde se vede si intr-adevar mai era vizibil desi soarele trecuse de orizont de minute bune!
Asa ca cei din Iasi mai pot vedea si in asta seara Ceahlaul, apusul e la ora 7.20. Locurile de unde se poate vedea Ceahlaul sunt mai multe: din Copou cu vizibilitate spre vest (sa nu fie obstruat de cladiri) dealul Repedea , la nord de Valea Lupului , posibil de la Cetatuia (dar n-am incercat de acolo), in general de pe toate dealurile care au priveliste libera catre vest.
Daca reusesc am sa postez azi sau maine rezultatul sedintei foto.
Si maine e o zi se pare la fel de frumoasa, va puteti pregati si pt maine daca azi e prea tarziu.
  • Suzuki Vitara 1.6 Passion allgrip
 

Offline ariciul

  • Suzuki Vitara 1.6 Passion allgrip
 

Offline gabineg

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 14364
  • Thanked: 3382 times
  • Gen: Bărbat
  • Suzuki SX4 GLX 4WD
    • Bucuresti
Re: Stiati ca....
« Răspuns #368 : 25.Oct.2017, 06:49:07 p.m. »
Azi se împlinesc  100 ani de la M.R.S.O., respectiv de cand comunismul a devenit intr-o tara doctrină de stat. Dupa un export sustinut, a urmat o involutie. Mai există azi intr-un numar de state egal cu cel al degetelor de la o mana.
  • SX4 by Giugiaro
It's nice to be Important, but it's more important to be Nice
 
The following users thanked this post: shpeedy

Offline yeti

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1520
  • Thanked: 551 times
  • Gen: Bărbat
    • Bucuresti, Sector 3
Re: Stiati ca....
« Răspuns #369 : 30.Oct.2017, 07:10:02 p.m. »
Stiati ca din Iasi se poate vedea Ceahlaul la Apus in anumite zile? 
Stiati ca din Bucuresti se poate vedea Bucegiul in anumite zile? Am avut de mai multe ori placerea asta, de obicei toamna si iarna.
Astazi dimineata a fost unul din acele momente. Se vedeau clar muntii cu crestele inzapezite. Pozale sunt facute cu telefonul si n-au putut surprinde ce am vazut cu ochiul liber.
  • Opel Mokka Cosmo 1.4 benzina turbo 140CP 6MT 4x4 Red Velvet BFGoodrich G-grip allseason2 (fost Suzuki Vitara Cool 1.6 benzina 120CP 2WD 5MT Superior White Michelin CrossClimate)
Vitara 
Mokka