Autor Subiect: Despre Coronavirus  (Citit de 152545 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline ntire2000

Re: Despre Coronavirus
« Răspuns #1930 : 14.Dec.2023, 03:06:19 p.m. »

A început din nou sezonul.

Mai bine bem vinul fiert pe aragaz.
  • スズキ ビターラ
Κατά τον δαίμονα εαυτού
 

Offline kellogs

Re: Despre Coronavirus
« Răspuns #1931 : 14.Dec.2023, 05:53:48 p.m. »
Ei, ei... se pare ca si COP28 - stiti voi, conferinta anti titei incornata de sultanul UAE, sef petrolifer, under Harris si Kerry au zburat, nu amandoi in acelasi avion, ci fiecare cu avionul lui privat. ridicol e putin spus... - e pe duca. Parca mai erau cativa de le inghetara avioanele private pe pistele din Germania...

Asadar, covid a picat, schimbarile climatice cam pica, Trump nu vrea sa intre naibii in temnita, ce le-a mai ramas ?... Priviti inspre cer! :-)

P.S. cunosc pe cineva de a fugit cu familie cu tot din Austria in Florida.
simulatoare TPMS, pentru Suzuki si nu numai - https://spooftpms.com
 

Offline BrSx4

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1553
  • Thanked: 234 times
  • Gen: Bărbat
  • Munca nu a omorat niciodata pe nimeni
    • Braila
Re: Despre Coronavirus
« Răspuns #1932 : 14.Dec.2023, 07:04:16 p.m. »
@ntire2000 A plecat Tolo de acolo si baga de la noile sponsorizari din geneva si de la Big farma.
  • SX4 1.5 glx, New Vitara 1.6 AllGripp Turqouaz
SX4 1.5 glx gri metal
New Vitara 1.6 AllGripp Turqouaz
Diferența dintre inteligență și prostie este că inteligența are limite
 

Offline ntire2000

Re: Despre Coronavirus
« Răspuns #1933 : 14.Dec.2023, 07:59:33 p.m. »
Am vrut sa zic asta, da' dupa aia sareau vreo doi sa spuna ca sunt conspirationist..... :fluier:
Asta pe lânga "pesimism"....

PS: în afara de "Libertatea" n-am mai vazut stirea si altundeva...
  • スズキ ビターラ
Κατά τον δαίμονα εαυτού
 

Offline Costique

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 2505
  • Thanked: 1295 times
  • Gen: Bărbat
  • Schimbarea vine, ca vrei, ca nu vrei...
    • Göteborg
Re: Despre Coronavirus
« Răspuns #1934 : 15.Dec.2023, 08:42:57 a.m. »
Ca inginer si pseudo-om de știință, legătura vaccin-decese coronariene mi se pare forțată. Modificările ADN-ului sunt iarăși SF (pentru ca acestea se fac in timp foarte lung, după o coabitate îndelungată. Nici un vaccin sau infecție nu poate modifica ADN-ul unei persoane, ci o populație suferă modificări după ce vreme de sute de ani este in contact cu agentul patogen/perturbator). O tâmpenie la fel de mare ca ultima găselnița ecologista, ca micro-plasticul din oceane distruge fauna marina, o modifica genetic, o otrăvește etc (pentru cine crede, micro-plasticul sunt molecule de polimer care sunt absolut inactive chimic)...
Totuși statistica ne arata ca ceva se întâmplă. Secretomania din jurul subiectului  a dus la delirul actual. Cu toții știm ca după ce a apărut Corona-virusul, a dispărut Gripa si sutele de mii/milioanele de morți din fiecare an datorata ei...
Sincer vorbind, pentru ca am încetat de multa vreme sa ii consider prosti pe cei care ne conduc, ma gândesc care sunt scopurile, si de ce manipulările. 
In ziua de azi guvernele toate lucrează cu instrumentele ingineriei sociale, si foarte multe lucruri care se întâmplă sunt dirijate pentru a obține un anume efect. Da, mass media este un instrument si de aceea absolut toto ce vedeți si auziți -mai ales "analizele" si autorii lor - sunt complet de necrezut. Încercați sa va țineți numai de fapte si sa judecat singuri, daca puteți.
 Si da, ideea de planuri ascunse in alte planuri, ascunse in alte planuri... nu a fost inventata de Frank Herbert...
  • Suzuki Vitara S AT -> Peugeot 3008
 
The following users thanked this post: sfichiu

Offline Laurentiu

Re: Despre Coronavirus
« Răspuns #1935 : 15.Dec.2023, 11:47:01 a.m. »
"Roberto Speranza, fostul ministru al sănătății din Italia, este anchetat de Procuratură pentru omucidere, pe baza dovezilor din e-mailurile interne. Documentele arată că acesta știa că vaccinurile Covid pot provoca decese și a interzis oficialităților medicale să comunice efectele secundare sau decesele survenite în urma utilizării acestui produs."

https://www.national.ro/coronavirus/cutremur-in-italia-fostul-ministru-al-sanatatii-anchetat-pentru-ascunderea-pericolelor-vaccinului-covid-808051.html
ANTENA 3 e aici. MEREU va fi (SI) aici.
Un mare adevar: este foarte periculos sa dai puteri nelimitate unor minti limitate (Nikola Tesla).
S-auzim numai de bine oriunde ne-am afla!
 
