Autor Subiect: Atitudinea unor moderatori pe alte forumuri !  (Citit de 5351 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Andrei Suzuki

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 2982
  • Thanked: 7 times
  • Gen: Bărbat
  • Respect a man's car and the man respects you!
Re: Atitudinea unor moderatori pe alte forumuri !
« Răspuns #20 : 10.Iul.2009, 05:30:33 p.m. »
DIn pacate sunt unele forumuri unde numai adminii pot schimba nick-ul.
Cred ca cea mai inteleapta chestie ar fi sa-i lasi in treaba lor.Stiu ca te mananca degetele sa le scrii cate ceva,dar n-ai cu cine.
Tin minte ca acum ceva timp citeam si vwforum.Si acolo sunt cateva specimene dastea de iti vine sa le dai cu tastatura in dinti.Da n-ai cu cine,asa ca mai bine o lasi balta.Lasa-i si pe ei sa se simta bine,macar odata in viata..
2018 Suzuki Vitara S
2007 VW Passat 2.0TFSI
 

Offline Racky

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 499
  • Gen: Bărbat
  • Romanian Road Runner - Membru "adoptat"
Re: Atitudinea unor moderatori pe alte forumuri !
« Răspuns #21 : 10.Iul.2009, 07:05:38 p.m. »
Eu zic sa o lasi balta, sa uiti de forum-ul respectiv si gata. Degeabea il iei la injuraturi ca nu rezolvi nimic, iti zic eu. Cunosc vreo 2 persoane care au parasit Dacia/Reno club din cauza moderatorilor si a acolitilor acestora, + alte cazuri vazute pe forum cand activam pe acolo, deci nu esti caz singular. Asa ca, mai bine stai calm si relaxat si nu-ti bati capu' cu toti ...
 

 Meniu pescaresc : dimineata CRAP de foame, la amiaza STIU CA n-am ce manca, iar seara SOMN pe stomacul gol.
 

Offline deconectat

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 762
  • Gen: Bărbat
  • Membru cu logan
Re: Atitudinea unor moderatori pe alte forumuri !
« Răspuns #22 : 10.Iul.2009, 10:22:42 p.m. »
DIn pacate sunt unele forumuri unde numai adminii pot schimba nick-ul.
Cred ca si aici e la fel si e normal sa fie asa. Ar fi cam aiurea daca fiecare si-ar schimba userul de 2 ori pe zi sau daca un user cu multe posturi ok ar face asta si dupa aia lumea ar cauta dupa userul lui vechi. Evident ca userul se poate schimba cu un pm la admin.
42 is not an anwser, it's an error code. the universe is saying 'Error 42: meaning to universe not found'
http://deconectat.wordpress.com/
 

Offline hugbear

Re: Atitudinea unor moderatori pe alte forumuri !
« Răspuns #23 : 10.Iul.2009, 10:25:56 p.m. »
Nu, aici nick-ul si-l poate schimba fiecare, din "panoul de control". Fiecare user e responsabil de propria imagine... "It's not a bug, it's a feature" :D Si acum urmeaza sa ne zica deconectat ca i-a scapat chestia asta!  =))
« Ultima Modificare: 10.Iul.2009, 10:27:28 p.m. de hugbear »
Zuza a IIa (SX4 GS 4WD "Gassy Beast")

 „Înțelepții vorbesc când au ceva de spus, nebunii - ca să spună și ei ceva.” ― Platon
 

Offline deconectat

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 762
  • Gen: Bărbat
  • Membru cu logan
Re: Atitudinea unor moderatori pe alte forumuri !
« Răspuns #24 : 10.Iul.2009, 10:36:56 p.m. »
Ai dreptate. Se va rezolva :D

Post Merge: 10.Iul.2009, 10:41:11 p.m.
Ciudata treaba...nu e bifata optiunea aia...o sa studiez alta data.
« Ultima Modificare: 10.Iul.2009, 10:41:11 p.m. de deconectat »
42 is not an anwser, it's an error code. the universe is saying 'Error 42: meaning to universe not found'
http://deconectat.wordpress.com/
 

Offline hugbear

Re: Atitudinea unor moderatori pe alte forumuri !
« Răspuns #25 : 10.Iul.2009, 10:47:13 p.m. »
Nu-i nici o graba... Nu cred ca avem useri care sa-si schimbe nick-ul doar asa, de "dixtractie". Si, zic eu, nici moderatori care sa-i faca sa aiba nevoie de asta :D
Zuza a IIa (SX4 GS 4WD "Gassy Beast")

 „Înțelepții vorbesc când au ceva de spus, nebunii - ca să spună și ei ceva.” ― Platon
 

Offline danker

Re: Atitudinea unor moderatori pe alte forumuri !
« Răspuns #26 : 11.Iul.2009, 12:02:02 p.m. »
- Ei, au mai fost si pe aici, ca si noi suntem tot oameni, dar in final s-a luat atitudine dupa care se pare ca s-a rezolvat, oricum suntem  mai putini, ca si numar de membrii, fata de cluburile de care se face vorbire aici.  ;)
« Ultima Modificare: 11.Iul.2009, 03:04:21 p.m. de danker »
Daca as fi fost un pic mai prost... as fi fost fericit !
 

