Autor Subiect: Prin ce metoda/site va rezervati cazarile  (Citit de 398 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline BrSx4

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1553
  • Thanked: 234 times
  • Gen: Bărbat
  • Munca nu a omorat niciodata pe nimeni
    • Braila
Re: Prin ce metoda/site va rezervati cazarile
« Răspuns #10 : 19.Aug.2023, 12:26:19 a.m. »
Dupa (asa zisa)pandemie bancile au redus mult personalul, iar lumea(clasa medie si mijlocie) cred ca nu mai ai au suficiente resurse financiare.
Iar bancile ce au gandit ..........cand faci o tranzactie in care produsul este altul decat ron(doar pt romania) euro , dolari, forinti sau alta valuta vor percepe un comision. Mie imi vin pe mail de cate ori platesc Showtime pt ca este in euro dar de scârba fata de sistemul bancar le sterg. Asa am patit in Grecia anul trecut dupa fiecare tranzactie la POS imi venea sms sau mail cu acel comision de marja sufletului.... cu, carduri de la exim bank sau raiffaisen. Ideea este ca nu mai stiu de unde sa mai stoarca bani ca sa isi pastreze profitul. duaa cum arata situatia globala si europeana astia vor ca sa dispara platile cash, acum depinde de noi daca o sa acceptam
Variata cea mai buna este Revolut sau alte carduri care pot face acelasi lucru, Monesse etc
  • SX4 1.5 glx, New Vitara 1.6 AllGripp Turqouaz
SX4 1.5 glx gri metal
New Vitara 1.6 AllGripp Turqouaz
Diferența dintre inteligență și prostie este că inteligența are limite
 
The following users thanked this post: miocrl

Offline Costique

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 2505
  • Thanked: 1295 times
  • Gen: Bărbat
  • Schimbarea vine, ca vrei, ca nu vrei...
    • Göteborg
Re: Prin ce metoda/site va rezervati cazarile
« Răspuns #11 : 20.Aug.2023, 12:46:41 p.m. »
Am Genius 3 la Booking.com, pana acum, in 10 ani, nu am avut probleme. Probabil ca am depășit 50 de rezervări. Au introdus un sistem de recompensare, am vreo 80 euro in portofel acum.
  • Suzuki Vitara S AT -> Peugeot 3008
 
The following users thanked this post: miocrl