The following users thanked this post: Costique

Offline Costique

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 2505
  • Thanked: 1295 times
  • Gen: Bărbat
  • Schimbarea vine, ca vrei, ca nu vrei...
    • Göteborg
Re: Despre Coronavirus
« Răspuns #1936 : 15.Dec.2023, 12:00:30 p.m. »
Cel mai probabil este faptul ca apar reacții adverse la componente ale vaccinurilor, din cauza anatomiei specifice fiecărui individ. Viteza cu care s-au aprobat aceste vaccinuri nu lasă loc de siguranța si s-a acționat in virtutea câștigului mai mare. Am cunoștințe care au murit, cel puțin oficial, de Covid. Am oameni cu care am crescut care au pățit-o - soția sa a scăpat după 3 săptămâni de chin, el nu. La 70 de ani. Era la început, nu erau vaccinuri. Nu îmi place deloc postura in care am de ales, pe cine salvez si pe cine las sa moara. Mai ales in Italia, unde a fost prăpăd in Lombardia. Poate ca se uita ca ajutoarele si restul schimbărilor asupra sistemului in pandemie a venit după ce in Lombardia, după o luna de stat in casa, oamenii au ieșit direct pe strada, ca mureau de foame in casa acum, nu de Covid...
Este ușor de stat pe margine, este mult mai greu când ești acolo, înlăuntru. Pe de alta parte, ei au ales cariera  așa ca vine la pachet nu numai cu avantaje, dar si răspunderi. Mi-e foarte greu sa dau vina pe unii si pe alții, pentru ca nu poți sa alegi ca numai morții contează, si ca nu salvații... Pana la urma, de la Stalin citire: "Moartea unui om e o tragedie, moartea unui milion e statistica"...

Gândiți-va numai ce a fost aici, intre noi... Si nu cred ca pot uita ca un coleg si-a pierdut băiatul de 30 de ani nevaccinat... Eu unul am făcut 3 doze Modena. Am avut Covid in toamna lui 2022 si m-a ținut 24 de ore rău, am ajuns la 40 de grade temperatură si nu m-am simțit așa de rău niciodată in viata mea. Personal nu cred ca treceam peste fara vaccin. Soția nu a avut nimic.
  • Suzuki Vitara S AT -> Peugeot 3008
 

Offline Laurentiu

Re: Despre Coronavirus
« Răspuns #1937 : 15.Dec.2023, 12:27:42 p.m. »
"... toți cei care semnau bonurile de comandă recunoșteau, de fapt, că au fost informați în legătură cu ineficacitatea totală a vaccinului COVID-19 sau de lipsa unei eficacități totale a acestuia și cu faptul că există efecte secundare necunoscute și evoluții în timp ce ele apăreau, detalii care le-au fost ascunse românilor de oficiali din Guvern care subliniau mereu în aparițiile lor publice că vaccinul este sigur şi nu există niciun risc."

https://jurnalul.ro/stiri/observator/efecte-adverse-ascunse-vaccin-covid-crima-premeditare-tudor-ciuhodaru-949446.html
ANTENA 3 e aici. MEREU va fi (SI) aici.
Un mare adevar: este foarte periculos sa dai puteri nelimitate unor minti limitate (Nikola Tesla).
S-auzim numai de bine oriunde ne-am afla!
 
The following users thanked this post: ntire2000

Offline Costique

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 2505
  • Thanked: 1295 times
  • Gen: Bărbat
  • Schimbarea vine, ca vrei, ca nu vrei...
    • Göteborg
Re: Despre Coronavirus
« Răspuns #1938 : 15.Dec.2023, 12:32:12 p.m. »
Poate, dar cum ei au fost primii care si-au făcut vaccinul... Așa cum am spus, s-a ales răul cel mai mic. Iar cei care discuta sunt cei care nu aveau nici o răspundere. Ca jurnalist poți sa scrii după cum vrei, manipulând cum vrei informația, cu asta se ocupa. Sunt o groază de alte articole scrise de alții care spun exact contrariul.
  • Suzuki Vitara S AT -> Peugeot 3008
 

Offline ntire2000

Re: Despre Coronavirus
« Răspuns #1939 : 15.Dec.2023, 12:33:07 p.m. »
"Dezbraca-te ca nu-ti fac nimic".

Cam la asta se rezuma totul.
Omul, ca orice alt animal este docil daca este luat cu frumosul si pacalit un pic.
Iar vaccinurile alea trebuiau vândute, o data ce linia de fabricatie a început sa se învârta si sa consume curent si materie prima.

PS: circula pe un canal de yt un clip foarte amuzant, e la un moment dat o replica de genul "no bine, ma, astea-s numa' boli .... mai bine hai sa mai bem un paharel"....
  • スズキ ビターラ
Κατά τον δαίμονα εαυτού
 
The following users thanked this post: kellogs