Offline Laurentiu

Re: Atitudinea unor moderatori pe alte forumuri !
« Răspuns #27 : 01.Apr.2013, 04:01:00 p.m. »
Ar mai trebui citite din cind in cind si topicele vechi. Nu vi se pare, stimati coordonatori, adimini si moderatori ca forumul a inceput sa-si schimbe atitudinea  :-/ Topice ce dispar sau sint inchise fara vreun motiv  si fara o motivatie facuta publica, puncte de vedere neconforme ori in neconcordanta cu cele ale stafului etc. S-a uitat de unde s-a plecat (cititi chiar in primele mesaje ale acestui subiect) si poate ajungeti la zicala: ce tie nu-ti place, altuia nu-i face.

Citat
Amintirea este călcată în picioare de uitare. Șoaptele sunt călcate în picioare de țipete. Proștii le dau lecții de deșteptăciune deștepților. Interlopii, în frunte cu statul, care este primul dintre ei, vorbesc despre nevoia respectării legii. Cei ce ar trebui să vorbească tac. Cei care tac au învățat să nu mai așteapte nimic. Cei care nu mai așteaptă nimic au învățat să rabde. Unul dintre cei ce rabdă ești chiar tu! Tu ești chiar el! El este chiar eu! Eu sunt chiar viu! Toate acestea sunt chiar aievea! Se petrec chiar în timpul vieții mele. În singura mea viață. Și-n singura mea țară. Mai rar așa noroc! Este ca și cum aș trăi într-o realitate < scrisă> de Eugen Ionescu în colaborare cu Kafka!
ANTENA 3 e aici. MEREU va fi (SI) aici.
Un mare adevar: este foarte periculos sa dai puteri nelimitate unor minti limitate (Nikola Tesla).
S-auzim numai de bine oriunde ne-am afla!
 

Offline bogdanb

Re: Atitudinea unor moderatori pe alte forumuri !
« Răspuns #28 : 02.Apr.2013, 11:37:00 a.m. »
Nu vi se pare, stimati coordonatori, adimini si moderatori ca forumul a inceput sa-si schimbe atitudinea  :-/

Raspunsul simplu, si vorbesc doar in nume personal, este "nu".
Mai detaliat, sincer nu am vazut topice(uri) inchise fara motiv sau dupa bunul plac al vreunuia din "staf". Am vazut in schimb de-a lungul timpului, aparand si cate doua-trei topice(uri), pe aceeasi tema care au incarcat inutil forumul si au ingreunat astfel regasirea informatiei utile.
Am observat de asemenea inmultirea topicelor care incita sau cel putin au potentialul de a incuraja comportamente "nerezonabile", in detrimentul celor cu adevarat interesante.
Intra in atributiile moderatorilor (sau ar trebui sa intre) inclusiv eliminarea acestor topicuri care nu fac cinste unui forum pana la urma informativ. Cat timp exista un regulament care ii defineste actiunile nu cred ca mai este nevoie de justificari sau explicatii suplimentare.
edit: ca sa inlaturam orice dubiu: nu eu am sters acel(e) topic(uri) la care se face referire. Imi exprim doar o opinie personala
Laurentiu, apreciez si am un mare respect pentru experienta ta - pe care iti si multumesc ca ne-o impartasesti in atatea imprejurari. Dar cred ca este cazul sa intelegem cu totii ca nu aduce nici un beneficiu nimanui inceperea sau continuarea unei discutii fara valoare informativa, doar de dragul de a avea ultimul cuvant.
« Ultima Modificare: 02.Apr.2013, 03:53:38 p.m. de bogdanb »
SX4 4x4 1.6GS aka Suzie Q :)
 

Offline Laurentiu

Re: Atitudinea unor moderatori pe alte forumuri !
« Răspuns #29 : 02.Apr.2013, 01:22:52 p.m. »
Mai detaliat, sincer nu am vazut topice(uri) inchise fara motiv sau dupa bunul plac al vreunuia din "staf".
:clap: Nici nu ma asteptam la un alt raspuns. Ce-ar putea sa spuna cineva care are o functie oarecum decizionala. :-/ Ma bucur insa ca nu sint singurul care am ajuns la o astfel de concluzie. :D
ANTENA 3 e aici. MEREU va fi (SI) aici.
Un mare adevar: este foarte periculos sa dai puteri nelimitate unor minti limitate (Nikola Tesla).
S-auzim numai de bine oriunde ne-am afla!