Autor Subiect: Sa skiem impreuna  (Citit de 38175 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline cristyyy2003

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13489
  • Thanked: 238 times
  • Gen: Bărbat
  • I'm old enough to know, but too young to care!!
    • Bucuresti
  • #romaniaelectrica
Lume multă, oameni puțini!
 

Offline miocrl

Re: Sa skiem impreuna
« Răspuns #21 : 09.Sep.2009, 08:06:26 p.m. »
nu am facut inca
ma astept o oferta

Offline gabin

Re: Sa skiem impreuna
« Răspuns #22 : 10.Sep.2009, 02:45:40 a.m. »
Sa-mi zici si mie zona, si eventual sugereaza-mi cateva zone frumoase si nu foarte scumpe.
Stiu ca Zell am See e foarte frumos, dar e si scump. Eu cand am mers am fost in BadHofgastein si a fost foarte misto acolo.

De mers voi merge cu trenul, fac ~20 ore pana in Salzburg :D
Daca cineva de pe aici vrea sa mearga, sa zica, eventual vine cu mine. Vreau sa fac o trupa cat mai mare :)
'08 Suzuki Swift Sport 1.6 VVT .:. Apex .:. Ferodo .:. Enkei
"Pe masura ce faci imbunatatiri costisitoare masinii, creste riscul de a o accidenta."
 

Offline miocrl

Re: Sa skiem impreuna
« Răspuns #23 : 10.Sep.2009, 07:59:52 a.m. »
- eu am stat la 5 kms de zell am see am fost. iarna trecuta, iar acum 2 ierni chiar in zell am see a fost mai scump un pic dar nu cu mult.
ski in zell si kaprun
- acum 4 ierni in Sautens... ski in Oetz, si soelden acolo am platit 140 pe sapt de persoana, cu mic dejun inclus

daca vrei cu trenul iti recomand zell am see ca ai partia langa localitate si gara :), si magazinele tot asa aproape.

eu am fost cu un diesel si ne-a costat 30 eur de pers dus intors si umblat pe acolo la ski.  cu trenul e sigur mai scump. chiar si mai scump decat un benzinar la 4 persoane. cred eu.
« Ultima Modificare: 10.Sep.2009, 09:56:58 a.m. de miocrl »
  • https://www.facebook.com/ComunitateaWaldorfTimisoara
 

Offline Fox

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 53
  • Gen: Femeie
Re: Sa skiem impreuna
« Răspuns #24 : 10.Sep.2009, 09:35:00 a.m. »
Daca cineva de pe aici vrea sa mearga, sa zica, eventual vine cu mine. Vreau sa fac o trupa cat mai mare :)

Eu chiar as vrea sa merg, de preferabil tot prin ianuarie si sa incepem sa ne intereseam de pe acum de cazare, etc.
Suzuki Swift 1.3 GLX Cosmic Black Pearl Metallic
B 01 TZL
 

Offline gabin

Re: Sa skiem impreuna
« Răspuns #25 : 10.Sep.2009, 01:57:34 p.m. »
Hai ca o sa incep sa ma uit atunci sa vad ceva cazare prin Zel am See, ms de sfaturi. Referitor la transport nu uita ca tu stai in Timisoara, inca putin si ai iesit la unguri si stai numai pe autostrazi, eu mai tre' sa fac inca vreo 800 de km prin RO si e un iad. Prefer sa iau trenul, si e relaxare totala.

Roxana, da-mi add pe mess si vorbim toate detaliile.
'08 Suzuki Swift Sport 1.6 VVT .:. Apex .:. Ferodo .:. Enkei
"Pe masura ce faci imbunatatiri costisitoare masinii, creste riscul de a o accidenta."
 

Offline miocrl

Re: Sa skiem impreuna
« Răspuns #26 : 10.Sep.2009, 02:05:00 p.m. »
Fox e roxana?
sau
roxana e Fox? :)

cu placa sau skiurile? daca e cu skiuri.. Buc - Salzburg - zona de ski e mult de carat le ele.

pai sa scrieti si aici si poate ne potrivim la perioada.

poti sa cauti in zell am see - Schüttdorf strada pe care am stat e  Zellermoos
poti sa mai incerci de acasa daca ai googleearth instalat si sa vezi pensiunile din zona aia. trebuie sa activezi toate detaliile.


LE
era sa uit un detaliu important:
oriunde ai sta, cam la o distanta de max 5oo de metrii se gaseste un ski-bus ce te duce daca ai ski-pass
« Ultima Modificare: 10.Sep.2009, 02:08:11 p.m. de miocrl »
  • https://www.facebook.com/ComunitateaWaldorfTimisoara
 

Offline Fox

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 53
  • Gen: Femeie
Re: Sa skiem impreuna
« Răspuns #27 : 10.Sep.2009, 02:14:56 p.m. »
Fox e roxana?
sau
roxana e Fox? :)

cu placa sau skiurile? daca e cu skiuri.. Buc - Salzburg - zona de ski e mult de carat le ele.

pai sa scrieti si aici si poate ne potrivim la perioada.


@microl: M-ai inchis :))) Username-ul Fox, numele Roxana  ;)
Si cu placa si cu skiurile :)eu prefer, insa, placa.
Normal ca o sa scriem si aici, ca doar trebuie sa vina cat mai multa lume
Suzuki Swift 1.3 GLX Cosmic Black Pearl Metallic
B 01 TZL
 

Offline gabin

Re: Sa skiem impreuna
« Răspuns #28 : 10.Sep.2009, 03:03:08 p.m. »
cu placa sau skiurile? daca e cu skiuri.. Buc - Salzburg - zona de ski e mult de carat le ele.

pai sa scrieti si aici si poate ne potrivim la perioada.

poti sa cauti in zell am see - Schüttdorf strada pe care am stat e  Zellermoos
poti sa mai incerci de acasa daca ai googleearth instalat si sa vezi pensiunile din zona aia. trebuie sa activezi toate detaliile.


LE
era sa uit un detaliu important:
oriunde ai sta, cam la o distanta de max 5oo de metrii se gaseste un ski-bus ce te duce daca ai ski-pass

Eu unul, sunt cu ski-urile, mi se pare ca ai mai multa mobilitate :D Oricum nu o sa le iau cu mine pt ca sunt grele, atat skiurile cat si claparii, prefer sa inchiriez de acolo.

Perioada este 2-3 ianuarie 2010 - 9-10 ianuarie 2010, cam asa..dar ramane de vazut.
Tocmai am cautat acum ceva in Kaprun si Zell am See, dar e asa de greu, ca imi da rezultate din Districtul Zell am See si localitatea Stiria, sau eu stiu care...never heard of it..

Tu in ce perioada mergi? Crezi ca va fi zapada in perioada care merg eu?
'08 Suzuki Swift Sport 1.6 VVT .:. Apex .:. Ferodo .:. Enkei
"Pe masura ce faci imbunatatiri costisitoare masinii, creste riscul de a o accidenta."
 

Offline miocrl

Re: Sa skiem impreuna
« Răspuns #29 : 10.Sep.2009, 03:12:19 p.m. »
sus pe ghetar sigur este zapada

eu merg probabil la inceput,sfarsit de februarie sau chiar inceput de martie. nu pot mai repede