Autor Subiect: DEALERI & SERVICE SUZUKI  (Citit de 98209 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline enicky

Re: DEALERI & SERVICE SUZUKI
« Răspuns #360 : 23.Iun.2022, 10:04:01 a.m. »
sa lasi masina în service-ul care e dispus sa o indisponibilizeze maxim 3-4 ore.
  "Ce service imi puteti recomanda in Bucuresti pentru dauna asta?"

Oare ce e mai interesant pentru propietarul masinii, sa i se repare corect masina, sau s-o tina in service numai 3 ore ? Intreb si eu pentru un pretin...
  Iar service-ul mai ofera si masina la schimb, daca stii ce e aia...
  I-ai dat o indicatie tare pretioasa... dar ne place sa ne bagam in seama, chiar daca n-am fost niciodata la un service in Bucuresti... :-j
  • Suzuki VITARA NewCool 4WD 1,6 benzina/Suzuki SX4 S-CROSS HYBRID SPIRIT, 1.4 AllGrip
 

Offline gabineg

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 14367
  • Thanked: 3383 times
  • Gen: Bărbat
  • Suzuki SX4 GLX 4WD
    • Bucuresti
Re: DEALERI & SERVICE SUZUKI
« Răspuns #361 : 23.Iun.2022, 12:51:09 p.m. »
Ii rog pe colegii @enicky si @ntire2000 sa inceteze polemica
  • SX4 by Giugiaro
It's nice to be Important, but it's more important to be Nice
 
The following users thanked this post: ntire2000

Offline ASZ

Re: DEALERI & SERVICE SUZUKI
« Răspuns #362 : 03.Iul.2022, 07:14:23 p.m. »
sa lasi masina în service-ul care e dispus sa o indisponibilizeze maxim 3-4 ore.
1 saptamana si jumatate a durat reparatia si vreo 4-5 saptamani pana au adus piesele de inlocuit .. la Premium Cars Cluj :(
Explicatia lor: nu pot lucra numai la o masina deodata ... se fac pe faze ...

Offline MTC

Re: DEALERI & SERVICE SUZUKI
« Răspuns #363 : 21.Iul.2022, 05:52:54 p.m. »
Va multumesc mult pentru recomandare!

Am urmat sfatul si m-am indreptat spre DAB.

Totul a fost foarte bine, domnul Cerchezeanu a fost foarte prompt si masina a iesit impecabil.

Ca sa va faceti o idee, acceptul de plata a durat 9 zile, iar reparatia 4.

Din pacate masina la schimb nu am prins, dar s-au recompensat prin alta modalitate.

Multumesc inca o data si bravo DAB.

Trimis de pe al meu CLT-L29 folosind Tapatalk

  • New Vitara 2020 Mild Hybrid-Passion: 2WD, 1.4 Boosterjet 6MT
 
The following users thanked this post: gabi males

Offline enicky

Re: DEALERI & SERVICE SUZUKI
« Răspuns #364 : 23.Mar.2023, 11:33:08 p.m. »
  De la radacini am luat si eu, dar el nu vrea reprezrntanta...
  • Suzuki VITARA NewCool 4WD 1,6 benzina/Suzuki SX4 S-CROSS HYBRID SPIRIT, 1.4 AllGrip
 

Offline Myhay

Re: DEALERI & SERVICE SUZUKI
« Răspuns #365 : 24.Mar.2023, 12:08:35 a.m. »
Pai nu este reprezentanta fizica adica preturile nesimtite de acolo. Este vorba de online , acelasi lucru intradevar dar preturile cat de cat normale. Aia te incarca cu minim 100% daca te duci la ei in service pentru aceleasi piese. Stim cu totii de aici cei vechi ca site-ul este mai ok.
  • Suzuki Baleno 1.2 DUALJET GLX / Granite Grey Mettalic + Vitara Hybryd ALLGRIP 1.4Boosterjet Spirit 6MT / Galactic Grey Metallic
 

Offline enicky

Re: DEALERI & SERVICE SUZUKI
« Răspuns #366 : 24.Mar.2023, 12:13:08 a.m. »
  Asa ai impresia,pt. ca n-ai manopera, dar placute la 330(parca), plus manopera, tot acolo ajungi. O flansa de cauciuc 270 lei??!!! Dar daca nu gasesti, dai !
  • Suzuki VITARA NewCool 4WD 1,6 benzina/Suzuki SX4 S-CROSS HYBRID SPIRIT, 1.4 AllGrip
 

Offline Myhay

Re: DEALERI & SERVICE SUZUKI
« Răspuns #367 : 24.Mar.2023, 12:26:44 a.m. »
Nu. Prima data am facut revizia la ei cu piesele lor. Am stat cu factura in mana si ochii pe site la fiecare piesa in parte. Cand am tras linie am iesit la piese mai ieftin cu aproape 150 lei. Aceiasi manopera ca in cazul daca faceam cu piesele lor din service.

La ultima revizie la Vitara in ianuarie cand am venit tot cu piesele mele la revizie ( luate de pe site pieseradacini) cand m au anuntat veseli ca nu mai primesc cu piesele clientului m-a costat cu tot cu manopera 660 lei. N am vazut pe nimeni sa plateasca cu tot de la service sub 800 lei. Deci aia 100 si ceva de lei diferenta. Plus ca nu mai interziceau ei sa vina clientul cu piesele daca iesea la acelasi pret sau mai scump. Clientul iese mai ieftin cu piesele lui asa ca ii roade. De ce suta aia sa nu o ia ei? Cum sa fie ei “tepuiti” de client? Ei trebuie sa il tepuiasca , asa e normal nu?

La mine se simte mai mult ca vin cu 2 masini in aceeasi perioada de 2 ori pe an. Deci , la un calcul sumar rapid ies mai ieftin cu 400 lei plus-minus pe an.
  • Suzuki Baleno 1.2 DUALJET GLX / Granite Grey Mettalic + Vitara Hybryd ALLGRIP 1.4Boosterjet Spirit 6MT / Galactic Grey Metallic
 
The following users thanked this post: enicky

Offline enicky

Re: DEALERI & SERVICE SUZUKI
« Răspuns #368 : 24.Mar.2023, 03:24:23 p.m. »
La mine se simte mai mult ca vin cu 2 masini in aceeasi perioada de 2 ori pe an. Deci , la un calcul sumar rapid ies mai ieftin cu 400 lei plus-minus pe an.
   Probabil ca ai dreptate, mai ales la revizii unde sunt mai multe repere de inlocuit, o sa incerc sa fac si eu ca tine, fiind in aceeasi situatie.
  • Suzuki VITARA NewCool 4WD 1,6 benzina/Suzuki SX4 S-CROSS HYBRID SPIRIT, 1.4 AllGrip
 

Offline calyyn

Re: DEALERI & SERVICE SUZUKI
« Răspuns #369 : 07.Mai.2023, 03:33:50 p.m. »
Bună ziua, am și eu o întrebare, nelămurire, legată de reprezentanța service Hunedoara și Sibiu, care este mai ok, mă refer,care sunt mai profesioniști,mai serioși.ms
  • Suzuki Vitara an 2021
Suzuki Vitara an 2021