Autor Subiect: Vacanta vara 2011 - ceva inedit?  (Citit de 2692 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline cristyyy2003

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13489
  • Thanked: 238 times
  • Gen: Bărbat
  • I'm old enough to know, but too young to care!!
    • Bucuresti
Vacanta vara 2011 - ceva inedit?
« : 04.Iul.2011, 12:28:20 p.m. »
Nu am nici cea mai mica idee unde as putea pleca vara asta. Ma gandeam la ceva inedit, ex. Thailanda, dar dupa ce am verificat prognoza am renuntat.
Voi pe unde va duceti? Cei care ati fost plecati deja poate ne vindeti si noua 2-3 idei :P
  • #romaniaelectrica
Lume multă, oameni puțini!
 

Offline hubbabubba

Re: Vacanta vara 2011 - ceva inedit?
« Răspuns #1 : 04.Iul.2011, 12:30:44 p.m. »
Shanghai - pt mine a fost o experienta pe care recunosc c-as repeta-o  ;-)
What goes around comes around ...
 

Offline LTD

... impotriva prostiei zeii insisi lupta in zadar ...

подписи для форумов
 

Offline whizzy

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 2040
  • Gen: Bărbat
Re: Vacanta vara 2011 - ceva inedit?
« Răspuns #3 : 04.Iul.2011, 12:54:14 p.m. »
Croatia Bol island ;)

vis de vis plus poti sa faci "Isle Hopping" pe acolo :)

http://de-weekend.blogspot.com/2010/09/bol-croatia.html
 

Offline sfichiu

Re: Vacanta vara 2011 - ceva inedit?
« Răspuns #4 : 04.Iul.2011, 01:06:40 p.m. »
Anul asta nu merg in strainatate,fac un mic tur al Romaniei.Cam asta ar fi traseul: Suceava-Cluj-Abrud-Transalpina-Portile de Fier-Valea Oltului-Transfagarasan-Poiana Brasov-Delta Dunarii-Cotnari-Suceava.
Daca aveti recomandari de obiective turistice si cazari aflate pe aceasta ruta rog sa-mi recomandati.
  • VITARA S ,Matiz
 

Offline whizzy

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 2040
  • Gen: Bărbat
Re: Vacanta vara 2011 - ceva inedit?
« Răspuns #5 : 04.Iul.2011, 01:42:05 p.m. »
@sfichiu - suntem un pic offtopic dar iti recomand Grindul Lupilor (de prin delta, e o rezervatie naturala si se ajunge cu masina ... da si tu un google sa vezi ce si cum)
 

Offline ..::Khaos::..

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5819
  • Thanked: 3 times
  • Gen: Femeie
  • ..::SX4: love at first sight!::..
Re: Vacanta vara 2011 - ceva inedit?
« Răspuns #6 : 04.Iul.2011, 02:09:30 p.m. »
Noi am fost in Dubai si ne-a placut. Insa ce-i drept, e putin cam cald in perioada asta... :D
Pentru Thailanda/Maldive/Caraibe am cautat si noi, insa se pare ca in Iunie nu era chiar cea mai buna alegere. Probabil Iulie e similar.
SX4 1.6 GS 4WD Sunlight Copper named YOSHI :x

 

Offline gabineg

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 14367
  • Thanked: 3383 times
  • Gen: Bărbat
  • Suzuki SX4 GLX 4WD
    • Bucuresti
Re: Vacanta vara 2011 - ceva inedit?
« Răspuns #7 : 04.Iul.2011, 02:09:51 p.m. »
Anul asta nu merg in strainatate,fac un mic tur al Romaniei.Cam asta ar fi traseul: Suceava-Cluj-Abrud-Transalpina-Portile de Fier-Valea Oltului-Transfagarasan-Poiana Brasov-Delta Dunarii-Cotnari-Suceava.
Daca aveti recomandari de obiective turistice si cazari aflate pe aceasta ruta rog sa-mi recomandati.

Intre Cluj si Abrud poti face un mic ocol spre vest la Campeni si te opresti o noapte-doua aici. Sunt aproape ghetarul Scarisoara, pestera lui Ionele si izbucul Tauz. Nu vei regreta. Daca te hotarasti, da-mi de stire sa-ti dau telefonul gazdei.

Iar pentru Delta: asta. Accesibila cu masina.
« Ultima Modificare: 04.Iul.2011, 02:16:54 p.m. de gabineg »
  • SX4 by Giugiaro
It's nice to be Important, but it's more important to be Nice
 

Offline rexkrokiDAU

Re: Vacanta vara 2011 - ceva inedit?
« Răspuns #8 : 04.Iul.2011, 02:29:35 p.m. »
Nu am nici cea mai mica idee unde as putea pleca vara asta.

Spre Capul Nord.   :D

Offline Leutz

Re: Vacanta vara 2011 - ceva inedit?
« Răspuns #9 : 04.Iul.2011, 03:40:14 p.m. »
Pai, intrucat ai zis ca vrei altceva si ai zis sa venim cu 2-3 sugestii  :D vin si eu cu 2.

1) Shanghai. Varianta asta nu e ALTCEVA, insa poate fi o experienta a naibii de frumoasa.
Shanghai-ul e extraordinar, mai ales daca reusesti sa-l vezi la firul ierbii ... (nu din hotel si taxi si nu prin obiectivul camerei foto)
Merita deci mers catre Shanghai, ca-i ruta ieftina. De-acolo mai jos sa vezi zona Guangzhou si Macau, doua elemente care trebuie vazute (ca turist) intr-o viata de om: balaurul productiei mondiale de ... de toate si respectiv Las Vegas-ul Asiei. Apoi mers in Hong-Kong ... si din Hong-Kong acasa, pentru ca la fel ... e ruta ieftina.
Vezi astea toate dintr-o bucata ... si ai fost pe acoperisul lumii secolului 21. Nu e rau.

2) Cuba. Asta ESTE altceva. Si daca ajungi acolo inaintea mea ... o sa te urasc toata viata  :D Dar asta e, noroc ca te cunosc.
Au fost niste prieteni acum cateva luni si s-au intors halucinati. Am avut lungi discutii cu ei dupa escapada lor si ... m-au halucinat si pe mine  :-((

P.S. La aventuri de genul asta vremea nu conteaza ... Important e ceea ce vezi, ce simti si ce cunosti acolo.
« Ultima Modificare: 04.Iul.2011, 03:49:50 p.m. de Leutz »
  • SX4 AWD MT 2.0 - 2007 / Outlander AWD CVT 2.4 - 2019