Autor Subiect: portbagaje  (Citit de 49705 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Silfax

Re: portbagaje
« Răspuns #30 : 04.Iun.2009, 01:15:10 a.m. »
Mi-au spus niste tipi de la service ca matuire in zona de contact al suportilor are loc in general din 2 motive: 1 fixare defectuasa, 2 vibratii (aici intra mersul cu viteza peste limita prevazuta de producator, parcurs de drum denivelat, depasirea greutatii admise etc)
  • S-Cross Elegance benzina 4x2
 

Offline mutulica_41

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 8
  • Gen: Bărbat
Re: portbagaje
« Răspuns #31 : 04.Iun.2009, 09:30:44 a.m. »






Iete portbagaj de 460 lt ( parca), marca Probox, vopsit metalizat, platit 12 broaste acum 2 ani, cap max 50 kg, viteza recomandata 120 km/ h, excelent pt corturi, saci de dormit, haine, chestii de volum dar usoare
L-am ales pe cel mai voluminos, si antena sta sub el; intrebari?
swift 1,3
 

Offline budy_66

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 4
  • Gen: Bărbat
Re: portbagaje
« Răspuns #32 : 04.Iun.2009, 10:40:39 a.m. »
Io mi-am luat de la mont blanc, made in sweden (producator de top precum thule), unul ingust si lung in care la nevoie pot intra si schiurile, ca are vreo 1,90-1,96 lungime...

Incap vreo 60 de kilograme, l-am testat pana acum doar o odata pana la Szeged si inapoi in Timisoara. Problema a fost la dus (cand era gol) vibra de mama focului si mai mult de 110 km/h n-am putut merge.

La intoarcere am bagat vreo 50 de kg in el. Si sa asezat masina super.

Ideea e ca afecteaza stabilitatea masinii clar (simti din plin cand trec camioanele din sens opus), insa daca nu esthi rau, poti merge linistit cu el pana la 120-130 km/h.

 :-O
 

Offline miocrl

Re: portbagaje
« Răspuns #33 : 04.Iun.2009, 11:48:06 a.m. »
salut budy, bine ai venit pe forum.

spune-mi te rog cat a costat si de unde la-i luat ca asa ceva imi doresc si eu ingust si lung... si pt skiuri bineinteles :P

Offline fireburn

Re: portbagaje
« Răspuns #34 : 04.Iun.2009, 04:56:40 p.m. »
Mi-am luat portbagaj. Multumesc pe aceasta cale tuturor care m-au ajutat, cu un sfat, cu o poza.
O sa urc cateva poze diseara sau maine.
Am luat de la toptools cu 150eur fara tva + bari transversale 67eur fara tva.
Prima impresie - cutie de plastic penal, de fapt le-am vazut pe toate, si alea thule, farad, newman, etc... - toate sunt din plastic penal (de la 99 eur pana la 600 eur)
Baiatul de acolo zice ca alea mai scumpe sunt din PS - eu n-am vazut nici o diferenta la material, in schimb arata ceva mai bine(cred ca revopsite toate arata bine).

Mi-a montat baiatul barile si cutia, fara plata suplimentara(moka).
Am mers cu 70-80 prin pasaj pe la muncii, cu geamurile deschise la masina si vajaie cam tare(batea putin vantul dar nu chiar asa - si sa nu-mi zica cineva de curenti de aer ca stiu ce vb - fara cutie nu face chiar asa cu geamuri deschise).
Portbagajul era gol (abia l-am pus) si cand am inchis geamurile nu l-am mai simtit.

O sa revin cu impresii dupa ce fac un drum afara din oras, cu portbagajul in sarcina. Sper sa nu fie probleme la 130Km/h.
_______________________
Fac ce vreau, dar stiu ce fac ?
 

Offline nada605

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 315
  • Gen: Femeie
  • B-07-SAP
Re: portbagaje
« Răspuns #35 : 04.Iun.2009, 11:40:13 p.m. »
@mutulica de unde l-ai luat?? m-am indragostit si vreau si eu...
Sex bomb inside! 1.3 gs blue kashmir

интересное
 

Offline fireburn

Re: portbagaje
« Răspuns #36 : 05.Iun.2009, 12:33:50 a.m. »
Am revenit cu pozele :P



Post Merge: 05.Iun.2009, 09:18:39 a.m.


Acum pozele, sper ca de data asta sa mearga   :-S
« Ultima Modificare: 05.Iun.2009, 09:21:06 a.m. de fireburn »
_______________________
Fac ce vreau, dar stiu ce fac ?
 

Offline ..::Khaos::..

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5819
  • Thanked: 3 times
  • Gen: Femeie
  • ..::SX4: love at first sight!::..
Re: portbagaje
« Răspuns #37 : 05.Iun.2009, 09:31:19 a.m. »
Foaarte offtopic: Am vazut ca multa lume foloseste "Additional Options" ca sa adauge poze - problema este ca nu se pot pune decat la o rezolutie foarte mica, ceea ce e de evitat. Recomand sa se foloseasca butonul "Add image to post" sau varianta Image Shack, in ambele putand uploada poze la rezolutie mare. :)
SX4 1.6 GS 4WD Sunlight Copper named YOSHI :x

 

Offline fireburn

Re: portbagaje
« Răspuns #38 : 05.Iun.2009, 10:34:19 a.m. »
Pai si nu-s ok pozele ?  :inteligent: au o rezolutie decenta(mai putin decat scrie in regulament) si se vad bine(parerea mea).
_______________________
Fac ce vreau, dar stiu ce fac ?
 

Offline ..::Khaos::..

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5819
  • Thanked: 3 times
  • Gen: Femeie
  • ..::SX4: love at first sight!::..
Re: portbagaje
« Răspuns #39 : 05.Iun.2009, 10:51:10 a.m. »
Mie imi place cand ma uit la o poza sa o vad ceva mai mare :) Era doar o sugestie oricum, n-o lua ca pe-un repros sau ceva.

(Eu cand ma gandesc la o rezolutie decenta imi vine in minte... cel putin un 800x600 :dknw: )
SX4 1.6 GS 4WD Sunlight Copper named YOSHI :x