Autor Subiect: Polish auto  (Citit de 852 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline FritzVonSpritz

Polish auto
« : 28.Mai.2020, 10:10:21 p.m. »
Salut
Scuze ca deschid subiect nou, insa nu am gasit nimic la cautare "polish auto"
Asadar, daca a folosit cineva, ceva solutii de polishare a vopselei pentru indepartarea zgarieturilor de pe masina il rog sa imi spuna numele solutiei si daca este multumit au ba, asta deoarece pe siteuri care vand astfel de produse parerile sunt impartite si aproape la toate marcile gasesti ba ca e super-bun (probabil scris de oamenii "lor"), ori ca sunt total nemultumiti, ca au dat banii degeaba
Nu, nu , Suzuki nu a patit nimic, imi trebuie pentru a 2-a masina, cea din 2005 care are urme pe ea, ba de la usi deschise de altii, ba de la crengi frecate, ori - banuiesc eu - urma de ghidon de bicicleta de copil pe portiera soferului, plus ca atunci cand  am cumparat-o avea niste urme de mici evenimente pe ea, .....
Acum m-am gandit sa scot pe cat posibil zgarieturile asta si daca cineva a folosit si rezultatul a fost multumitor, il rog sa ma indrume ce sa cumpar
Multumesc  :)
  • Suzuki Ignis GL 2018, Ex-Nissan Micra Hatchback 2005
Daca ai o masina, te bucuri de 2 ori: cand o cumperi si cand o vinzi....
 

Offline bisti

Re: Polish auto
« Răspuns #1 : 28.Mai.2020, 10:21:24 p.m. »
Eu am folosit asa ceva : https://www.emag.ro/kit-pentru-indepartarea-zgarieturilor-quixx-4028778003180/pd/DZDCLBBBM

Pentru zgarieturi superficiale e super ok. Pentru cele adanci trebuie curatata bine zgarietura de praf cu smirghelul din pachet, aplicat un creion corector si apoi folosit kitul Quixx.
 
The following users thanked this post: FritzVonSpritz

Offline enicky

Re: Polish auto
« Răspuns #2 : 29.Mai.2020, 12:20:00 a.m. »
  Tocmai am scris in jurnal, cand am facut farurile, dar n-ai observat probabil : ptr. "urme" mai serioase dar care n-au ajuns la tabla, am folosit cu succes Prevent. Atentie, daca nu iese din prima"mana", se mai da si a2a, chiar a3a cu miscari energice/ferme.
 
   P.S. Cred ca e buna si cea mentionata de @bisti , deoarece aceeasi firma am folosit-o ptr. faruri si a dat rezultate bune.
  • Suzuki VITARA NewCool 4WD 1,6 benzina/Suzuki SX4 S-CROSS HYBRID SPIRIT, 1.4 AllGrip
 

Offline FritzVonSpritz

Re: Polish auto
« Răspuns #3 : 29.Mai.2020, 08:40:23 a.m. »
Intradevar, nu am retinut postarea ta, chiar daca am citit-o, nu imi mai amintesc, citind aproape tot ce se scrie.
@enicky Multumesc pentru sugestie, la fel multumesc lui @bisti
Si chiar ca as da si pe faruri, fiind matuite
« Ultima Modificare: 29.Mai.2020, 08:52:10 a.m. de FritzVonSpritz »
  • Suzuki Ignis GL 2018, Ex-Nissan Micra Hatchback 2005
Daca ai o masina, te bucuri de 2 ori: cand o cumperi si cand o vinzi....
 

Offline bisti

Re: Polish auto
« Răspuns #4 : 29.Mai.2020, 09:00:05 a.m. »
Daca ai si o surubelnita electrica e perfect. Te scuteste de frecus.

Cauti paduri dedicate in genul asta : https://www.dedeman.ro/ro/accesorii-pentru-lustruire/c/3572

Si iti faci de lucru un weekend.
 
The following users thanked this post: FritzVonSpritz

Offline enicky

Re: Polish auto
« Răspuns #5 : 29.Mai.2020, 09:21:27 a.m. »
Si chiar ca as da si pe faruri, fiind matuite
    Uite aici si cel de faruri.
  • Suzuki VITARA NewCool 4WD 1,6 benzina/Suzuki SX4 S-CROSS HYBRID SPIRIT, 1.4 AllGrip
 
The following users thanked this post: FritzVonSpritz