Autor Subiect: TARA UNDE SUNT NEVOIT SA TRAIESC.....si unde probabil va creste si copilul meu!  (Citit de 648294 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline shpeedy

Cred ca cel mai bine iti dai seama de valoarea unui om atunci cand niste borfasi nenorociti fac tot ce se poate pentru a-l distruge...

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk

Ex: 2007 Swift M13A, 2010 SX4 M16A 4x4
Current: (2019 Ignis Allgrip K12C), 2007 Forester 2.0X
 
The following users thanked this post: Soimu

Offline f.cristi

Ce ciudat e sa te plangi cand ti se raspunde cu aceeasi moneda sau cand se intoarce roata (deci, atentie, nu sustin ca astfel de evenimente sunt simple coincidente), dar parca, nu demult, tot o "coincidenta" era cand un vicepresedinte al Camerei Deputatilor era chemat la DNA fix cand lipsea Dragnea (plus alte cateva imprejurari favorabile opozitiei) astfel incat sa poata fi schimbat presedintele Camerei Deputatilor. Nu mai retin acum de ce nu le-a iesit...
Cand doua gasti se lupta (si) prin intermediul unor servicii care, e clar, nu sunt independente politic si financiar de aceste gasti, sa ridici in slavi pe unul sau pe altul mi se pare hilar.

Offline shpeedy

Ti-as raspunde, da' mi-am dat seama ca nu merita...

Inca una de azi pe tema atacului la Justitie - https://revista22.ro/actualitate-interna/guvernul-pregateste-procesele-de-la-cedo-si-il-numeste-pe-viorel-mocanu-agent-guvernamental



Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk

Ex: 2007 Swift M13A, 2010 SX4 M16A 4x4
Current: (2019 Ignis Allgrip K12C), 2007 Forester 2.0X
 
The following users thanked this post: Soimu

Offline f.cristi

Dar asa, cu minticica si manuta voastra stiti sa scrieti, fara sa tot citati din propagande ?

Offline NicNic

Fascinant!
Probabil ca nici Dragnea nu crede ca PSD-ul poate fi atat de "nevinovat" precum crede colegul nostru, fascinant!
  • ex-Suzuki SX4 Navi silky silver metallic = ex-SUVI
Desteapta-te romane!
Traiasca capra vecinului!
 

Offline f.cristi

Probabil ca nici Dragnea nu crede ca PSD-ul poate fi atat de "nevinovat" precum crede colegul nostru, fascinant!
Raspunsul la ceea ce (te faci ca) nu intelegi il gasesti (si) aici:
Cand doua gasti se lupta (si) prin intermediul unor servicii care, e clar, nu sunt independente politic si financiar de aceste gasti, sa ridici in slavi pe unul sau pe altul mi se pare hilar.
Nu e vorba de PSD, de Dragnea, de Claus, de PNL ci de haite care trag de ciolan. Dar cu ochelari de cal si cu PSD-ul in gura toata ziua e greu sa ai o viziune de ansamblu.
Cand sustii ca cei din PSD sunt baietii rai, lasand sa se inteleaga ca ceilalti sunt baietii buni asta nu se mai poate numi obiectivism ci, dupa cum mai spuneam, ipocrizie.

Offline shpeedy

Cum spuneam, pentru mine nu merita...

Imi esti clar superior daca - odata cu copy-paste-ul - ai descoperit ca nici macar nu mai trebuie sa mentionezi "izvoarele" atotcunoasterii tale...

Recunosc totusi ca ma "bantuie" o intrebare: oare chiar atat de bazat te simti acolo la tine in urbe in VL de te gandesti ca - odata si odata - tavalugul astora nu te va ajunge, sub o forma sau alta, pe tine sau pe cei dragi tie?! Mai un condamnat eliberat in baza recursului compensatoriu pentru te miri ce fapte de violenta, mai un smecheras care circula pe sestache, baut si intr-o masina cu diferite probleme tehnice, mai un medic cu competente profesionale incerte sau un director de scoala, mentinuti pe fonctii doar pentru ca sunt oamenii cui trebuie, poate un afacerist fara scrupule, cu suport unde trebuie, cu care sa se intample sa te intersectezi...
Adica ma gandesc ca suntem totusi pe forumul Suzuki (nu BMW, MB, Audi etc), adica oameni in general de 5 cifre in Euro, nu de 6-7-8 cifre cine stie cum obtinute... Ma astept de la patura asta de oameni sa fie mai constienta de importanta unui sistem de valori cat-de-cat corect care sa asigure sustenabilitate societatii...

Ok, p'astia care acum inca mai speram la o sansa de supravietuire a tarii asteia, poate o sa ajunga sa ne cenzureze, sa ne puna bocancu' pe gat sa nu mai comentam nimic, o sa ne taxeze, induram cat putem si vedem ce-om face, unde ne-or duce drumurile. De bine, de rau, oamenii din bula mea nu se sperie de munca, de luat de la capat, de invatat una-doua limbi straine, dar - cand veti ramane mai putini, mai fara speranta (si fara viitor) cam ce credeti  ca o sa se intample?! Intreb numa'...

Hai noapte buna, Romania (ca din somnu' asta din ce in ce mai mici sansele sa te mai trezesti)...

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
« Ultima Modificare: 13.Feb.2019, 10:57:04 p.m. de shpeedy »
Ex: 2007 Swift M13A, 2010 SX4 M16A 4x4
Current: (2019 Ignis Allgrip K12C), 2007 Forester 2.0X
 
The following users thanked this post: Soimu

Offline f.cristi

Nu stiu care e raspunderea directa a PSD-ului (in ultimii 2 ani cel putin) in privinta smecherasilor de pe sosele (din cate stiu eu legile s-au mai innasprit in privinta contraventiilor rutiere) sau a falsilor medici. Sa dai vina intotdeauna pe sef, pe primar, pe guvern, pe nu mai stiu eu cine pt. orice gainarie (uneori cu consecinte grave) facuta de un functionar minuscul nu mi se pare in regula.

In rest, cu toata frasuiala asta de pe scena politica, eu sunt optimist pt. viitor (asta daca nu vine vreo molima sau vreun razboi peste noi). Iar cu cenzura, hai sa fim seriosi. Si la fel cu autovictimizarea.

Ok, voi fiti cu ochii doar pe PSD, ca eu sunt cu ochii pe toti.

Offline NicNic


[...]
Cand sustii ca cei din PSD sunt baietii rai, lasand sa se inteleaga ca ceilalti sunt baietii buni asta nu se mai poate numi obiectivism ci, dupa cum mai spuneam, ipocrizie.

Eu nu am lasat sa se inteleaga ca ceilalti ar fi buni.
Am spus ca actualul PSD este plin de hoti, cu patalama deja.
Ca sa fie fara echivoc, spun ca si celelalte partide au si ele hotii lor.

Dar ca cineva sa ii apere pe actualii politicieni din PSD spunand ca nu sunt doar ei cei rai, fiindca lor "le pute gura" la fel ca celorlalti, zau ca asta nu e scuza.





  • ex-Suzuki SX4 Navi silky silver metallic = ex-SUVI
Desteapta-te romane!
Traiasca capra vecinului!
 
The following users thanked this post: Soimu