Autor Subiect: concediu in tara  (Citit de 4858 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline LTD

Re: concediu in tara
« Răspuns #20 : 30.Aug.2010, 05:59:13 p.m. »
daca ajungi la cheile bicazului poti merge rapid si pe ceahlau... ocolul nu e mare deloc si poti vedea casacada duruitoarele... e adevarat, trebuie sa mergi si putin pe jos... asta, asa, ca sa te mai dezmortesti dupa orele lungi de condus... poti innopta la durau... :D
... impotriva prostiei zeii insisi lupta in zadar ...

подписи для форумов
 

Offline rexkrokiDAU

Re: concediu in tara
« Răspuns #21 : 21.Apr.2017, 03:36:50 p.m. »
Eu ajung in august pentru doua saptamani in tara. Pe langa vizitele planificate la neamuri si probabil stomatolog, ma gandeam sa va intreb daca aveti idei pentru iesiri de o zi doua impreuna cu un bebe de 17 luni la acea data.  :)  De preferat prin centrul sau vestul tarii.

Voi ce faceti in concediu anul asta, luati drumurile Romaniei sub anvelope?   :)

Offline aleksanders

Re: concediu in tara
« Răspuns #22 : 22.Apr.2017, 10:19:08 p.m. »
cazare la marisel aici http://www.cabanamotilor.ro/ - vizita la salina turda, seara relaxare la fântânele
  • vitara-spirit 1.6 vvt 4x4 2015
http://www.suzuki-club.ro/forum/index.php?topic=5810.msg220737;topicseen#new2015 Spirit 4x4 1.6 VVT benzină - Suza - prima japoneza din viata mea
 

Offline ulise

Re: concediu in tara
« Răspuns #23 : 04.Iul.2017, 04:04:04 p.m. »
Eu ajung in august pentru doua saptamani in tara. Pe langa vizitele planificate la neamuri si probabil stomatolog, ma gandeam sa va intreb daca aveti idei pentru iesiri de o zi doua impreuna cu un bebe de 17 luni la acea data.  :)  De preferat prin centrul sau vestul tarii.

Voi ce faceti in concediu anul asta, luati drumurile Romaniei sub anvelope?   :)


Salut.
Cateva:
Zona Câmpeni: Cascada Pișoaia, Dealul cu Melci, Casa Memoriala Avram Iancu, Vârful Găina., mocaniță, Peștera Scarișoara, Peștera Ursilor;
Zona Făgăraș: Pensiunea Moara cu Noroc( există moară functională, inclusiv camera morarului, tradiționale)- în Ohaba, mănăstirea rupestră și mănăstirea noua din Sinca Veche.
  • Dacia Duster- motor K4M cu GPL
Viata este prea scurta pentru a alerga prin ea.
 

Offline ...

Re: concediu in tara
« Răspuns #24 : 04.Iul.2017, 04:18:28 p.m. »
Pentru Ohaba aveti grija la drum intre Sercaia si Vad, e practicabil cu maxim 60-80 km/h si atentie maxima la cratere. De fapt tot drumul Sercaia-Rasnov DN73A e cam praf.

 

Offline bisti

Re: concediu in tara
« Răspuns #25 : 28.Oct.2018, 03:43:56 p.m. »
Având în vedere că săptămâna ce urmează o sa fie vacanta la școala si o vreme superba pentru octombrie, unde as putea sa imi duc kinderul de 7 ani in zona Sinaia-Busteni?
E ceva de vazut in zona interesant pentru el sau mai bine ma duc la Vulcanii noroiosi, unde ma imbie nevasta?
 

Offline ...

Re: concediu in tara
« Răspuns #26 : 28.Oct.2018, 06:29:08 p.m. »
Pestera Ialomiței ar fi o opțiune...
 

Offline gabineg

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 14350
  • Thanked: 3379 times
  • Gen: Bărbat
  • Suzuki SX4 GLX 4WD
    • Bucuresti
Re: concediu in tara
« Răspuns #27 : 28.Oct.2018, 06:42:39 p.m. »
Si in zona Bran-Moeciu, Fundata, Magura-Pestera sunt peisaje de vis si aer curat. La ducere sau la întoarcere poti sa te opresti o zi-doua si prin Sinaia sau Bușteni.
Vulcanii noroiosi merg combinate cu câteva bai in bazinele de la Sarata Monteoru.  Dar asta la vara.
Citeste si subiectele din aria curentă care sunt in zona aleasa de tine.
  • SX4 by Giugiaro
It's nice to be Important, but it's more important to be Nice
 

Offline bisti

Re: concediu in tara
« Răspuns #28 : 28.Oct.2018, 06:54:04 p.m. »
Multumesc. Greseala mea ca nu am precizat ca vreau o excursie de o zi. Nu ma duc pana la Bran-Moieciu pentru ca nu are ce vedea acolo, maxim castelul. Nu stiu insa daca sa ma duc pana la Rasnov la DinoPark sau sa stau linistit la parcul de aventuri din Sinaia-Cumpatu.
 

Offline gabineg

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 14350
  • Thanked: 3379 times
  • Gen: Bărbat
  • Suzuki SX4 GLX 4WD
    • Bucuresti
Re: concediu in tara
« Răspuns #29 : 28.Oct.2018, 07:07:28 p.m. »
  • SX4 by Giugiaro
It's nice to be Important, but it's more important to be Nice