Autor Subiect: Accesorii new Jimny  (Citit de 5315 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline boga81

Re: Accesorii new Jimny
« Răspuns #10 : 22.Mai.2020, 01:54:52 p.m. »
Dada, stiam de jgheab. Dar uitasem ca vechiul Jimny venea cu bare longitudinale.

Trimis de pe al meu SM-G960F folosind Tapatalk

  • Duster 1.5 Blue dCi 4x4 SL Orange, chill as f*ck / ex SX4 1.6 4x4 Navi a.k.a. Suzuka - MAD Springs Lift-Kit, K&N Filter, powered by obdtunig: Life begins at 4.000 rpm
 

Offline f.cristi

Re: Accesorii new Jimny
« Răspuns #11 : 03.Iun.2020, 11:16:38 p.m. »

Online ntire2000

Re: Accesorii new Jimny
« Răspuns #12 : 03.Iun.2020, 11:22:36 p.m. »
Din pacate, vizionând belsugul de accesorii (pe mine m-a interesat Vitara) de pe site-ul oficial din UK, am ajuns iar la concluzia ca noi suntem clienti de mâna a doua.
Efectiv nu contam decât atunci când platim integral masina, dupa aceea noi sa fim sanatosi si sa reusim sa cumparam accesorii de la altii.
  • スズキ ビターラ
Κατά τον δαίμονα εαυτού
 

Offline f.cristi

Re: Accesorii new Jimny
« Răspuns #13 : 03.Iun.2020, 11:32:32 p.m. »
In sfera care ma intereseaza pe mine (Ignis si Jimny) nu am gasit diferente majore. De exemplu la Jimny am vazut in plus pe UK jante de aliaj de 15, camera de marsarier si cateva brizbrizuri neinteresante. Dar dealerul mi-a dat de inteles ca poate aduce orice din catalogul ala. Si o sa comand, printre altele, camera si senzorii de parcare spate.
Din pacate suntem clienti de mana a doua la ofertele de echipare ale masinilor la toti importatorii.
De exemplu, saptamana trecuta i-am comandat sotiei noul Hyundai i10 (o masinuta care imi place si mie foarte mult  :D) si versiunea full de Romania spre deosebire de versiunile full din vest vine fara jante de 16", fara camera spate, fara keyless, fara geamuri electrice spate etc. (si fara posibilitatea de adaugare ca optionale).

Online ntire2000

Re: Accesorii new Jimny
« Răspuns #14 : 04.Iun.2020, 12:08:40 a.m. »
Bine macar ca are volan.  :-))

Pe mine ma interesa asa ceva, https://shopcars.suzuki.co.uk/accessories/new-vitara/990e0-86r11-0cb-drl-bezel-set-matte-black.html
Pe partea dreapta mi-am crapat un pic ornamentul dupa ce am lovit o gaina care s-a razgândit la jumatatea drumului.
  • スズキ ビターラ
Κατά τον δαίμονα εαυτού
 

Offline Cristi (XTI)

Re: Accesorii new Jimny
« Răspuns #15 : 04.Iun.2020, 10:56:56 a.m. »
Am descărcat și eu catalogul de accesorii pentru noul Jimny, odată cu ”descărcarea” mașinii de la dealer în noiembrie anul trecut.  :D
Era varianta pentru Germania și prețurile erau notabil mai mici ca cele din UK.

Am luat și eu câteva ”jucării” - deflectoarele pentru uși, covoraș de cauciuc pentru toată suprafața din spate (cu scaunele rabatate, că nu am nevoie de ele), suporți și izolare pentru boxe spate (aștept momentul potrivit pentru a trece la instalare), chestii din astea.
Jimny 2019 GLX MT Kinetic Yellow  
 

Offline dthem

Re: Accesorii new Jimny
« Răspuns #16 : 04.Iun.2020, 11:01:23 a.m. »
Din pacate, vizionând belsugul de accesorii (pe mine m-a interesat Vitara) de pe site-ul oficial din UK, am ajuns iar la concluzia ca noi suntem clienti de mâna a doua.
Efectiv nu contam decât atunci când platim integral masina, dupa aceea noi sa fim sanatosi si sa reusim sa cumparam accesorii de la altii.
Lol, avem si noi site de accesorii: https://mysuzuki.eu/ro/accessories/

Ce va mai grabiti...
  • Vitara 1.4 BoosterJet AT Passion 2019
 

Offline Cristi (XTI)

Re: Accesorii new Jimny
« Răspuns #17 : 04.Iun.2020, 11:31:09 a.m. »
Sunt răbdător - deja a trecut un an de când aștept cuminte să pună ceva, cât de cât, și pentru noul Jimny.  :fluier:

Până atunci, comand ce mă interesează pe baza codurilor de produs din cataloagele ”din afară”.  :-j
Jimny 2019 GLX MT Kinetic Yellow  
 

Offline dthem

Re: Accesorii new Jimny
« Răspuns #18 : 04.Iun.2020, 12:15:12 p.m. »
Adevarat, la cate Jimny au vandut probabil nu renteaza nici macar sa traduca catalogul din engleza in romana.
  • Vitara 1.4 BoosterJet AT Passion 2019
 

Offline Cristi (XTI)

Re: Accesorii new Jimny
« Răspuns #19 : 04.Iun.2020, 04:29:34 p.m. »
Dacă doriți să vă delectați cu poze frumoase cu accesorii mai aparte, de pe piața din Japonia, pentru noul Jimny - avem aici o broșură.  :clap:
Jimny 2019 GLX MT Kinetic Yellow  
 
The following users thanked this post: rexkrokiDAU