Autor Subiect: Starea drumurilor de pe plaiurile mioritice ...  (Citit de 62496 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline rexkrokiDAU

Re: Starea drumurilor de pe plaiurile mioritice ...
« Răspuns #50 : 08.Iul.2010, 05:02:32 p.m. »
"asa e in UE" sau mai nou "asa ne cere UE"...

nu se deosebesc cu nimic de mecanicii din serviceuri care iti spun ca "asa face toate..."

Offline Laurentiu

Re: Starea drumurilor de pe plaiurile mioritice ...
« Răspuns #51 : 08.Iul.2010, 08:54:26 p.m. »
Dar amaratele noastre de autostrazi nu au mirosit nici un cent european in timpul constructiei. Si totusi vor fi taxate.
Foamea de bani e mare.
Din partea mea, sa faca soselele circulabile in limita bunului simt si apoi n-au decit sa faca si autostrazile.
ANTENA 3 e aici. MEREU va fi (SI) aici.
Un mare adevar: este foarte periculos sa dai puteri nelimitate unor minti limitate (Nikola Tesla).
S-auzim numai de bine oriunde ne-am afla!
 

Offline bogdanb

Re: Starea drumurilor de pe plaiurile mioritice ...
« Răspuns #52 : 08.Iul.2010, 09:46:10 p.m. »
... deci ai prins si vremurile alea cind leit-motivul era "faurirea ssmd si inaintarea Romaniei spre comunism"

Am prins, ce-i drept. Dar, vorba lui @Gabi, tocmai de aia pot face comparatia, din care reiese ca aia erau retarzi si multi chiar credeau in doctrina - care atentie, este chiar functionala: vezi China de astazi.
In timp ce astia de azi isi bat joc de noi pe fata.

Apropo de China: stiti cati km de autostrada aveau in 2000? 100km, adica la fel cat Romania. Stiti cati are acum? 65000km - si nu e nici un zero in plus! Deci...nu mai am nimic de comentat... :(
SX4 4x4 1.6GS aka Suzie Q :)
 

Offline ASZ

Re: Starea drumurilor de pe plaiurile mioritice ...
« Răspuns #53 : 21.Iul.2010, 07:38:53 a.m. »
Maine voi merge de la Galati la Constanta. Imi puteti spune care ruta ar fi de urmat ? (am vazut ca se poate prin Macin sau prin Hirsova, insa nu stiu care e starea drumurilor si eu sunt destul de presat de timp)

Offline deconectat

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 762
  • Gen: Bărbat
  • Membru cu logan
Re: Starea drumurilor de pe plaiurile mioritice ...
« Răspuns #54 : 21.Iul.2010, 08:49:48 a.m. »
Anul trecut de 1 mai am fost de la Braila prin Macin - Tulcea - Constanta si drumul a fost super si nici nu prea era circulat. De atunci se poate sa se fi schimbat multe...
42 is not an anwser, it's an error code. the universe is saying 'Error 42: meaning to universe not found'
http://deconectat.wordpress.com/
 

Offline adrian_r5

Re: Starea drumurilor de pe plaiurile mioritice ...
« Răspuns #55 : 21.Iul.2010, 09:26:26 a.m. »
Pe la sfirsitu' lu' aprilie ac am facut Constanta - Braila prin Hirsova ... cu exceptia scurtaturii de la Tandarei la Baraganu (ca sa nu mai ocolesti pina la Slobozia) drumu' a fost ok.

L.e. - uite aici dovada trecerii mele prin zona  ;)
« Ultima Modificare: 21.Iul.2010, 09:29:58 a.m. de adrian_r5 »
Too Old to Rock and Roll: Too Young to Die (© Jethro Tull 1976)

Better Motörhead than Dead :yeah:
 

Offline bogdanb

Re: Starea drumurilor de pe plaiurile mioritice ...
« Răspuns #56 : 21.Iul.2010, 09:24:45 p.m. »
Maine voi merge de la Galati la Constanta. Imi puteti spune care ruta ar fi de urmat ?

Din categoria "nu incercati asta acasa" am fost anul trecut de la Braila la Constanta pe ruta: Braila-Macin-Isaccea-Tulcea-Murighiol-Jurilovca-Babadag-Constanta si a durat 3 zile.
Mult mai simplu ar fi direct Galati-Braila-Harsova-Constanta, drum foarte bun.
Sau, suna-l pe @Hugbear, din cate am auzit au bac si la Galati
SX4 4x4 1.6GS aka Suzie Q :)
 

Offline hugbear

Re: Starea drumurilor de pe plaiurile mioritice ...
« Răspuns #57 : 21.Iul.2010, 11:12:44 p.m. »
Da, "au bac" :D, ba chiar mai multe, da' uite ca nu stiu daca le-au dat drumul dupa inundatiile astea. Desi daca merg la Braila ar trebui sa mearga fara probleme la Galati. Daca e nevoie, ASZ are pe PM numarul meu si ma interesez. Despre starea drumurilor sau rutele preferabile spre Constanta nu stiu mare lucru dar iarasi as putea strica niscai intrebari.
Zuza a IIa (SX4 GS 4WD "Gassy Beast")

 „Înțelepții vorbesc când au ceva de spus, nebunii - ca să spună și ei ceva.” ― Platon
 

Offline ASZ

Re: Starea drumurilor de pe plaiurile mioritice ...
« Răspuns #58 : 22.Iul.2010, 10:27:15 p.m. »
Drumul Galati (Bac)-Macin-Constanta a fost ok ( e drept ca Ioana ... adica IGO m-a cam plimbat prin Dobrogea .. dar a fost ok soseaua)

Offline Silfax

Re: Starea drumurilor de pe plaiurile mioritice ...
« Răspuns #59 : 25.Iul.2010, 09:31:48 p.m. »
Executat trasee:
Campulung Muscel - Curtea de Arges - TOTAL NERECOMANDAT Cu mult noroc am scapat fara incidente.
Agnita - Sighisoara - Cu gropi, portiuni surpate, portiuni in care vegetatia a pus monopol pe cate jumatate din banda... etc. Si sa nu uit... sate intregi parasite de sasi si ocupate in prezent de tigani... pacat de arhitectura veche din ele.
  • S-Cross Elegance benzina 4x2