Autor Subiect: Vacanta Bulgaria  (Citit de 11008 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline ASZ

Vacanta Bulgaria
« : 09.Apr.2010, 11:08:12 a.m. »
Tocmai am rezervat si achitat un miniconcediu la hotel Rubin in statiunea Konstantin & Elena. Cost: 336 EUR pentru 2 adulti + copil 6 ani) . Vom merge impreuna 9 familii (cu copii), in perioada 13 - 20 iunie.
Detalii despre oferta la: http://www.vacanteinbulgaria.ro/konstantinsielena_hotel_rubin_oferte_bulgaria.html

Am mai fost in 3 concedii prin zona si faptul ca merg din nou, explica daca mi-a placut sau nu :)

Offline ..::Khaos::..

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5819
  • Thanked: 3 times
  • Gen: Femeie
  • ..::SX4: love at first sight!::..
Re: Vacanta Bulgaria
« Răspuns #1 : 09.Apr.2010, 11:29:17 a.m. »
Si eu vreau sa merg vara asta pe litoralul din Bulgaria. Am tot fost pana acum, insa nu vara, doar de Paste, 1 mai sau revelion. Vreau sa merg vreo 5 zile, in august, tot in Konstantin si Elena, insa am ales Grand Hotel Varna - am primit niste referinte excelente!

Abia te astept cu ceva poze & impresii despre hotel Rubin! :good:
SX4 1.6 GS 4WD Sunlight Copper named YOSHI :x

 

Offline gabineg

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 14365
  • Thanked: 3383 times
  • Gen: Bărbat
  • Suzuki SX4 GLX 4WD
    • Bucuresti
Re: Vacanta Bulgaria
« Răspuns #2 : 04.Mar.2017, 01:01:09 p.m. »
Ca unul care a vizitat de multe ori Bulgaria la volan sau in dreapta lui in ultimii 5 ani, doresc sa poatez o opinie a unui jurnalist bulgar (al unui blog favorabil prieteniei romano-bulgare) legata de furturile masinilor conationalilor nostri din parcarile tarii vecine.
« Ultima Modificare: 04.Mar.2017, 01:13:26 p.m. de gabineg »
  • SX4 by Giugiaro
It's nice to be Important, but it's more important to be Nice
 
The following users thanked this post: shpeedy, Emilian Sohterus

Offline ff_2004_06

Re: Vacanta Bulgaria
« Răspuns #3 : 04.Mar.2017, 10:03:33 p.m. »
Si daca tot ai reinviat topicul, unde e cel mai bine de mers pentru un concediu in Bulgaria? Poti recomanda statiuni si chiar hoteluri?
Si e adevarat ca scade calitatea serviciilor la ei de la an la an sau e doar un zvon?
Mersi.
  • Suzuki Swift Sport 2008 - vandut in 2019
 

Offline gabineg

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 14365
  • Thanked: 3383 times
  • Gen: Bărbat
  • Suzuki SX4 GLX 4WD
    • Bucuresti
Re: Vacanta Bulgaria
« Răspuns #4 : 04.Mar.2017, 10:10:47 p.m. »
La mare am fost la Nisipurile de aur (Atlas) și la Konstantin și Elena (Azalia) doar în weekend. Dar cel mai mult mi-a plăcut la Sozopol. Nu prea agreez all inclusive. Îmi place sa aleg eu unde mănânc.
« Ultima Modificare: 04.Mar.2017, 10:31:43 p.m. de gabineg »
  • SX4 by Giugiaro
It's nice to be Important, but it's more important to be Nice
 

Offline lucianer

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 8024
  • Thanked: 252 times
  • Gen: Bărbat
  • Daihatsu Terios, 1.5 16V 105 CP Benzinar/GPL
Re: Vacanta Bulgaria
« Răspuns #5 : 05.Mar.2017, 12:22:37 a.m. »
Eu va recomand partea de sud a litoralului lor. Imediat dupa Burgas...
Am fost 4 ani la rand in Primorsko si consider ca mai bine merg tot 650-700 km in Grecia(Nea Vrasna-Stavros) si este mult mai bine. Acum am rezervat pentru perioada 8-15 iulie, 4 camere(vedere la mare) pentru 8 adulti si 2 copii, 1400 Euro doar cazare la Ermioni Apart. direct la ei ca sa evit Booking. Sincer....am renuntat definitiv la litoralul din BG si prefer ca la intoarcere sa fac o 'escala' in Veliko.
Nu va grabiti.
Go Terios!!!:)
 

Offline gabineg

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 14365
  • Thanked: 3383 times
  • Gen: Bărbat
  • Suzuki SX4 GLX 4WD
    • Bucuresti
Re: Vacanta Bulgaria
« Răspuns #6 : 05.Mar.2017, 09:02:39 a.m. »
Prietenii bulgari mi-au zis ca una din cele mai exclusiviste locații este Oasis resort din Lozenets.

Pe de alta parte, dacă nu vrei la mare, îți propun următorul itinerar: Ruse (o noapte)-Plevna (câteva ore)-Sofia(2 nopti)-Plovdiv(2 nopti)--Veliko Tarnovo-Arbanassi (2 nopti) și ai făcut un tur de 1700 km intr-o săptămâna cu plecare de la și întoarcere la Iași. Ai ce vedea și mai ales ce savura.
  • SX4 by Giugiaro
It's nice to be Important, but it's more important to be Nice
 

Offline lucianer

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 8024
  • Thanked: 252 times
  • Gen: Bărbat
  • Daihatsu Terios, 1.5 16V 105 CP Benzinar/GPL
Re: Vacanta Bulgaria
« Răspuns #7 : 05.Mar.2017, 01:49:57 p.m. »
Prietenii bulgari mi-au zis ca una din cele mai exclusiviste locații este Oasis resort din Lozenets.
....este paradisul "oligarhilor" rusi/ucrainieni.
Go Terios!!!:)
 

Offline ff_2004_06

Re: Vacanta Bulgaria
« Răspuns #8 : 06.Mar.2017, 11:24:46 p.m. »
@gabineg si lucianer: multumesc pentru recomandari. Anul asta voi merge la mare la ei pentru prima data pentru ca Turcia nu mai e o varianta sigura (mare pacat) iar la noi la mare nu merita deloc, avem ceva patanii repetate si iese din calcul. Partea proasta este ca oricum am o noapte de mers pana acolo si nu vreau sa merg si mai departe pana in Grecia, cel putin nu anul asta. Pentru Grecia sunt variante cu avionul din Iasi acum dar au crescut preturile foarte mult asa ca am zis pas.
Suna interesant traseul descris de tine dar asta e de facut in doi sau cu plozii deja mari si interesati de umblat atat. :) La mine inca nu se aplica, la mare si pentru mare mergem deocamdata.
  • Suzuki Swift Sport 2008 - vandut in 2019
 

Offline gabineg

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 14365
  • Thanked: 3383 times
  • Gen: Bărbat
  • Suzuki SX4 GLX 4WD
    • Bucuresti
Re: Vacanta Bulgaria
« Răspuns #9 : 07.Mar.2017, 07:28:27 a.m. »
Atunci îți trebuie o locație cu cel puțin all inclusive  (cele specificate mai sus sunt ultra all inclusive) care sa aibă și un program pentru copii (facilități de joaca, entertaineri) și piscina. Asa mai au și părinții ceva timp pentru ei.
  • SX4 by Giugiaro
It's nice to be Important, but it's more important to be Nice